šport

Olympijské hry v Tokiu 2020: Prvá čínska tabuľka medailí, vláda si robí starosti – ako sa to stalo | Šport

Triatlon: Žiadna triatlonová štafeta Presne tak Zajtra – Ak ste v sobotu v Tokiu (od 6.30 hod.) Alebo v Austrálii, ale pre britské publikum sa začína v piatok neskoro a v niektorých častiach USA je poludnie. Zo všetkých udalostí, ktoré som nikdy predtým nevidel, môže ísť o najočakávanejšiu udalosť. Tímy štyroch, dvoch mužov a dvoch žien musia absolvovať trasu pozostávajúcu z 300 m plávania, 6,8 km na bicykli a 2 km behu. Každá etapa trvá asi 20 minút, celé preteky sú hodinu a 20. Francúzsko začína ako obľúbení, pretože vyhralo posledné tri majstrovstvá sveta, ale Veľká Británia a Spojené štáty dúfajú, že ich porazia. Tento krok sa začína o 22.30 BST / 17.30 NY / 14.30 LA / 07.30 Sydney. Tu je ukážka agentúry Reuters:

Británia, ktorá získala na jednotlivých podujatiach dve strieborné medaily, by si mohla upevniť miesto najúspešnejšieho národa v histórii olympijského triatlonu tým, že v sobotu vyhrala prvé zmiešané štafetové podujatie.

Alex Yee a Georgia Taylor-Brown skončili druhí v individuálnych disciplínach a od vstupu do tohto športu v roku 2000 povýšili krajinu na sedem celkových medailí.

Napriek tomu, že dvaja z nich boli zlatí Alistair Brownlee a jeho mladší brat Johnny nemohol po piatom mieste pridať svoje striebro a bronz, mal poslednú šancu postaviť sa na pódium ako súčasť britského tímu.

Vicky Holland, ktorá v utorňajších pretekoch skončila na deviatom mieste, alebo v roku 2016 bronzová, bude britským víťazným tímom, keď skončí štvrtá.

Ak bude sobotné stávkovanie pokračovaním podujatia Tokio Test v roku 2019, fanúšikovia nebudú sklamaní, ak francúzsky Dorian Conics uvedie Yeeho do finálnej podoby. Francúzski a majstri sveta v rokoch 2018, 2019 a 2020 sa všemožne snažia vyzvať Britániu o zlato, najmä preto, že ich tím posilnila dostupnosť Vincenta Louisa.

READ  Juventus vypadol z Ligy majstrov, pretože Porto s 10 mužmi viselo na víťazstve o góly v predĺžení.

Americký tím, ktorý zahŕňa Katie Sophoresovú, ktorá získala bronzovú medailu v jednotlivcoch, by sa chcela uistiť, že sú v turbulenciách, najmä na mužskej strane, pretože nedokázali nijako zasiahnuť do hľadania toho prvého opäť medaila. Šport.

Austrália mala tiež sklamaný scenár v individuálnych pretekoch, ale bývalá triatlonová veľmoc má navyše výhodu šesťčlenného tímu, z ktorého si môže vyberať. Belgicko, Holandsko, Nový Zéland, Španielsko, Nemecko a Švajčiarsko majú početné štandardy a vzhľadom na častú nepredvídateľnosť krátkeho, ostrého podujatia o medaile neprichádza do úvahy ani u jedného z nich.

„Voľby reléových hovorov sú veľmi dôležité a relé je veľmi vzrušujúce sledovať,“ povedal elitný tréner Blair Gordmel pre web tri247.com. „Verím, že GB má silu a znalosti, aby každého zastavil, ale nenechajte sa zmýliť a pod tlakom zostaňte pokojní.“

Individuálna šampiónka – Flora Duffyová z Bermudy alebo Christian Plummenfeld z Nórska – nebude mať možnosť pridať sa k svojim úspechom, pretože ich krajiny sa nekvalifikovali.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close