Ekonomika

Minister Szijardo rokoval so slovenským premiérom

Maďarsko a Slovensko sú pripravené vstúpiť do najlepšej kapitoly spolupráce medzi oboma krajinami v najbližších rokoch, povedal v utorok minister zahraničných vecí a obchodu Peter Szijjardo po rokovaní so slovenským premiérom Robertom Ficom v Bratislave.

Minister zahraničných vecí na tlačovej konferencii poznamenal, že voľby na Slovensku „viedli k vytvoreniu vlasteneckej vlády v susednej krajine, sledujúcej princíp národného záujmu a suverenity“. Verí, že obe vlády zdieľajú spoločný prístup k najdôležitejším otázkam pre budúcnosť Európy: obe chcú mier na Ukrajine, žiadne uznesenie o výmene zbraní a zastavenie toku nelegálnej migrácie.

Povedal Peter Szijardo

Posilňovanie protimigračnej spolupráce a koordinácia národných akcií patria medzi hlavné témy, o ktorých sa bude v nasledujúcom období rokovať.

Upozornil tiež, že Maďarsko a Slovensko zdieľajú rovnaký názor na migračnú dohodu EÚ. „Obe vlády pripisujú rovnakú dôležitosť ochrane a rešpektovaniu národného kultúrneho dedičstva a základných hodnôt a v diskusii o budúcnosti Európskej únie chceme vidieť zdravý rozum,“ zdôraznil.

Maďarský politik dodal, že dôležitým prepojením je, že Budapešť aj Bratislava pristupujú k otázke zásobovania energiou zo zdravého rozumu a neideologickej perspektívy. „Obe krajiny využívajú jadrovú energiu a my nie sme pripravení sa jej vzdať. „Nebudeme akceptovať dvojité štandardy a negatívnu diskrimináciu jadrovej energie, pretože je životne dôležitým základom pre dodávky energie a bezpečnosť oboch krajín,“ varoval.

Minister zahraničných vecí na otázky novinárov uviedol, že vláda rozvíja vzťahy takmer so všetkými susednými krajinami s vedomím, že obe strany sa nezhodnú vo všetkom, a to je aj prípad Slovenska. „Otváranie zložitých otázok nevnímam ako kvalifikáciu zahraničnej politiky, pretože každý môže otvoriť akúkoľvek otázku a nevyžaduje si to žiadnu vážnu kvalifikáciu.

Otázkou je, či môžu byť otvorené otázky uzavreté bez ohrozenia dotknutej národnej komunity.“

povedal.

READ  Šéf Národnej banky Slovenska uznaný vinným z korupcie – EURACTIV.com

Peter Szijardo sa predtým stretol s ministrom zahraničných vecí Jurajom Planerom a ministrom hospodárstva. Denisa Saková a minister regionálneho rozvoja Richard Rašiokrem iného.

Keď sa stretol s ministrom regionálneho rozvoja Richard RašiV príspevku na sociálnej sieti napísal: „Dohodli sme sa, že budeme pokračovať v rozvoji cezhraničnej infraštruktúry, keďže cezhraničné mosty a cesty postavené v posledných rokoch boli veľkou pomocou pre komunity pozdĺž hranice.“

Ďalší most cez rieku Iboli bude otvorený neskôr v tomto roku, tentoraz medzi Őrhalom a Virpovka (Ipolyvarbó).

Súvisiaci článok

Vláda vedie Centrum podpory investícií pre južné okresy

Vláda vedie Centrum podpory investícií pre južné okresy

Nerovnosť v geografickom umiestnení investícií sa za posledných šesť až osem rokov výrazne zlepšila. Pokračovať v čítaní

Prostredníctvom MTI, hlavný obrázok: Facebook/Szijjártó Péter

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close