šport

Sestry Fialkové sa rozhodli pre zmenu v záverečnej fáze svojej prípravy

dnes 10:35
|

Nový ročník Svetového pohára v biatlone už klope na dvere. Úvodné vytrvalostné preteky žien na 15 km sa uskutočnia túto sobotu vo fínskom Kontiolahti. V ten istý deň vstúpia muži do kolotoča bojov o krištáľové glóbusy na 20 km preteku.

Slovenská sesterská dvojica Paulína a Ivona Fialkové momentálne vrcholí záverečným tréningom vo švédskom Idre. Sú s nimi tréneri Anna Murínová a Jakub Leščinský, ktorí nahradili Martina Bajčičáka (rozhodol sa prijať poľskú výzvu). K dispozícii je tiež fyzioterapeut a dvaja opravári,

„Idre, ktoré sme testovali, je to dobré miesto na prípravu. Pokiaľ ide o konečnú prípravu, je tu pravdepodobne najväčšia istota, čo sa týka snehu. Pred cestou na dva roky do švajčiarskeho Lenzerheide sme sa teraz rozhodli na základe dobrých skúseností zmeniť pred tromi rokmi. určite tam je aj sneh, okruh a zima. K dispozícii je tiež dobrá telocvičňa a strelnica. “ Uviedla Paulína Fialková pred odchodom do Švédska vo videu na špecializovanom webe slovenskybiatlon.sk.

Držiteľ ôsmich pódiových umiestnení v pretekoch Svetového pohára tvrdí, že v čase vážnych obmedzení spôsobených koronovou krízou nie je tréningový pobyt vo Švédsku taký problém. „Pri vstupe do Švédska neexistuje povinnosť negatívneho testu na koronavírusy. Neexistujú žiadne špeciálne opatrenia. Takže len málo ľudí žije tam, kde sme, akoby sme boli v dobrovoľnej karanténe.“ pridala P. Fialková.

Staršia zo sestier Fialových už v minulosti opakovane zdôrazňovala, že základom úspechu je dobre fungujúci tím. A ten súčasný podľa nej je. Jej najväčšou oporou je trénerka Anna Murínová, s ktorou spolupracuje od dospievania až po juniorské časy. Dôležitou súčasťou je kondičný tréner Jakub Leštinský a fyzioterapeut Jakub Hudák.

„Profesionálne sú to naši najbližší ľudia, s ktorými sa dennodenne stretávam. A musím povedať – tento môj tím je ako moja druhá rodina. Väčšinu roka trávime spolu, doma i v zahraničí – na pretekoch a sústredeniach.“ „ vysvetlila P. Fialková na webe refresher.sk.

READ  Goalschreiber postúpil do druhého kola na Marbella Challenger

Známa je už nominácia ôsmich Slovákov na prvé dve kolá majstrovstiev sveta v Kontiolahti (28. – 29. novembra alebo 3. – 6. decembra). Ženské kvarteto tvoria okrem sestier Fialekových aj Veronika Machyniaková a Henrieta Horvátová. Štvorica mužov na úvod sezóny 2020/2021 má formu Tomáš Hasilla, Michal Šima, Šimon Bartko a Matej Baloga.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close