Ekonomika

Nemci ukázali svetu najrýchlejšie luxusné auto v histórii. Mercedes doslova letel za Nürburgringom

Automobilky bojujú o post najrýchlejšieho automobilu na svete už celé desaťročia a veľký význam pripisujú najmä času, ktorý trvá, kým ich vozidlá prejdú obávaným okruhom na Nürburgringu. Počas svojej existencie si táto nemecká trať vyžiadala mnoho životov a ešte legendárnejšie jazdy.

Mercedes sa chopil postu Porsche najrýchlejšieho štvordverového automobilu

Jeden nedávno predviedol vodič Mercedesu Demian Schaffert, ktorému sa s modelom GT 63S 4Matic + podarilo prejsť okruh dlhý 20 kilometrov a 832 metrov za neskutočných 7 minút a 27,8 sekúnd. Iba tri mesiace získal pre trojcípu hviezdu titul najrýchlejšieho sériovo vyrábaného štvordverového vozidla. Je otázne, pretože táto skutočnosť potrápi potenciálnych kupcov luxusných sedanov, ale aj tak. Bravó Mercedes! Bravo Demian.

Mercedes je teda opäť na čele. Titul vyhodil do vzduchu Porsche a jeho Panamera Turbo, ktorá zvíťazila na Nürburgringu v auguste 29,81 s. O tomto strete medzi týmito dvoma výrobcami sa však vedú určité kontroverzie.

Demian zvládol celý okruh za 7 minút a 25,41 s na rovnakom Mercedese v roku 2018. Po zmene pravidiel sa však tento čas predĺžil na 7 minút a 30,11 s, pretože kratšia doba platila pre skrátenú verziu okruhu , ktoré trvajú 200 metrov.

Tak či onak, titul je späť v Mercedese a legendárnu jazdu zachytáva video:

Len pre zaujímavosť, existujú aj štvordverové sériovo vyrábané automobily, ktoré Mercedes GT 63S 4Matic + predčil. Many9 nazýva Jaguar XE SV Project 8 kráľom ringu, ktorý celý okruh zvládol za 7 minút a 23 164 sekúnd. Výrazne rýchlejšie, ale Briti dosiahli tentoraz na vozidle s obmedzeným počtom kusov. Vyrobilo sa iba 300 Jaguarov tohto typu, nejde teda o sériové vozidlo. Okrem toho bol vybavený Track Packom bez zadných sedadiel a ochrannou klietkou.

Zaujímavosti o najrýchlejšom štvordverovom sedane na Nürburgringu

Naproti tomu Mercedes vymenil pneumatiky iba za Michelin Pilot Sport Cup2 a pridal aerodynamický balík, ktorý sa bežne predáva spolu s vozidlom v prémiovej výbave. Mercedes-AMG GT 63S 4Matic + má pod kapotou osemvalcový motor s objemom štyri litre, 639 k a krútiacim momentom 900 Nm, na stovku zrýchli za 3,2 s a váži 1920 kg.

READ  Tesla je predposledná v prieskume spoľahlivosti organizácie CR, napriek ...

Je ťažké tomu uveriť jeden bláznivý Rus presne spálil tento Mercedes! Prečo? Jeho auto bolo údajne poškodené a služba ho nemohla opraviť. Jeho príbeh nájdete aj s videom v tomto článku:

Youtuber spálil luxusný Mercedes v plnej výbave za 165 000 €. Dôvod bol malicherný

Zdroje: autoforum.cz, mercedes-benz.sk

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close