Hlavné správy

Ukrajina očakáva v zime podporu Slovenska pri dovoze elektriny

Ukrajinský premiér Denis Shmihal rokuje s predsedom vlády SR Ľudovítom Ódorom.

Zdroj: Denis Schmihal ďalej telegramInformuje o tom European Pravda

podrobnosti: Ukrajinskí a slovenskí energetici podľa šéfa vlády úzko spolupracujú a Kyjev počas zimy ráta s podporou Bratislavy pri dovoze elektriny.

Premiér uviedol, že Kyjev spolupracuje s Európskou komisiou na vyriešení otázky exportu ukrajinských poľnohospodárskych produktov a bude vďačný za pomoc Slovenska pri odstraňovaní všetkých obmedzení vývozu obilia.

Okrem toho, povedal Schmihal, Ódor navrhol spoločnú realizáciu plánov na vytvorenie kontrolných bodov pozdĺž spoločnej hranice, čo by pomohlo posilniť ekonomickú spoluprácu medzi krajinami.

„Sektor obrany. Vážime si poskytnutú podporu a tešíme sa na posilnenie našej spolupráce v tejto oblasti,“ dodal ukrajinský premiér.

Pozadie: Informovala o tom prezidentka SR Zuzana Čaputová je znepokojujúce Po nadchádzajúcich parlamentných voľbách sa môže zahraničnopolitický postoj krajiny pripodobniť maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi.

Ukrajinska pravda je miestom, kde nájdete najnovšie informácie o všetkom, čo súvisí s vojnou na Ukrajine. Nasleduj nás Twitter, podpora Sme, alebo sa stávame Náš hostiteľ!

READ  Hráči NHL hrajú na kvalifikačnom olympijskom turnaji

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close