Veda

Nedostatok vitamínu B12 môže spôsobiť mnohé príznaky

Vitamín B12 hrá dôležitú úlohu v celkovom zdraví a človek, ktorý má nedostatok, bude pociťovať symptómy. Vitamín je nevyhnutný pre funkciu mozgu a nervov, takže ľudia s nedostatkom B12 sa môžu začať cítiť zle. Vitamín B12 prichádza vo forme piluliek, ako aj injekcií, ale nachádza sa aj v potravinách, ako je mäso, ryby a mliečne výrobky. Ľudia, ktorí nejedia dostatok týchto potravín a majú nedostatok B12, môžu začať pociťovať príznaky ako bolesti hlavy, únava, svalová slabosť alebo dokonca depresia. DR. Ernestine Wright z Mercy Medical Center povedala, že ak pocítite tieto príznaky, poraďte sa s lekárom. „Môžu sa sťažovať na závraty a potom sa sťažujú na pichanie a pocit ihiel v nohách. Niektorí ľudia cítia, že ich chôdza je nestabilná, len cítia. Ukázalo sa, že keď kráčajú, nevedia, kde majú nohy sú,“ povedal Wright. Wright povedal, že niektorí ľudia neabsorbujú B12 v črevách, čo môže tiež spôsobiť nedostatok. Povedala, že je to bežnejšie u žien a nedostatok trvá nejaký čas, kým sa rozvinie, a tiež si vyžaduje čas, aby telo doplnilo a absorbovalo B12.

Vitamín B12 hrá dôležitú úlohu v celkovom zdraví a u človeka, ktorý ho má nedostatok, sa objavia príznaky.

Vitamín je nevyhnutný pre funkciu mozgu a nervov, takže ľudia s nedostatkom B12 sa môžu začať cítiť zle.

Vitamín B12 sa dodáva vo forme piluliek, ako aj vo forme injekcií, ale nachádza sa aj v potravinách, ako je mäso, ryby a mliečne výrobky.

Ľudia, ktorí nejedia dostatok týchto potravín a majú nedostatok B12, môžu začať pociťovať príznaky ako bolesti hlavy, únava, svalová slabosť alebo dokonca depresia.

READ  Veľkosť zrenice je riadená orexínom, nie stresovými hormónmi

Doktorka Ernestine Wrightová z Mercy Medical Center povedala, že ak pocítite tieto príznaky, poraďte sa s lekárom.

„Môžu sa sťažovať na závraty a potom sa sťažujú na pichanie a pocit ihiel v nohách. Niektorí ľudia majú pocit, že ich chôdza je nestabilná, len zistia, že keď kráčajú, nevedia, kde majú nohy.“ „povedal Wright.

Wright povedal, že niektorí ľudia neabsorbujú B12 v črevách, čo môže viesť k jeho nedostatku. Povedala, že je to bežnejšie u žien a trvá určitý čas, kým sa nedostatok rozvinie, a tiež to trvá, kým telo doplní a absorbuje B12.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close