Technológie

Súboj Samsung Galaxy Watch3 vs Apple Watch Series 5

Smartodinky je dnes skutočným fenoménom. Kto by sa dnes zaujímal o počítače? Sú tu, pracujú a slúžia (predstavte si, najmä pre prácu!). Každý má dnes smartphone, ak nie je spustený v systéme Android, je to iPhone, to je asi jediná zmena. Tablety sú pasené hodinky, ale hodinky, tie záhadné zariadenia pevne pripevnené k zápästiam, je to iná káva. Nosia ho youtuberi, moderátori, atléti. Je to jednoducho super!

Do boja bol zaradený menší, 41 mm model Samsung Galaxy Watch3 model 44 mm Hodinky Apple Series 5, Nenechajte sa preto prekvapiť, že hodinky Samsung sú trochu drobné. Mimochodom, tento menší „stroj“ som pripevnil k zápästiu iba s veľkými problémami – k poslednej diere. Bol som prekvapený, že zariadenie nezahŕňalo druhú, dlhšiu časť remienka, ako to spoločnosť Samsung zabalila donedávna, a Apple (známy ako chamtivý) pridáva súčasné modely. Stále sa teda zdá, že na veľkosti záleží.

Na druhú stranu, Samsung ma zvíťazil s krásnym smaragdom.

Po jeho otvorení na mňa čakal balík, ktorý má rovnaký podlhovastý tvar ako Apple Watch.

Pretože mojím hlavným smartfónom je iPhone, spároval som s ním hodinky Samsung Watch3. Napriek tomu, že všetko prebehlo hladko, celý deň som sa čudoval, prečo nedostávam oznámenia. Nakoniec som prišiel na príčinu. Používam na svojom iPhone beta verziu systému iOS 14, ktorej Watch3 ešte stále nerozumiem. Keď som spároval iPhone s operačným systémom iOS 13, nebol problém. Samozrejme ani na smartfónoch s Androidom.

Balenie oboch smaragdov je elegantné, ale spartánske. Okrem samotného zariadenia nájdete popruh (Apple tiež pridá jednu dlhšiu časť) a magnetickú nabíjaciu podložku. Majú podobný tvar, líšia sa farbou – Samsung má čiernu, Apple bielu. Materiál popruhu je tiež odlišný. Jeden od Samsungu po kožu, Apple zostal verný plastu. Nie je to také pekné ako koža, ale určite je vhodnejšie pre bazén alebo more.

Výčitka pre oboch výrobcov: používatelia by boli radi, keby bol kábel USB-A odnímateľný, takže by mohli so sebou nosiť o jeden kábel menej. A bolo by úplne bombou, ak by sa smartfóny mohli nabíjať na bežných bezdrôtových nabíjačkách. Ale to je pravdepodobne príliš veľa sci-fi.

dizajn

Začnime s dizajnom. Aspoň na prvý pohľad nemohol byť iný. Hodinky Apple sú obdĺžnikové a sklo nie je chránené žiadnym ochranným rámom. Samsungs sú okrúhle, s klasickým analógovým vzhľadom, displej je relatívne dobre chránený rotujúcim rámom.

Urobil som prieskum na malej vzorke, ktorú o týchto dvoch modeloch hovorí okolie. Výsledok nie je príliš prekvapivý. Samsung vyzerá ako štýlové hodinky určené skôr pre mužov, Apple má nekonvenčný dizajn, vyzerajú krehkejšie, a preto vyzerajú lepšie na zápästiach žien. Displej nie je chránený žiadnym rámom, preto vám odporúčame zvážiť prilepenie ochrannej fólie. Nie je to drahé a naozaj to nemôžete vidieť.

Apple Watch ovládate hlavne dotykom obrazovky, Samsung Watch kombinuje dotykové ovládanie s otočným rámom. Obe rozhrania sú prepracované a je ťažké vybrať víťaza. Ide skôr o to, na čo je používateľ zvyknutý. Otočný rám má tú výhodu, že sa dá ovládať aj rukavicami alebo mokrými prstami.

