Slovensko šokovalo Američanov v rozstrele, keď vo štvrťfinále vyradilo Spojené štáty

Mužský hokejový tím Spojených štátov skončil zápas 3:0. O postup do mužského semifinále na Zimných olympijských hrách 2022 zdolalo Slovensko v rozstrele Spojené štáty americké 3:2, čo je doteraz najpríťažlivejší príbeh mužskej súťaže.

Slovensko zdolalo Američanov 2:1 v záverečnej minúte zápasu. Marek Hirwick Vyprázdnil sieť svojho tímu, aby zápas vyrovnal a nakoniec si vynútil predĺženie.

Hoci si Spojené štáty aj Slovensko vytvorili viacero kvalitných príležitostí na skórovanie, ani jeden tím nedokázal skórovať v bohatej 10-minútovej prestávke OT. V rozstrele bolo ťažké dávať góly, ale keď sa dolár napokon dostal do siete, vypadol z hokejky Slovenska. Peter Sehlaric.

Slovensko Goldtender Patrik Riffer V rozstrele nepadol ani jeden gól a všetkých päť pokusov Američanov bolo zastavených. Rifle dokončil svah s 33 podávaniami na 35 amerických rán.

Čudne, Mattie BeniersTen, kto sa najlepšie predviedol pre Američanov počas celého predĺženia, už v rozstrele nedostal šancu.

Spojené štáty americké odštartovali proti Slovákom solídne, keď ich v úvodnej fáze úvodného setu zdolali 5:0. Ale po polovici obdobia slovenské cítenie Juraj Slafkovský Na prelomenie ľadu strelil piaty gól svojho zápasu. 17-ročný mladík zostal v štrbine úplne nechránený a laserom zastrelil amerického sieťového strážcu. Jeleň Strauss Poskytnúť svojmu tímu skorú výhodu.

Slafkovsky je možno najmladším hráčom, ktorý súťažil na mužskom turnaji, no už teraz sa javí ako vychádzajúca hviezda. Zaslúži si byť vybraný na vstupnom drafte NHL 2022, ktorý sa bude konať v júli, a po odhalení svojej silnej hry na olympijských hrách dostane svoje meno. Veľa Skoré.

Pozri tiež: Slafkovskij skóroval proti Spojeným štátom vo štvrťfinále

Američania napokon odpovedali vlastným gólom, keď do konca prvej tretiny zostávalo už len 45 sekúnd. Nick Abruzzi Vďaka nejakému roztomilému pohybu dolára je jeho prvým markerom v súťaži Kenny Agostino, Steven Camper A Beniers sa ponáhľa. Lepší chudobný kôň ako žiadny kôň.

READ  Najlepší futbalista: Marek Hamek získal ôsmy titul

Hoci sa v závere úvodných 20 minút hry zmenilo jasné tempo, stred poľa nebol pre Američanov optimálny. V druhom frame ich Slovensko prevalcovalo 13:6 a vypracovalo si niekoľko kvalitných šancí na skórovanie. Deer však všetky svoje šance dokázal vytiahnuť zo siete. Hviezdou bol rodák z Connecticutu z Greenwichu, ktorý zastavil 24 z 36 striel vypálených jeho smerom.

Slováci mali síce jasnú prevahu v časti striel v strede poľa, Sam Hendz Tesne pred polovicou zápasu dokázal viesť nad Spojenými štátmi 2:1 po svojom prvom góle v zápase.

Pozri tiež: Sam Hendzes skóruje za Spojené štáty americké proti Slovensku

Bohužiaľ, Hendz skončil počítanie ako posledný Američan, ktorý skóroval na hrách v roku 2022. V jeseni nedokázali udržať Slovensko mimo palubovky a už druhú olympiádu po sebe by Spojené štáty sledovali semifinále z domu.

So Slovenskom sa v žiadnom prípade nepočítalo s možnosťou postupu do semifinále mužského turnaja, ihrisko sa však výrazne vyrovnalo, keďže hráči z NHL sa nezúčastnili olympiády. Teraz sú Slováci a ich Teenage Wonderkind zrazu hlavným príbehom súťaže.

Slováci odohrajú semifinálový zápas vo štvrtok večer o 23:10 ET. Ich súper pre semifinále ešte nie je určený.