Zábava

V Srbsku sa začína 16. ročník Kusturica Film Festival – Zábava

BELEHRAD – V Trevengrade, malebnej horskej dedinke postavenej výlučne z dreva na západe Srbska, sa v stredu večer otvoril 16. ročník medzinárodného filmového festivalu „Gustendorf“ venovaný mladým režisérom a študentom filmu.

Podujatie je venované nezávislej kinematografii bez červených kobercov a hollywoodskeho glamouru, so seminármi, stretnutiami a diskusiami medzi autormi a verejnosťou, najmä novinármi a kritikmi z rôznych krajín.

Na slávnostnom otvorení sa okrem Kusturicu zúčastnila srbská ministerka kultúry Maja Gojković. Rovnako ako predchádzajúce vydania – najnovšie boli online a presunuté z dôvodu pandémie – na podujatí sa zúčastnia zahraniční hostia vrátane hercov, režisérov a producentov. Taliansko zastupujú Susanna Nicciarelli a Paolo Virsi, ktorých filmy Chiara a Cicita (Sucho) budú uvedené v kategórii „Súčasné trendy“. Nicciarelli je aj členkou poroty. Počas minulých ročníkov boli hosťami Kasturicovej ceremónie Paolo Sorrentino, Monica Bellucci, Matteo Caron, Nikita Mikhalkov, Johnny Depp.

O cenu bude bojovať celkovo 14 krátkych filmov mladých spisovateľov zo Srbska, Ruska, Maďarska, Grécka, Českej republiky, Iránu, Slovenska a Švajčiarska. „Gustendorf“ sa končí slávnostným odovzdávaním cien 29. januára, kde sa odovzdávajú zlaté, strieborné a bronzové „vajce“.

READ  Peter Rhodes v škótskom metre predchádza frustrácii a hrozbe preplnených domov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close