READ  USA opäť sprísňujú pravidlá hry. Spoločnosť Huawei chce vypnúť komerčne dostupné čipy

Samsung s bodovým rozdielom získa bod.

Hodinky Samsung Watch3 1: 0 Hodinky Apple 5

zobraziť

Samsung má displej Super AMOLED s rozlíšením 360 x 360 px s podporou funkcie Vždy zapnutý a uhlopriečkou 1,2 „, resp. 1,4“ vo verzii 45 mm.

Apple má OLED sietnicu s uhlopriečkou 1,57 „, resp. 1,78“, s rozlíšením 394 x 324 (40 mm) alebo 448 x 368 px (44 mm). Apple tiež podporuje funkciu stále zapnutého displeja.

Oba displeje ponúkajú krásne farby a sú dobre viditeľné aj na priamom slnečnom svetle. Napriek tomu Apple získa bod. Prečo? Netradičný obdĺžnikový tvar ponúka používateľom viac informácií a poskytuje lepšiu prácu v režime stále zapnutého displeja.

Hodinky Samsung Watch3 1: 1 Apple Watch 5

Pozri saAký je nový Samsung Galaxy Watch3 v porovnaní s Apple Watch 5?

Vlastnosti

Keby som sa chcel zamerať na funkcie testovaných smashodinky a porovnávať ich navzájom, bol by materiál nielen pre diplom, ale aj pre celú knihu.

Oproti spoločnosti Apple mi Samsung prichádza čoraz menej atraktívne z hľadiska rozsahu funkcií. Je pravda, že najmenej 80% je rovnakých alebo veľmi podobných. Ale stále mi niečo chýba. Napríklad Siri a Bixby. Kto používa Bixby na Slovensku a kto Siri? Myslím, že výrazne viac používateľov používa hlasového asistenta spoločnosti Apple.

Kompas Samsung memes, Apple áno. Oba modely dokážu zistiť pokles, funkciu SOS nájdete iba v Apple. Na druhej strane spoločnosť Samsung dokáže merať úroveň stresu (aktualizácia ešte neprišla).

Apple ponúka viac možností pri ovládaní inteligentného domu, môže slúžiť ako diaľkový hľadáčik s uzávierkou pri fotografovaní, môžete ovládať Apple TV, diktovať odpovede v aplikácii Messenger. Je to, samozrejme, kvôli vzájomne prepojenému ekosystému, ale na druhej strane – spoločnosť Samsung tiež používa svoj OS Tizen a takéto možnosti nemôže ponúknuť.

Hodinky Samsung Watch3 1: 2 Apple Watch 5

Samsung Galaxy Watch3

Hodinky Apple Series 5

veľkosť 42,5 x 41 x 11,3 mm (model 41 mm) alebo 46,2 x 45 x 11,1 mm (model 45 mm), 48,2 g (40 mm) alebo 53,8 g (45 mm) 40 x 34 x 10,7 mm (model 40 mm) alebo 44 x 38 x 10,7 mm (model 44 mm), 39,8 g (40 mm) alebo 47,8 g (44 mm)
zobraziť Displej Super AMOLED, 360 x 360 (model 41/45 mm) 1,2 „/ 1,4“, displej vždy zapnutý, ochrana Corning Gorilla Glass DX OLED displej sietnice druhej generácie so silou Touch, 394 x 324 (40 mm) alebo 448 x 368 pixelov (44 mm), maximálny jas. 1 000 nitov, displej stále zapnutý
technické vybavenie 2-jadrový, Cortex-A53 1,15 GHz, Mali-T720 GPU, 1 GB RAM / 8 GB ROM, Bluetooth 5.0, GPS, A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, Wi-Fi (802.11b / g / n 2,4 GHz ), barometer, snímač srdcovej frekvencie, snímač EKG, akcelerometer, gyroskop, snímač vonkajšieho jasu, kompas, LTE prostredníctvom e-SIM, Li-Ion batéria 247/340 mAh, IP68, kompatibilný s MIL-STD-810G Dvojjadrový, 64-bitový procesor S5, 1 GB RAM / 32 GB ROM, bezdrôtový čip W3, Bluetooth 5.0, GPS, GLONASS, GALILEO a GZSS, TE a UMTS na mobilných modeloch GPS +, Wi-Fi (802.11b / g / n 2,4 GHz), barometer, snímač srdcovej frekvencie 2. generácie, snímač EKG, akcelerometer, gyroskop, snímač vonkajšieho jasu, digitálna koruna, kompas, LTE prostredníctvom e-SIM, batéria Li-Po 245/296 mAh
softvér Nositeľné na Tizene 5.5 watchOS 6
cena od 429 € od 459 €

