Svet

DSWD presadzuje silnejšie partnerstvá na zlepšenie zdravia detí pri oslave mesiaca detí Nat’l

Keďže krajina tento rok v novembri oslavuje 31. národný mesiac detí (NCM), ministerstvo sociálnej starostlivosti a rozvoja (DSWD) vyzvalo všetky sektory, aby spolupracovali na zlepšení zdravia a výživy detí.

Tajomník Rex Katsalian vyzval zainteresované strany na spoluprácu s cieľom zlepšiť zdravie detí prostredníctvom holistických rozvojových programov a politík.

„S riadnym vedením rodičov a starších by mali deti dostať aj správnu platformu, kde môžu uplatňovať a vyjadrovať svoje práva ako jednotlivci,“ uviedol Katsalyan vo vyhlásení.

„Preto zaistime, aby naše deti žili v bezpečnom a starostlivom prostredí, ktoré im umožní naplno využiť ich potenciál a potenciál prispieť k budovaniu národa,“ dodal.

Prostredníctvom zákona o republike 10661 je NCM každoročným podujatím na počesť významu prijatia Dohovoru o právach dieťaťa (CRC) Valným zhromaždením OSN 20. novembra 1989.

Oslava má za cieľ posilniť povedomie verejnosti a vyzvať na podporu pri ochrane a presadzovaní práv detí.

„Zabezpečenie práva na život pre všetkých: zdravý, výživný, chránený“ je témou tohtoročných osláv NCM.

Zdôrazňuje dôležitosť cenovo dostupnej a kvalitnej zdravotnej starostlivosti pre dodržiavanie práv detí na účasť, rozvoj, ochranu a prežitie.

Oslavu NCM vedie DSWD a jej pridružené agentúry, Rada pre starostlivosť o deti a Národná komisia pre mládež.

READ  Najmladší poslanec Namíbie vyzýva prezidenta, aby mu znížil plat

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close