Svet

Školy v oblasti Shropshire Council sú zničené betónom RAAC

Vyšetrovanie Shropshire Council zistilo, že všetky školy v oblasti Shropshire Council – vrátane škôl spravovaných radou, akadémií a dobrovoľne podporovaných škôl – nemali RAAC (vystužený autoklávovaný pórobetón).

Vyplýva to z intenzívnej práce Shropshire Council na zhodnotení všetkých škôl v oblasti, riadených skupinou Asset Services Group, Learning and Skills v partnerstve s Ministerstvom školstva (DfE).

Po vydaní nového usmernenia ministerstva školstva o vystuženom autoklávovanom pórobetónu (RAAC) v školách v septembri 2023 úradníci rady úzko spolupracovali so školami a DfE, aby pochopili, či sa RAAC používa pri stavbe školských budov. 30. a 90. roky 20. storočia.

Táto práca je teraz dokončená.

Dean Carroll, člen kabinetu pre bývanie a majetok, povedal:

„Je to dobrá správa pre všetky školy v našom okolí, učiteľov, rodičov a žiakov.

„Je to obrovská úloha posúdiť všetky školské záhrady vo veľmi krátkom čase a rád by som sa poďakoval všetkým zúčastneným za to, že túto úlohu zvládli tak rýchlo.

„Oceňujeme obavy, ktoré sa v súvislosti s touto záležitosťou objavili v posledných týždňoch, najmä vzhľadom na vysokú úroveň celoštátneho mediálneho pokrytia, ale rodičia a opatrovatelia môžu byť uistení, že všetky školy v Shropshire sú bezpečné.“

Trusty a diecézy sú zodpovedné za zabezpečenie toho, aby akadémie a dobrovoľne podporované školy nemali RAAC, ale rada týmto školám poskytla podporu.

Medzitým podrobný štrukturálny prieskum vykonaný špecialistami RAAC (vystužený autoklávovaný pórobetón) dospel k záveru, že RAAC vo veľkej časti komplexu Whitchurch Civic Center má značné štrukturálne problémy. Ich odborné odporúčanie je, že opätovné otvorenie budovy nie je bezpečné. Pre viac informácií kliknite sem.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close