Technológie

Roboti ako čašníci alebo online testovanie vína. Inovácie sa pomaly presúvajú do slovenčiny

24. novembra 2021 o 14:31 ja Prémiový obsah

Zistenia v Gastronómii poukazujú na nedostatok čašníkov, potravinovú intoleranciu a zatváranie vinoték vyvolaných túžbou.

Veľkosť písma:A|A+

Do potravinárskeho a nápojového priemyslu na Slovensku začali prenikať roboti čašníci, automatické dávkovače vína a mobilné aplikácie. Reštaurácie, vinotéky a ďalšie gastro prevádzky prekonávajú nedostatok odborníkov a dopady epidémie a zároveň robia svoje podnikanie inteligentnejším a pohodlnejším pre zákazníkov.

„Potenciál inovácií v gastronómii spočíva v spojení ľudskej energie s novými technológiami bez toho, aby sa úplne vylúčila pohostinnosť, najdôležitejšia ingrediencia v tejto kategórii,“ povedal pre The Slovak Spectator William Pavlovský, šéf Aliancie gastronómie Slovenska (ASG).

Slovenskú gastronómiu, ktorú sužovali epidémie zatvárania, sužovali pracovníci sťahujúci sa z jedného sektora do druhého. To je jeden z dôvodov, prečo niektoré reštaurácie hľadajú spôsoby, ako nahradiť ľudskú prácu robotmi a technológiami.

„Gastronómia je veľmi odlišná a takýto pokrok nebude problém,“ povedal Pavlovský. „Máme však veľa názorov, že takéto riešenie je neprijateľné, pretože ľudskú pohostinnosť a osobnú komunikáciu nemôže nahradiť robot.“

Zoznámte sa so svojím robotickým personálom

READ  Nový Zéland, 000 100 000, prispieva do Future Chemical and Technology OPCW Center

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close