Svet

V ukážkach súperil s 911 GT1 Evo a Mercedesom-Benz CLK LM.

Téma tohtoročného Heveningham Concours je hrdo potvrdená ako Maine’s Centennial 24 Hours. V očakávaní tematického podujatia už boli ohlásené dve špeciálne autá: prvé, „GT1-004“, výtvor Ruerat 911 GT1 Evo, v spolupráci so slávnym bývalým majstrom sveta FIA GT CLK LM Mercedes-Benz. Organizátori súťaže Heveningham Concours ukázali kvalitu prichádzajúcich účastníkov Concours a potvrdili, že podujatie sa bude konať 8. a 9. júla 2023 v Hevinghamskom kráľovskom paláci v Suffolku a bude prvým podujatím záverečného „Týždňa áut“. Budúci víkend je Goodwood Festival of Speed.

Počnúc týmto rokom legendárny britský Heveningham Concours požiadal o 24 hodín Le Mans v snahe osláviť sté výročie Le Mans, čo bude svetová premiéra, potvrdil Heveningham Concours. . Neponáhľal sa verejne ukázať dielo „GT1-004“, Porsche 911 GT1 Evo (GT1-004). Pôvodne vyvinutý pre pokus Porsche v roku 1997 v Le Mans po úspešnom predstavení dvoch GT1 na „La Sarthe“ v roku 1996, stal sa jedným z iba dvoch áut tejto špecifikácie. Podvozky #004 a #005, ktoré vyrobil produkčný tím Porsche, sa okamžite vyznačujú prepracovanou karosériou, sériovou 996-kou slzou, novým predným zavesením a dlhším rozchodom. Súťažil v Le Comanche aj v šampionáte FIA ​​​​GT, kde bol univerzálnym šampiónom;

GT1-004 po odchode z pretekania slúžil nielen ako stredobod populárnej kolekcie Trendel, ale bol použitý aj v niekoľkých pozoruhodných exponátoch posvätených Porsche, vrátane stánku spoločnosti na autosalóne. New York v roku 2009 a objavil sa v populárnej reklame „Rodinný strom“ na sedan Panamera. Tento rok sa pripojí k Heveningham Concours, kde bude prebiehať počas trvania podujatia.

Medzitým sa od konca 90. rokov očakávala ďalšia legenda Le Mans. Návštevníci tohtoročného Heveningham Concours budú môcť vidieť #35 Mercedes-Benz CLK LM, ktorý na konci roku 1997 pomohol Mercedesu-Benz získať titul jazdca a konštruktéra FIA GT Championship. S označením „LM“ v názve bol CLK LM vytvorený, aby zdedil neslávne známu povesť lietania CLK GTR a športový tím GT1 bol vytvorený špeciálne pre „La Sarthe“, kde bol ľahký a vzdušný. Hlavné komponenty podľa dlhých a rýchlych rovných čiar.

Lois Hunt, organizátorka súťaže Heveningham Concours, povedala: „Le Cenomantine určite nepotrebuje málo predstavovať a pri jej 100. výročí v tomto roku vnímame túto tému ako skvelý spôsob, ako vzdať hold jednej z najslávnejších krajín planéty. z našej prvej objednávky sa k nám Porsche pripojilo v slávnych záhradách Heveningham Gardens. Sme nadšení, že vám môžeme ukázať 911 GT1 Evo a Mercedes-Benz CLK LM. Samozrejme, toto sú dve autá z rovnakého desaťročia a my vám v nadchádzajúcich mesiacoch vám ukážeme niekoľko áut s dedičstvom Maine. Niektorí z nás vás v skutočnosti budú čakať, aby vás prekvapili na samotnom podujatí a dvere v Heveningham Hall sa opäť otvoria. Už sa nevieme dočkať, najmä keď prerušíme na páske, hovorím, hovorím, prvé súkromné ​​„Auto týždňa“ v Spojenom kráľovstve.

Zatiaľ čo Heveningham Concours oslavuje všetko, čo sa týka klasických áut, oslavuje aj legendy letectva. Organizátori potvrdili, že na ikonickom podujatí sa preživší britský Spitfire 9MH434 pripojí k sesterskému Spitfiru 9MH415, keďže oba oslavujú 80 rokov na oblohe. Dve ikonické lietadlá lietali a bojovali počas vojny v tej istej letke RAF a ich životy boli pozoruhodne spojené s mierom. Okrem 20 drakov lietadiel medzi výrobnými linkami v roku 1943 sú letecké úspechy MH434 a MH415 ich zásluhou, dôležitými prvkami spoločnej histórie a v poslednom čase sú obe spájané s niektorými z popredných svetových mien. Historická ochrana lietadiel.

Lois Hunt, organizátorka Heveningham Concours, uzavrela: „Sme neuveriteľne hrdí a potešení nielen tým, že môžeme oslavovať Maine, ale aj dvaja z najslávnejších svetových Spitzerov oslavujú tento rok svoje 80. narodeniny. Obaja sa objavia na oblohe počas víkendových slávností.“ ako aj súťažiť s množstvom historických lietadiel. Je skvelé bezpečne ukázať MH434, ktorý mnohí poznajú ako ikonu na obrazovke a vlajkovú loď lietajúcej spoločnosti Old Machines (OFMC), ktorú preslávili už zosnulí zakladatelia OFMC Ray a Mark Hanna, tak sa do toho opäť zapojí aj on a jeho tím.

READ  Trump hovorí, že škatule s dokumentmi boli zinscenované v Mar-a-Larco

Okrem vystavených áut a lietadiel je v Heveningham Concourse aj Hill Horsepower Youth, 1/8 off-roadových „výkonnostných“ pretekov pre majiteľov a hostí pri tradičnej bráne, ktoré priťahujú rôznorodý dav klasikov i moderných. Superautá. Poháňaný promotérmi spoločnosti, usadlosť vedie dlhotrvajúcu výročnú zbierku, pričom všetky zisky a výnosy sú venované nadácii, ktorá podporuje a financuje mnohé potreby na miestnej úrovni aj mimo nej.

Heveningham Concours, ktorý bol otvorený v roku 2016, sa stal jedným z popredných každoročných automobilových a leteckých veľtrhov v Spojenom kráľovstve, pričom hala Heveningham Hall uvedená na I. stupni poskytuje miesto konania podujatia počas celého víkendu. Vstupenky na podujatie naplánované na 8. a 9. júla 2023 sa začnú predávať v apríli 2023.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close