Svet

Trump poveril svoj tím odovzdaním moci spoločnosti Biden – Svet – Správy


,


24.11.2020 01:00

Americký prezident Donald Trump hrá golf v národnom golfovom klube Trump v Sterlingu.

Autor: ,

Americký prezident Donald Trump nariadil svojmu tímu a úradom odovzdať moc novozvolenému prezidentovi Joeovi Bidenovi. Uviedol to v pondelok na twitteri.

Trump však pokračuje v právnej bitke, ktorá spochybňuje výsledky prezidentských volieb. Informuje o tom agentúra AP.

Súčasný prezident reagoval na oznámenie šéfky správy všeobecných služieb (GSA) Emily Murphyovej, ktorá Bidenu povedala, že Trumpova administratíva mu dáva k dispozícii federálne zdroje na prevzatie úradu. Trump, ktorého vymenoval Trump, predtým odmietol dať formálny súhlas so začatím príprav na novozvoleného prezidenta pre neochotu prezidenta uznať porážku. Trump svoje oznámenie okamžite potvrdila na twitteri.

Tento krok prichádza takmer tri týždne po amerických prezidentských voľbách. Trump napriek tomu ďalej odmieta výslovne uznať, že ho Biden 3. novembra porazil. Tím novozvoleného prezidenta Bidena privítal „mierový prenos moci“. Povedal, že teraz začne rokovania s federálnymi úradníkmi o pokroku v pandémii koronavírusov a o otázkach národnej bezpečnosti.

„Budeme pokračovať v férovom boji a verím, že zvíťazíme!“ Trump napísal na twitteri. „V najlepšom záujme našej krajiny však odporúčam Emily a jej tímu urobiť to, čo je potrebné urobiť, a povedať môjmu tímu, aby urobil to isté,“ pokračoval prezident s tým, že Murphysovci sú údajne ohrození a sú pod tlakom . Šéfka GSA však podľa agentúry AP v liste adresovanom Bidenovi napísala, že k rozhodnutiu dospela nezávisle od skutočností a zákona, a že nie je pod tlakom.

READ  USA si pripomenuli útoky z 11. septembra

Michigan potvrdil Bidenovo víťazstvo

Volební úradníci z amerického štátu Michigan v pondelok oficiálne potvrdili výsledky tamojších prezidentských volieb, podľa ktorých v tomto americkom štáte zvíťazil demokratický kandidát a novozvolený prezident Joe Biden. Informovala o tom agentúra AFP.

Volebná rada potvrdila konečné výsledky sčítania, podľa ktorých Biden zvíťazil o takmer 156 000 hlasov pred republikánskym prezidentom Donaldom Trumpom. Toto osvedčenie pravdepodobne ukončí Trumpove úsilie o zvrátenie volebných výsledkov v Michigane, jednom z kľúčových štátov, ktoré musia byť znovu zvolení, píše AFP.

Demokratický kandidát Biden sa stal víťazom amerických prezidentských volieb 3. novembra po víťazstve v kľúčovom štáte Pensylvánia. Americké médiá ho vyhlásili za víťaza prezidentských volieb 7. novembra.

Volebný obvod, ktorý si formálne zvolí za prezidenta Joea Bidena a Kamalu Harrisovú za viceprezidentku, sa stretne 14. decembra. Každý štát musí svoje správy doručiť do Washingtonu s overenými konečnými výsledkami najneskôr 8. decembra.

Trump a ďalší členovia Republikánskej strany poukazujú na podvody v prezidentských voľbách, neposkytli však dôkazy.

Páči sa vám tento článok? Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho online verzie je prinášať aktuálne správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close