Ryder’s Richie sa obzerá za skúsenosťami z Hlinka Gretzky Cupu

Foto súboru Herald od Nathana Reitera. Ryder Ritchie hrá v akcii počas domáceho zápasu Ryder minulú sezónu v Art Hauser Center.

Bol to zlatý finiš na Hlinka Gretzky Cupe pre tím Kanady.

Víťaz predĺženia Malcolma Spencea so siedmimi sekundami do konca predĺženia ohromil publikum vo Fosfa Arene v českej Prekle a Kanaďania si odniesli zlatú medailu.

Útočník Prince Albert Raiders Ryder Ritchie skončil druhý v tíme Kanady v bodovaní turnaja s deviatimi bodmi v piatich zápasoch. Richie hovorí, že si užíval príležitosť reprezentovať svoju krajinu.

„Bola to neskutočná skúsenosť. Chcem tým povedať, že sa dostanete do krajín ako Maďarsko, Slovensko, Česká republika, kam sa bežne nedostanete. Mali sme neskutočných chalanov, takže bolo naozaj zábavné hrať za tím Kanady.“ Bol to splnený sen a zisk zlata len zavŕšil celý zážitok. Bola to veľká zábava.

Kanada prehrala v úvode turnaja s Fínskom 9:6 a následne si prerazila lístok na finále proti Slovensku, Švajčiarsku a USA proti Českej republike.

Vo finále by Česko otvorilo skóre gólom z 8:09 prvej tretiny, keď Adam Tittlebaugh porazil kanadského blogera Cartera Georgea.

Kaden Lindstrom z Medicine Hat Tigers vyrovnal skóre na 1:1 ani nie po minúte druhej tretiny.

Kanada sa ujala vedenia v čase 9:57, keď Berkeley Cotton zakopal uvoľnený puk pri presilovej hre Spokane Chiefs.

Česko odpovedalo v čase 15:13 tretej tretiny, keď princ Albert Ryder importér draftu Matej Kubisa vyrovnal na 2:2. Jedinou asistenciou si pripísal Adam Bennock. Kubiša bolo zvolených 75 ľudíTh Raiders celkovo v CHL Import Draft 2023.

Finále sa hralo v zahmlenej aréne, ktorá znemožňovala hráčom výhľad na celú ľadovú plochu. Napriek problémom s viditeľnosťou Ritchie povedal, že si atmosféru užil.

„V Európe bola vlna horúčav a začalo pršať, takže v aréne bola hmla. Ak ste vo svojej zóne, nevidíte za vzdialenú modrú čiaru. Bolo to zvláštne, ale bolo to veľa zábava hrať.

READ  Rozpočtová séria 2022 naživo: 62 zabitých v Kašmíre 2020, 42 zabitých v roku 2021: vláda Únie v parlamente

Richie a Prince Albert Raiders začínajú výcvikový tábor 1. septembra v Art Hauser Center.