šport

Ukážka svetov IIHF: Kanada vs. Nórsko

Joe Veleno a Sammy Blais gólom a dvomi asistenciami priviedli Kanadu k výhre 5:1 nad Kazachstanom.

Herné štatistiky | Živý blog

Riga, Lotyšsko – Štvorgólová asistencia v prvej tretine Kanadský národný tím mužov V stredu porazil Kazachstan v Aréne Riga 5:1 a zabezpečil si štvrté víťazstvo za sebou na majstrovstvách sveta 2023.

  • Lawson Crews (Mount Bridges, Ont./Arizona, NHL) V prvej tretine strelil dva góly v rozdiele 2:45, čím si vyslúžil poctu pre muža zápasu.
  • Joe Veleno (Kirkland, Ky./Detroit, NHL) A Sammy Blais (Montmagny, Que./St. Louis, NHL) Po góle a dvoch asistenciách.
  • Mackenzie Weiger (Nepean, Ont./Calgary, NHL) Skóre otvoril po 19 sekundách zápasu, pridal svoj tretí viacbodový výkon v súťaži a asistenciu.
  • Joel Hofer (Winnipeg, Man./St. Louis, NHL) Uskutočnilo sa 16 uložení.
  • Kanada zdolala Kazachstan 40:17.

Ďalšia hra:

Kanada vs. Švajčiarsko – sobota 20. mája (9:20 ET/6:20 PT)

Oficiálni vysielací partneri Hockey Canada TSN a RDS odvysielajú 64 a 24 zápasov; Podrobnosti nájdete v miestnych zoznamoch.

Citácie:

„Som spokojný s tým, ako sme hrali v štyroch zápasoch. Chlapci sa spolu zabávajú, bijú sa medzi sebou a dávajú na seba pozor. Konštrukčne hrajú podľa inštinktov a príliš nepremýšľajú a na ľade je menší chaos, ktorý je typický pre nový tím. Začíname hrať s väčším tempom a približujeme sa k tomu, kde chceme byť.

„V našom tíme máme hĺbku a musíme pokračovať v strieľaní gólov hore a dole. Hĺbka je jednou zo silných stránok kanadského hokeja a máme štyri lajny, ktoré dokážu hrať v akejkoľvek situácii a každý musí aj naďalej prispievať.“

Hlavný tréner André Tourigny (Nicolet, Que./Arizona, NHL) Štyri zápasy tímu a hĺbka tímu

„Snažíme sa byť každý deň lepší a učiť sa veci z každého zápasu. Konečným cieľom je vyhrať zlato, každým dňom sa zlepšujeme, ale musíme hrať s našou identitou a hrať v rámci nášho rámca.“ [The Swiss] Veľmi štruktúrovaný tím, odviedol skvelú prácu pri držaní puku mimo siete, takže musíme urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme si vytvorili príležitosti na skórovanie, využili tieto príležitosti a postarali sa o puk vo vlastnom pásme. . „

Cruz o postupe tímu a v sobotu proti Švajčiarsku

„Je skvelé opäť hrať za tím Kanady. Môžete ho nosiť kedykoľvek [the Canadian] Jersey, toto je super špeciál. Je skvelé opäť hrať na medzinárodnom turnaji, stretnúť sa s chalanmi, s ktorými som v minulosti hral, ​​a spoznať nových spoluhráčov.

„Myslím si, že sme napredovaní. Zlepšovali sme sa každým zápasom a teraz robíme len to, aby sme sa dostali do medailového kola. Musíme brať veci jeden zápas po druhom, ale určite sme spokojní.“ so začiatkom turnaja.

Hofer hrá za tím Kanady a pracuje na medailovom kole

Pre viac informácií o kanadskom hokeji a Kanadskom národnom tíme mužov navštívte stránku HockeyCanada.ca alebo sledujte prostredníctvom sociálnych médií Facebook, Twitter A InstagramA pomocou #IIHFWorlds.

READ  Futbalový klub Cliftonville » Vianočný dres Eur

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close