Hlavné správy

Na Slovensku existuje nová 360-stupňová letecká videomapa regiónu Pila Orava

Interaktívna letecká videomapa zobrazujúca región Pila Orava na Slovensku

Mapa VR bude mať vzdelávaciu funkciu a bude podporovať aj domáci cestovný ruch

Región Pila Orava na Slovensku vytvoril interaktívnu 360-stupňovú videomapu, ktorá umožňuje pozorovanie oblasti z vtáčej perspektívy, ako sa dozvedel v informačnom vestníku TASR od Andrei Farkanovej, mediálnej manažérky publikácie CBS, ktorá stojí za projektom. Videomapa má slúžiť na propagačné a vzdelávacie účely, pretože je dostupná obciam, mestám, vzdelávacím inštitúciám a zariadeniam cestovného ruchu v regióne.

“Keďže súčasná situácia s korónovými vírusmi nám neumožňuje navštíviť najkrajšie časti Slovenska, rozhodli sme sa vytvoriť 360-stupňovú videomapu regiónu Bila Orava. Pomáha vidieť virtuálnu realitu v identite regiónu, a teda podpora domáceho cestovného ruchu, ktorý si po výluke vyžiada veľa návštevníkov. ““ Povedal pilot a letecký fotograf Milan Paprika.

Lietanie nad prírodou

Peter Sloboda, jeden z tvorcov projektu, uviedol, že videomapa poskytuje informácie o jednotlivých obciach v kontexte celého regiónu, napríklad zachytáva nielen dedinu, ale aj jej polohu v okolitej prírode. Týmto spôsobom môže návštevník – návštevník posúdiť potenciál regiónu ako celku a získať informácie o ďalších miestach pre letnú alebo zimnú turistiku.

Podľa Fergusona umožňuje technológia virtuálnej reality pomocou 360-stupňovej kamery divákovi vyletieť nad scénu. “Videomapu je možné sledovať na počítači, smartfóne alebo tablete. VR okuliare poskytujú najlepší„ letový zážitok “. Lietadlom môžeme lietať sami cez Bila Orawa,” uviedol. Ferguson skončil.

READ  Útočník Kilmarnocku Kyle Lafferty sa snaží vzdať hold sestre gólom Severného Írska

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close