Paulini vyhral svoj prvý titul na okruhu WTA v Portoriku víťazstvom Riske

Talianka Jasmine Pauliniová získala svoj prvý titul na okruhu WTA v kariére, keď v nedeľu vo finále na ihrisku Javarovalnica Sava Puerto Rico zdolala nasadenú 3. hráčku Alison Riskeovú z USA 7:6 (4) 6:2.

Myslím, že som mohol byť trochu uvoľnenejší. Čím viac som o hre rozumel, tým viac lôpt som sa snažil zmeniť rytmus hry a myslím si, že na tom záležalo. Jasmine Paulini

Dvadsaťpäťročný Talian, ktorý je momentálne na 87. mieste vo svetovom rebríčku, odskočil dvojnásobnej porážke z prvého setu a získal svoj prvý titul na WTA Tour.

„Myslím si, že toto je úžasný týždeň v Portoriku,“ povedal Paulini po zápase. „Som veľmi šťastný, že zisk prvého titulu je pre mňa veľkým úspechom. Na tvrdých kurtoch je to špeciálne.

Po hodine a 45 minútach hry Paulini vyradil dlhý úvodný set, než poľavil v druhom a spečatil svoje víťazstvo nad svetovou 38. setou.

„Dostať sa do finále nie je jednoduché,“ povedal. „Som na seba hrdý, pretože som sa nikdy nevzdal.

„Posledné dva mesiace som veľmi tvrdo pracoval. Myslím, že svojej hre veľa rozumiem.“

„Chcem si udržať túto pozíciu takmer každú sezónu, ktorá sa skončí, a chcem byť silný a udržať si túto pozíciu.“

Paulini tento týždeň v Slovinsku vyradil 4 hráčov hodnotenia v Slovinsku. Patrí medzi ne 6. nasadená Ukrajinka Dayana Yastremska, Chorvátka Sorana Serstia (4) vo štvrťfinále a Kazachstanka Julia Putinseva (2) v semifinále. finále.

Finále sa kvôli dažďu začalo s 3 hodinovým oneskorením a Riske, bývalá hráčka top 20, vyhrala vo svojej kariére 2 tituly vo dvojhre na okruhu WTA, vybehla z brán, aby si vytvorila vedenie 5:2, a pomohla si niekoľkými krásnymi bekhendmi.

Američan, ktorý sa zamiloval pri podávaní setu, však nedokázal premeniť a opäť zakopol 5:4, čím predĺžil stretnutia, až kým taliansky hráč nenašiel svojich vlastných najlepších víťazov, čím set posunul na nulu. Rozpad rovnováhy.

Paolini do prestávky znížil svoje vedenie z 5:2 na 5:4, no Riskeyho dlhá chyba priniesla talianskemu tímu vedenie 6:4 v 2 setoch.

V nasledujúcej impozantnej rally Paulini videl, ako všetky Riskeyho strely stíhali, a po viac ako hodine hry Američan konečne trafil do kopca.

„Myslím si, že som mohol byť trochu uvoľnenejší,“ povedal Paulini o svojom návrate k prvému setu. „Čím viac som hre rozumel, tým viac lôpt som sa snažil zmeniť rytmus hry. Myslím si, že to je to dôležité.“

Druhý set bol pre Pauline veľmi jednoduchý, raz bol porazený 3:2 božským forhendovým víťazstvom a potom nakrútil posledných 5 hier, aby získal svoj prvý titul, pričom ho dokončil majestátne s nátlakom na hmyz. Predlaktie.

Paolini v zápase útočil len o 2 winnery viac ako Riske, hlavný rozdiel bol v počte nevynútených chýb, Američan svojich 33 prekonal na 44.

Talian nezaradený v rebríčku získal aj dve tretiny druhých bodov podania Riskaya, čím pomohol premeniť šesť z 10 brejkbalov, ktoré na turnaji získal.

Šampiónky Portorika vo štvorhre Theresa Miháliková & Anna Kalinskaya

@ WTAZavarovalnicaSavaPortoroz / Facebook

Vo finále štvorhry si Ruska Theresa Mihaliková a Slovenka Anna Kalinskaya poradili s nasadenou dvojkou Alexandrou Krunikovou zo Srbska a Holanďankou Leslie Pattinama Kerkovovou 4:6 6:2. [12-10].

Dospelo to k tajbrejku zápasu Topsy-Dervy, v ktorom Kalinskaya & Mihalikova viedli 9-4 a stratili 5 majstrovských bodov.

Po zisku 6 priamych bodov mali Krunik & Pattinama Kerkov zápasový bod 10-9, kým sa Kalinskaya a Mihalikova vrátili na trať a získali posledné 3 body svahu.

Víťazstvo prináša Mihálikovej prvý titul na okruhu WTA v kariére, zatiaľ čo Kalinskaja vyhrala 2 tituly na okruhu WTA vo štvorhre, pričom prvý raz prišla v roku 2019 s Victoriou Kuzmovou v Prahe.