Hlavné správy

Real sa hanbil aj s 13 hráčmi v karanténe. Šachtarova brazílska stratégia funguje – Denník N

Dobrý deň,

v stredu sme sledovali prvé veľké prekvapenie novej sezóny. Šachtar Doneck spolu s mnohými náhradníkmi zvíťazil v Madride 3: 2 nad Realom.

Ukázalo sa, že obrana Realu je bez Sergia Ramosa bezmocná, ale tréner Zinedine Zidane utrpel hanebnú stratu.

Liverpool sa musel prvýkrát vyrovnať bez dlhodobo zraneného Virgila van Dijka a Jürgen Klopp uspel pri pokusoch s obranou.

Zhrnutie Ligy majstrov prinesieme vždy ráno po zápasoch a tiež ich posielame e-mailom.

Tie zábery boli veľavravné. Zinedine Zidane stál pred lavičkou Realu Madrid a ironicky sa usmial. Jeho hráči strelili v priebehu trinástich minút tri góly od Šachtaru Doneck a v rozpakoch po prvom polčase prehrávali 0: 3.

Obrana Realu pripomínala na niektorých miestach zápasu Brazílčanov pamätnú prehru 1: 7 s Nemeckom na majstrovstvách sveta 2014.

Real sa síce v druhom polčase zlepšil, ale dokázal iba znížiť a nečakane prehral 2: 3.

Rozpaky boli o to väčšie, že hostia pricestovali do Madridu so zdecimovaným personálom. Po pozitívnych testoch na covid-19 im chýbalo až trinásť hráčov prvého tímu, ktorí sú v karanténe.

„Práve teraz prežívame nočnú moru,“ vravel Donecký tréner Luís Castro na predzápasovej tlačovej konferencii.

V krízovej situácii povolal portugalský tréner niekoľko futbalistov z rezervného tímu a do základnej zostavy v cene osem hráčov vo veku do 23 rokov.

Naj brazílsky klub v Európe

Jeden z nich exceloval proti Realu. Dvadsaťročný Brazílčan Tetê strelil úvodný gól zápasu a madridské mužstvo malo na ihrisku najväčšie problémy. Tetê je jedným z mnohých príkladov stratégie, ktorá urobila z Šachtaru konkurencieschopný európsky klub.