Hlavné správy

USA nebudú očkovať Ježiška prednostne

USA výmenou za propagáciu vakcíny zrušili plán prednostného očkovania proti umelcovi koronavírusov Santa Clausovi. Očkovať sa mali aj očkovania ako škriatkovia či pani Clausová, informoval v utorok spravodajský web BBC.

Vianočná spolupráca sa mala uskutočniť v rámci vládnej kampane, ktorá zahŕňala 250 miliónov dolárov na podporu očkovania celebrít. Malo sa tak stať po schválení účinnej vakcíny proti koronavírusom. Úrady však teraz potvrdili, že reklamná kampaň bola zrušená. Ric Erwin, riaditeľ bratského rádu skutočného bradatého Santu, označil správu za „mimoriadne sklamanú“.

„Bola to naša najväčšia nádej na Vianoce 2020 a zdá sa, že sa to teraz nedeje,“ povedal denník The Wall Street Journal (WSJ). Americké ministerstvo zdravotníctva medzitým potvrdilo existenciu plánu pre Santove noviny The New York Times (NYT). S týmto nápadom prišiel bývalý vysoký šéf zdravotníctva Michael Caputo, ktorý v septembri oznámil, že zo zdravotných dôvodov čerpá dvojmesačnú dovolenku po zverejnení videa na Facebooku, ktoré obviňuje vedca pracujúceho pre vládnu agentúru z deštruktívnej činnosti proti prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Podľa WSJ to Caputo v auguste povedal Erwinovi vakcína proti koronavírusom bude schválená do polovice novembra a budú distribuované zamestnancom v prvej línii až do Dňa vďakyvzdania, ktorý pripadne na posledný novembrový štvrtok.

„Ak vy a vaši kolegovia nie ste kľúčovými zamestnancami, potom už neviem, o koho ide,“ uviedol Caputo v telefonickom rozhovore pre WSJ. „Pretože by ste Ježiškovi odviedli skvelú službu, určite by sa vám Ježiš vrátil. „ Povedal Erwin. Hovorca ministerstva zdravotníctva NYT uviedol, že minister zdravotníctva Alex Azar o zrušenom pláne „nevedel“. Denník tiež uviedol, že veľa zástupcov Santu sú obézni ľudia a seniori, čo sú faktory, ktoré zvyšujú riziko závažného covid-19. Erwin pre WSJ povedal, že úradníci ministerstva chceli tento plán dokončiť do polovice septembra a do projektu sa dobrovoľne prihlásilo takmer 100 Santov. „Možno bola Santovia trochu zhovorčivá. „ doplnené.

READ  V USA zaznamenávajú rekordné počty hospitalizácií s COVID-19

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close