Hrám šport, jím a spím

Príspevok smaragdov nie je len na kontrolu základných zdravotných funkcií a sprostredkovanie správ, ale aj na kontrolu, zaznamenávanie a hodnotenie športových aktivít.

Samsung na to používa aplikáciu Samsung Health, Apple má niečo podobné, nazýva to Health. Obaja majú odlišnú grafiku, ale podobné merania a štatistiky. Sledujú, koľko krokov podniknete, koľko kalórií spálite, aký je váš srdcový rytmus a tak ďalej.

Samsung vám umožňuje synchronizovať školiace video s hodinkami z aplikácie Galaxy Health, spoločnosť Apple to nedokáže natívne. Obidve hodinky majú skvelé nástroje pre bežcov. Apple Watch vám umožňuje nastaviť tempo varovania, ale pre podrobnejšiu spätnú väzbu musíte použiť aplikáciu tretej strany. Galaxy Watch3 prichádza s novým bežeckým trénerom, ktorý vám poskytne okamžitú spätnú väzbu o vašom formulári a tempe, ako aj analýzu po spustení a je momentálne neaktívny.

Pre majiteľov hodiniek Apple Watch je veľmi nepríjemné, že ich hodinky do dnešného dňa nemajú aplikáciu na monitorovanie spánku v domácom prostredí, príde s novou watchOS 7, Samusung nemá monitorovanie cyklov (menštruáciu) a hladinu hluku. Oba modely môžu získať hodnoty VO2 Max (maximálna spotreba kyslíka) na určenie vašej kondície, ale zatiaľ ju môže merať iba Apple Watch 5, podpora spoločnosti Samsung príde neskôr.

Spoločnosť Samsung pravdepodobne monitorovala spánok už od prvého modelu. Nový Watch3 analyzuje štyri fázy spánku a poskytuje tipy, ako ho vylepšiť. Doteraz však neboli schopní zmerať EKG, hoci Watch3 prišiel s touto funkciou, ale zatiaľ nie je uvoľnený. Spoločnosť Apple ju ponúka (aj na Slovensku) od modelu Watch 4.

Smarthodinky ponúka veľa športových a tréningových režimov, myslím si, že si tu môžu vybrať všetci. Oba modely dokážu automaticky zistiť tréning, spoločnosť Samsung rozpoznáva 7 rôznych aktivít, Apple 8.

Hodinky Samsung Watch3 2: 2 Apple Watch 5

Pozri saSamsung S Health prichádza s novými funkciami

konektivita

Oba modely majú Bluetooth, Wi-Fi, NFC a sú k dispozícii aj s modemom LTE (eSIM). Existujú však určité miestne rozdiely. Na Slovensku spoločnosť Apple nepodporuje eSIM, spoločnosť Samsung (Orange a O2). Kto musí byť pripojený k hodinkám priamo bez toho, aby sa spoliehal na smartphone, má jasného výhercu.

To je presne naopak, ak chcete používať smartphony na bezkontaktné platby. Samsung Pay nefunguje na Slovensku, v spoločnosti Apple je už v systéme K dispozícii je 12 bánk, Podľa môjho názoru je oveľa praktickejšie platiť za hodinky ako mať v nich pripojenie LTE. Beriem na vedomie, že môžete platiť hodinami, aj keď nemáte pri sebe iPhone.

