šport

Španielsko a Rodri sa sťažujú po prehre v kvalifikácii Euro 2024: odpadky a tráva v Škótsku sú príliš dlhé | Futbalové správy

Stredopoliar Man City a Španielska Rodri povedal: „Toto je cesta [Scotland] Hraj, ale pre mňa je to svinstvo, vždy je to strata času, provokuje ťa, vždy padá. Pre mňa to nie je futbal.“ Španiel David Garcia povedal: „Tráva bola príliš dlhá a stálo nás to.“


16:34, Spojené kráľovstvo, streda 29. marca 2023

Kapitán Španielska Rodri kritizoval Škótsku „nezmyselný“ prístup k futbalu po prehre v Hamptone v kvalifikácii o EURO 2024.

Po tom, čo stredopoliar Manchestru United Scott McTominay doprial Škótsku prvé víťazstvo nad Španielskom po 39 rokoch víťazstvom 2:0, hráč Manchestru City obvinil Škótsko, že stráca čas a provokuje.

Španielsko je neporazené v kvalifikácii na Euro od roku 2014, keď ho pred turnajom vo Francúzsku v roku 2016 zdolalo Slovensko 2:1.

Vyhrali 34 z posledných 38 európskych kvalifikácií s tromi remízami, no v Hampton Parku vyzerali nepokojne.

Rodri odišiel z tímu s ôsmimi zmenami oproti predchádzajúcemu zápasu a kritizoval výkon Škótska.

„Urobili sme veľa dobrých vecí, aby sme vyhrali,“ povedal Viaplay. „Dostali sme ľahké góly – taký je futbal, ak inkasujete ľahké góly, budete potrestaní.


Obrázok:
Rhodri kritizoval štýl hry Škótska po prehre 2:0 v Hampton Parku

„Je to tak, ako hrajú, ale pre mňa je to svinstvo, stále strácať čas, strkať vás, vždy spadnú, pre mňa to nie je futbal, musí to zobrať rozhodca, ale nič nehovorí.

„Nabudúce sa naučíme. Chceme ísť do súbojov, súbojov – vždy sa pobijeme, ale nie je to o bitke. Je to o strate času – štyria, piati hráči na parkete, ale to závisí od rozhodcu, nie od nás.“ .

„Dnes sme urobili veľa dobrých vecí, ale dôležitý bol gól, nedali sme.“

Španielsky debutant David Garcia obvinil výsledky z dĺžky ihriska v Hamptone.

Povedal Marka: „Už sme videli, že tráva bola príliš dlhá a stálo nás to. Nemôžeme sa na to ospravedlňovať, musíme sa pozrieť na to, čo sme dnes robili a opraviť to.“

Boyd: Rhodri vypľul svoju figurínu | „Zaslúžilí víťazi pre Škótsko“

Vedec Sky Sports Chris Boyd povedal Španielsku, aby sa prestalo ospravedlňovať po zaslúženom víťazstve Škótska 2:0 v kvalifikácii Euro 2024 v Hampton Parku.

Bývalý škótsky útočník Chris Boyd reagoval porovnaním Rhodriho komentárov so správaním dieťaťa.

„Som si istý, že Pep bude mať pre Rodryho nejaké nové figuríny, keď sa vráti do Manchestru City, pretože ich minulú noc vypľul, to je isté,“ povedal. Sky Sports News Streda ráno.

Ukazuje to, ako ďaleko sa Škótsko dostalo pod vedením Steva Clarka, pretože včera večer si myslím, že to bol (Ico) Aspas, keď top národy ako Španielsko vstali a vymýšľali si výhovorky, ako keby ležali na tráve a ihrisku a smradli. (Ryan) Zápasová výzva aj na Porteous.

„Chápem, že sú sklamaní, že prehrali zápas, ale Škótsko si zaslúžilo víťazov. Nebola to búrka.

„Ak sa stretnete s krajinami, ktoré tento štýl futbalu viac-menej vynašli, prehráte. Musíte nájsť spôsob, ako prekonať tých, ktorí sú veľmi talentovaní.“

Výhra Škótska nad Španielskom sa považuje za najväčší výsledok krajiny od víťazstva nad Francúzskom na Stade de France v roku 2007.

Bývalý škótsky útočník James McFadden chce Darton Army

Víťaz dnešného zápasu James McFadden veril, že Rodriho komentáre boli „nechutné“ a Španielsko bolo vinné za to, čo podľa stredopoliara City urobilo Škótsko.

McFadden povedal: „Bolo to skvelé, dal nám veľkú zásluhu za predvedený výkon! Španielsko nie je zvyknuté prehrávať zápasy a Rodriho klub nie je zvyknutý prehrávať veľa zápasov.“

„Myslel som si, že to bolo zlé, pretože áno, na konci zápasu tam boli.“ [Scotland] Hráči idú dole, no viac sa zapájajú do hry.

„Myslím si, že sa musí pozerať na svoj vlastný tím a ich akcie v prvom polčase, hádzať sa na zem, snažiť sa dostať hráčov von, snažiť sa vyhrať penalty.

