šport

Veterán Joe Thornton bude hrať v Európe pred začiatkom NHL

dnes 16:28
|

Kanadský hokejový veterán Joe Thornton bude pred začiatkom novej sezóny zámorskej NHL hrať vo švajčiarskom tíme HC Davos.

Vo štvrtok to potvrdil klub na svojej oficiálnej webovej stránke. Štyridsaťjedenročné centrum, ktoré má tiež švajčiarske občianstvo, sa pripravovalo s Davosom od júla. Thornton bol v klube už v sezónach 2004/05 a 2012/13 počas výluky v NHL. V prvom prípade získal titul aj so Spenglerovým pohárom a bol najproduktívnejším hráčom švajčiarskej ligy.

“Je to pre nás veľká česť, že sa Joe rozhodol hrať za HC Davos tretíkrát vo svojej neuveriteľnej kariére. Z toho, čo som videl na tréningu, je pripravený pomôcť tímu,” uviedol športový manažér klubu Raeto Raffainer.

“Bude to zábava hrať opäť za Davos. Celé leto sme trénovali s chlapcami a teším sa, že za Davos opäť zabojujeme v zápasoch,” povedal skúsený útočník.

Thornton nemá v nasledujúcej sezóne žiadny zámorský kontrakt po tom, čo mu vypršala zmluva v San Jose Sharks, kde strávil dlhých pätnásť sezón. Predtým pôsobil sedem rokov v Bostone Bruins. V základnej časti NHL odohral celkovo 1636 zápasov a nazbieral 1509 bodov (420 + 1089), v 179 zápasoch play off pridal 133 bodov (31 + 102).


Na ľade sa valil horiaci sneh, hororová situácia v USA:

READ  Peter Sagan na Giro d'Italia 2020 - výsledky 16. etapy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close