Veda

Sprcha Perseid Meteor 2021 Teraz: Ako sledovať Nebeský ohňostroj

V roku 2016 preletel oblohu meteor Perseid.

NASA / Bill Ingalls

Jednou z najlepších predstavení v slnečnej sústave je zaradenie rýchlostného stupňa, keď každoročný meteorický roj Perseid rozsvieti nočnú oblohu na rok 2021. Môžeme poďakovať veľkej kométe 109P / Swift-Tuttle za drobné kúsky vesmírneho odpadu, ktoré sa zrazia s atmosférou Zeme a premenia sa na typickú „padajúcu hviezdu“ meteorického roja.

podľa nasaPerzeidy budú aktívne od 14. júla do 24. augusta a vrcholia v polovici augusta. Vesmírna agentúra tvrdí, že sa považuje za „najlepší meteorický roj roku“.

Perzeidy sú obľúbené pre svoju spoľahlivosť a vynikajúce schopnosti ohnivej gule. „Perzeidy majú jeden z najbohatších zrážok (50 až 100 pozorovaní meteorov za hodinu) a sú sprevádzané teplým letným nočným počasím, vďaka čomu ich môžu pozorovatelia oblohy ľahko spozorovať.“ Povedala NASA v lektorke Perzeíd Pripravený na severnú pologuľu.

Ohnivé gule sa vyskytujú, keď do atmosféry zasiahnu veľké kúsky zvyškov kométy, ktoré vytvárajú dlhé a lesklé pruhy, ktoré vás donútia povedať „Fúha!“ Ste pripravení na vzrušenie? Pozrite si tieto fotografie z minuloročnej sprchy:

chytiť padajúcu hviezdu

V najjednoduchšej podobe je sledovanie meteorického roja predovšetkým o tom, ako vyjsť v noci a vzhliadnuť, ale existuje niekoľko krokov, ktoré môžete urobiť, aby ste zvýšili svoje šance na zachytenie dobrej šou. Ak ste veľmi skorým stúpačom, máte šťastie. Pred svitaním je hlavný čas na sledovanie, ale NASA tiež hovorí, že meteory môžete vidieť už o 22:00 miestneho času.

Jednou z najväčších prekážok dobrého sledovania meteorov je oblačné počasie a svetelné znečistenie. Zamierte na jasnú noc a pokúste sa držať ďalej od svetiel miest. Hojdacia sieť, deka alebo stolička, ktorá sa opiera, vám zabráni v namáhaní krku. Doprajte svojim očiam dostatok času na prispôsobenie sa tme.

Meteory môžete vidieť kdekoľvek na oblohe, aj keď dostávajú svoje meno, pretože sa zdá, že vychádzajú zo súhvezdia Perzeus. Nájsť Persea, Vyskúšajte aplikáciu Stargazing Čo vám pomôže nájsť súhvezdie. Perseus nie je skutočným zdrojom sprchy, ale môže pomôcť pri sledovaní niekedy nepolapiteľných pruhov svetla.

Na spríjemnenie akcie nemusíte čakať na vrchol v polovici augusta. Tmavá škvrna za jasnej noci môže poskytnúť užitočný divácky zážitok počas cesty Perzeíd. Chyťte tie padajúce hviezdy tak dlho, ako môžete.

Postupujte Vesmírny kalendár CNET do roku 2021 Ak chcete zostať v obraze so všetkými najnovšími vesmírnymi novinkami v tomto roku. Môžete ho tiež pridať do svojho vlastného Kalendára Google.

READ  Pes, ktorý zomrel na veterinárnej škole NCSU, bol pozitívny na koronavírus :: WRAL.com

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close