„Bolo to kyslé hrozno, čakal som od neho trochu viac triedy. Španielsko márnilo čas, v druhom polčase vykoplo loptu z parku – myslím si, že malo vidieť záverečný hvizd.“

Španielske noviny vyjadrili pobúrenie nad stroskotaním lode

Porážka vyvolala v Španielsku predvídateľne nahnevanú reakciu. Keď sa Rhodri a jeho spoluhráči snažili rozptýliť, národné noviny sa zamerali na svoj vlastný tím.

„Aký je plán?“ pýtala sa titulná stránka madridského denníka Marka. Noviny uviedli, že tím Luisa De la Fuenteho „nepodával žiadny výkon“, opísal ich ako „beztriednych a bez solídnosti“ a označil porážku za „bolestnú“.

Španielsky futbalový expert Alvaro Montero pre Sky Sports povedal: „Nepovedal by som, že nálada je šokujúca, ale určite prekvapenie, pretože tu máme pocit, že španielsky tím bude na Španielsko príliš silný.

„Okrem dvoch alebo troch momentov, keď Španielsko skórovalo, bolo škótske mužstvo veľmi dobré. Nie je to šok, pretože nie sme rovnaké Španielsko ako pred 10-15 rokmi, ale cez víkend po tom, čo sme zdolali Nórsko 3- 0, španielska tlač bola určite z tímu de la Fuente. Očakávajte viac.

„Neexistuje plán A, nieto plán B.“

Mundo Deportivo Na titulnej strane použila slovnú hračku s názvom „escocitos“, španielske slovo pre Škótsko, pričom slová pre Škótsko skombinovalo so slovom „stung“ a po dvoch zápasoch porážka „zasiala pochybnosti“ v ére de la Fuente.

AS A hraMedzitým ich titulky na titulnej strane používali španielske slovo „stroskotanie lode“.

AS Druhý gól bol označený za „hrozný“ a barcelonský de la Fuente spochybnil osem zmien, ktoré urobil vo svojom kádri. hra Radostne poukázal na to, že v jedenástke nie sú žiadni hráči Barcy, pričom povedal, že tím je „zlomený“ v obrane a že útočník Joselu je „jediným hráčom, ktorý vytvára nejaké nebezpečenstvo v útoku“.

O De la Fuente Montero dodal: „Bol kritizovaný, ale keď si pred 10 dňami vybral svoj tím na tieto kvalifikačné zápasy, veľa sa o tom nediskutovalo. De la Fuente je uznávaný a známy tréner. Španielsko do 21 rokov , a z utorkového večera Jediné, čomu ľudia nerozumejú, je, prečo urobil osem zmien po tom, čo porazil Nórsko.

„Okrem toho všetci veria, že je to dokonalý tím, ktorý je len na začiatku nového cyklu. Veľa ľudí vedie debatu medzi Luisom Enriquem a Luisom de la Fuentem. Enrique je však minulosťou a my mu to musíme dovoliť.“ jeho cesta sa práve začala.“

Kto je Luis de la Fuente?

  • Luis de la Fuente môže byť pre mnohých neznámy, no nie pre niektorých španielskych veteránov, z ktorých mnohých priviedol k striebornej medaile na oneskorených olympijských hrách v Tokiu v roku 2021.
  • Preberá ho po Luisovi Enriquem po tom, čo posledných deväť rokov strávil ako hlavný tréner mládežníckej zostavy španielskej reprezentácie.
  • Tento 61-ročný hráč reprezentoval Španielsko na úrovni U23 počas hráčskej kariéry, počas ktorej strávil čas v Seville, Alaves a Athletic Bilbao.
  • De la Fuente nezastával pozíciu hlavného trénera odkedy bol po troch mesiacoch prepustený v roku 2011 Alavesom.
  • Medzi jeho ďalšie manažérske skúsenosti patrí čas, keď mal na starosti baskický klub Portugal v španielskych regionálnych ligách, bývalý treťoligový španielsky klub CD Aurrera de Vitoria a čas, keď mal na starosti B tím Athletic Bilbao.

Štatistiky Opta: Prvé víťazstvo proti Španielsku od roku 1984, päťkrát v rade doma – ohromujúci škótsky večer v štatistikách…

  • Bolo to prvé víťazstvo Škótska proti Španielsku od novembra 1984 (3:1 v kvalifikácii majstrovstiev sveta) a jeho tretie súťažné víťazstvo proti nim (1957, 1984 a 2023).
  • Škótsko vyhralo päť po sebe idúcich domácich zápasov prvýkrát od septembra 2006 do októbra 2007, keď Škótsko vyhralo šesť v rade medzi pôsobiskami Waltera Smitha a Alexa McLeisha.
  • Španielsko utrpelo prvú prehru v kvalifikácii o euro od októbra 2014 (1-2 proti Slovensku), vyhralo 17 z posledných 19 takýchto zápasov (D2) a v tejto sérii neinkasovalo viac ako jeden zápas.
READ  Európska liga: Slavia Praha postúpila do šestnásťfinále

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close