Po tomto bode preto každé zariadenie prijme.

Hodinky Samsung Watch3 3: 3 Apple Watch 5

Životnosť batérie

Iba spoločnosť Apple uvádza výdrž batérie iba 18 hodín. Podľa neho bolo cieľom, aby hodinky vydržali 18 hodín normálneho používania po noci nabíjania. To zahŕňa kontrolu času, prijímanie oznámení, používanie aplikácie a 60-minútové školenie. (90 časových ovládacích prvkov, 90 výstrah, 45 minút používania aplikácie a 60 minút fyzického cvičenia s hudbou Apple Watch a pripojením Bluetooth).

Spoločnosť Samsung neposkytuje podobné informácie o metodike použitej na meranie výdrže batérie, jej chytré hodinky sa však tradične radia medzi tie, ktoré trvali približne tri až štyri dni.

Veľkým prekvapením bolo, keď som na jedno nabitie vystopoval skutočnú výdrž. Apple Watch mi vydržal až 15% kapacity 42 hodín. V podobnom režime mi hodinky Samsung Watch3 trvalo 39 hodín. Áno, ešte menej ako Apple. Priznávam, že to boli nové hodinky, ktoré boli účtované iba raz, ale stále sú dobré o 24 hodín menej, ako som čakal.

Hodinky Samsung Watch 3: 4 Apple Watch 5

Veľkosť vnútornej pamäte a hudba

Samsung Watch3 ponúka 8 GB vnútornej pamäte, čo je dosť, ak nepotrebujete ukladať tisíce skladieb. Apple Watch 5 však ponúka až 32 GB úložného priestoru, čo je skutočne pozoruhodná kapacita, pretože donedávna nemal Apple problém predávať iPhone s takou pamäťou.

Keď už hovoríme o hudbe, iPhone samozrejme zohreje svoju polievku a preferuje Apple Music. Odberatelia však môžu ukladať skladby nielen v službe Apple Music, ale aj v poslednom čase Spotify,

Samsung vám umožňuje sťahovať piesne z vašej vlastnej zbierky, takže nemusíte byť predplatiteľom žiadnej streamovacej služby.

Kto si zaslúži bod? Rozhodne Apple pre štvornásobné úložisko.

Hodinky Samsung Watch 3: 5 Hodinky Apple 5

cena

Samsung Galaxy Watch3 sa predáva od 429 EUR, zatiaľ čo hodinky Apple Watch Series 5 začínajú na 459 EUR.

Samsung Watch3 4: 5 Apple Watch 5

Pozri saChytré hodinky: Aká je ich skutočná hodnota a použitie?

verdikt

Ako vidíte, boj bol stále veľmi blízko. Okrem dizajnu, používaného OS, obmedzení s eSIM a bezkontaktnej platby, sú to veľmi podobné zariadenia. Takže to bude vaša dávka, kto rozhodne, komu bude myseľ určite dobre vedieť.

Hodinky od oboch výrobcov majú moc rozdávať, reagujú hladko a sotva by ste čakali, kým váhajú. Automatický jas funguje skvele bez ohľadu na to, či vyjdete z tmy na poludňajšie slnko alebo pred ním narazíte v hlbokom tieni.

Všeobecne platí, že ak používate smartphone s iOS, radšej by ste oslovili Apple Watch, aj keď si môžete zvoliť aj Samsung. Bohužiaľ, opak nie je možný, na systéme Android nebudete spúšťať Apple Watch.

Podľa bodového skóre zvíťazil v našom súboji Hodinky Apple Series 5,

Smarthodinky Hodinky Apple Series 5 ako aj Samsung Galaxy Watch3 Môžete si ich kúpiť napríklad v predajnej sieti NAY alebo si ich nechať pohodlne doručiť priamo k vám domov.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close