Svet

Nigéria zapája mládež do boja proti klimatickým zmenám – Voice of Nigeria

Moja koza


Vláda v Nigérii odhalila svoje plány prijať iniciatívu vedenú mládežou v snahe riešiť výzvy klimatických zmien, najmä pokiaľ ide o vplyv na mládež.

Informáciu zverejnil minister pre rozvoj mládeže Kalanithi Jamila Ibrahim 13Práve prebieha 10. ročník Fóra mládeže UNESCO 42Generálna konferencia UNESCO v Paríži vo Francúzsku.

Minister zdôraznil, že je potrebné, aby prezident Bola Tinubu podporoval rozvojové krajiny základnými finančnými zdrojmi, technologickým know-how a technológiou pri prechode na zelené hospodárstvo.

Ďalej zdôraznil postoj prezidenta k podpore globálnej spolupráce s cieľom posilniť rozvojové krajiny v úsilí bojovať proti zmene klímy a zároveň podporovať hospodársky rast.

V Nigérii má podľa neho zmena klímy negatívny vplyv na pôdu a vodné zdroje, čo vedie ku konfliktom, narušeniam poľnohospodárstva a vysídľovaniu komunít, pričom hlavné následky nesú mladí ľudia. 70 % Nigérijská populácia, ktorá je najväčšou mládežou pre krajinu na africkom kontinente a 10% svetovej populácie mládeže.

Povedala, „Naša mládež znáša bremeno tejto výzvy a má kľúč k inovatívnym riešeniam..“

Minister ďalej vyjadril záväzok prezidenta Bola Tinubu podporovať opatrenia v oblasti klímy mládeže v Nigérii: podporou účasti mládeže zapojením sa do diskusií so zainteresovanými stranami a tvorcami politiky, zameraním sa na mládež z radov občanov, prijatím prístupu zdola nahor k opatreniam v oblasti klímy, zapojením mládeže v marginalizovaných krajinách. komunity, ich marginalizácia a špecifiká klimatických zmien, ktorým čelia. Vplyvy, investujte do iniciatív vedených mládežou, budujte nové kapacity poskytovaním zručností a financovania tým, ktorí sa už zapojili do klimatických intervencií, propagujte implementáciu a vzdelávanie a programy tvorby politiky a inkluzívne politiky pre povedomie o klíme a opatrenia a podporovať medzinárodné partnerstvá pre spoločné úsilie.

READ  V Bielorusku boli spravodajské weby zablokované a nezverejňovali sa nezávislé noviny

Podľa UNESCO musia hlasy, nápady a činy mladých ľudí informovať a formovať spôsob, akým sa rieši sociálny dopad klimatických zmien na národnej a globálnej úrovni.

Poslaním Fóra mládeže UNESCO je sprostredkovať nápady, nadšenie a kreativitu medzi mládežníckymi lídrami, ministrami mládeže a UNESCO.

viac ako 250 Účastníci Fóra mládeže a 33 Zúčastnili sa ministri mládeže.

Shakirat Sadiq

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close