Zábava

Severné Írsko vyradilo Slovensko v play-off o Euro 2020

Kvalifikačné ťaženie Severného Írska na Euro 2020 sa skončilo smútkom, keďže gól v predĺžení od Michaela Turrisa spôsobil, že utrpeli finálovú porážku 2:1 v play-off so Slovenskom.

Dramatický vlastný gól Milana Škriniara z 88. minúty zrušil úvodný gól Juraja Kuku a poslal zápas do predĺženia.

Zdalo sa, že hybnosť hostí, ale všetko sa zmenilo v 110. minúte, keď sľubná prihrávka prekonala Jonnyho Evansa a Durris zaváhal, aby prekonal Baileyho Peacocka-Farrella pri svojej bližšej žrdi.

Brankár Burnley bude mať pocit, že mohol urobiť lepšie, ale pre Severné Írsko to bola trpká rana, pretože ich nádeje kvalifikovať sa na druhý európsky šampionát v rade boli zmarené.

Zverenci Iana Baraglowa začali večer v nezvyčajnej pozícii favorita proti tímu, ktorý minulý mesiac prepustil ich manažéra, no nedokázali to využiť, keďže Slovensko využilo čo najviac šancí, ktoré dostali.

Severné Írsko, ktoré v poslednom čase začalo pomaly, bolo odhodlané to napraviť, pretože 1 060 fanúšikov, ktorým bol povolený vstup do Windsor Parku, vybuchlo z blokov, aby zadržalo Slovensko.

Hľadanie konečnej lopty však bolo nechytateľné a Slovensko už pohrozilo cez bývalého hráča Manchestru City Alberta Ruznaka.

George Saville sa pokúsil prihrať loptu späť Evansovi z polovice, ale obranca Leicesteru si všimol príliš neskoro na to, aby zrýchlil a umožnil tak Kukovi vystreliť mimo Peacocka-Farrella.

Vlastný gól Milana Škriniara dáva Severnému Írsku nádej (Brian Lawless/PA)

Niall McGinn, ktorý sa vrátil do základnej jedenástky prvýkrát od skórovania v minulomesačnom semifinále play-off proti Bosne a Hercegovine, nasmeroval brankára Fulhamu Mareka Rodaka k vzdialenejšej žrdi predtým, ako Stuart Dallas strelil z voleja. Strela mimo.

READ  Proruské víťazstvo v slovenských voľbách je pre Ukrajinu červenou vlajkou

Severné Írsko uviazlo v prestávke predtým, ako McGinnov center ušiel Joshovi Magennisovi a krídelník Aberdeenu vystrelil domov z voľnej prihrávky od Stanislava Lobotku.

V druhom polčase boli priamo vzadu na prednej nohe a využívali vysoký tlak, aby udržali hostí pod tlakom okolo vlastnej šestnástky, pričom Conor Washington testoval Rodaka po tom, čo McGinn získal loptu.

Príležitosť však môže dostať Severné Írsko, keď sa začnú ponáhľať prihrávkami, čo Slovensku umožní získať čoraz väčšiu kontrolu.

Gavin White a Jordan Thompson nahradili Washington a Saville, ale dynamiku zmenilo rozhodnutie poslať Kylea Laffertyho a Liama ​​Boycea namiesto McGinna a Magennisa.

Mikel Turiz vyvoláva v publiku radosť
Michael Turris vyvoláva v kádri Slovenska radosť (Liam McBurney/PA).

Severné Írsko pred koncom 90-minútovky nehľadalo víťaza, no namiesto toho išlo do predĺženia.

Ich úsilie sa začalo vyplácať. Craig Cathcart odišiel v 97. minúte a chytil sa za slabiny, zatiaľ čo McNair dostal kŕč.

Energia zo Severného Írska vyprchala, keď sa rozbehli, úder kladivom prišiel 10 minút po údere Durries.

Nevyhnutne prišla neskorá šanca na vyrovnanie, Thompsonov center vybral Evansa šesť yardov od brány, ale unavený obranca nedokázal nájsť silu na to, aby Rodaka prekonal.