Zábava

Slovenskú vládu čaká hlasovanie o dôvere parlamentu

Poslanci na Slovensku začali vo štvrtok rokovať o parlamentnom hlasovaní o nedôvere koaličnej vláde v krajine, čo je krok, ktorý ohrozuje menšinový kabinet premiéra Eduarda Hegera.

Opozičná Liberálna strana slobody a solidarity, ktorá vyzvala na hlasovanie, v septembri odišla z koaličnej vlády.

Líder Slobody a jednoty Richard Sulík obvinil vládu z neschopnosti a straty protikorupčného úsilia.

Opozícia potrebuje na zvrhnutie vlády 76 hlasov v 150-člennom parlamente. Očakáva sa, že hlasovanie sa uskutoční v utorok.

Sloboda a jednota uviedla, že nechce zostať pred odchodom z vlády pre nezhody s populistickým lídrom, ktorého Ľudová strana vyhrala parlamentné voľby v roku 2020, ministrom financií Igorom Matovičom.

Sulík sa dostal do konfliktu s Matovyčom v mnohých otázkach vrátane toho, ako sa vysporiadať s infláciou vyvolanou vysokými cenami energií počas ruskej agresie voči Ukrajine. Nesúhlasia s tým, ako reagovať na pandémiu koronavírusu.

Sloboda a Solidarita dala premiérovi Hegerovi čas do konca augusta na rekonštrukciu kabinetu a vládnutie bez Madoviča, inak bude čeliť demisii štyroch svojich ministrov.

Madovičova strana Obyčajných ľudí túto možnosť odmietla.

Po tom, čo pred dvoma rokmi vyhral voľby na protikorupčný tiket, Matović uzavrel dohodu o vytvorení vlády so Slobodou a solidaritou, konzervatívnou Ľudovou stranou a Sme rodina, populistickou pravicovou skupinou spojenou s francúzskou krajnou pravicou. Národná rely strana.

Vláda urobila z boja proti korupcii kľúčovú politickú otázku.

Ale uprostred pandémie koronavírusu v minulom roku sa vláda zrútila po tom, čo bol Matovič nútený odstúpiť z postu premiéra po tom, čo zorganizoval tajnú dohodu o získaní 2 miliónov dávok vakcíny Sputnik V ruskej výroby napriek nezhodám medzi jeho koaličnými partnermi.

Tie isté štyri strany vytvorili novú vládu pod vedením Hegera, blízkeho spojenca Matoviča a podpredsedu jeho strany Obyčajných ľudí.

Súčasná slovenská vláda darovala zbrane ukrajinským ozbrojeným silám a zároveň otvorila svoje hranice utečencom utekajúcim pred vojnou s Ruskom.

READ  Prečo filmy a relácie potrebujú titulky?

(Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento príbeh bol automaticky vygenerovaný zo syndikovaného informačného kanála; iba obrázok a nadpis mohli byť prepracované www.republicworld.com)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close