Ekonomika

Vláda Spojeného kráľovstva označená ako „šampónová“ na riešenie cestovných zmien v Trackforde

Letiskoví cestujúci

Mark Drakeford kritizoval britskú vládu za zvládnutie nedávnych zmien v medzinárodných cestovných obmedzeniach a označil ju za „šambolickú“.

Waleský premiér na piatkovej tlačovej konferencii uviedol, že jeho vláda má na zmiernenie pravidiel cestovania iný „pohľad na riziká“.

Pripisoval to nárastu počtu prípadov koronavírusu na jeseň minulého roka, čo bolo čiastočne spôsobené tým, že sa ľudia vracajú z iných krajín a „prinášajú so sebou vírus“.

Wales sa oneskoril po tom, ako Spojené kráľovstvo viedlo k zmierneniu cestovných obmedzení, vo štvrtok však potvrdilo, že prinesie zásadné zmeny od nedele 4:00 so Škótskom a Severným Írskom.

Tieto zmeny zahŕňajú skutočnosť, že očkovaní cestujúci, ktorí sa vrátia do izolácie z Francúzska, už nebudú viac potrebovať.

India, Bahrajn, Katar a Spojené arabské emiráty budú presunuté z červeného zoznamu, zatiaľ čo Rakúsko, Nemecko, Lotyšsko, Nórsko, Rumunsko, Slovinsko a Slovensko budú zaradené do zeleného zoznamu.

K červenej vrstve sa pridáva Mexiko, Gruzínsko a francúzske zámorské územia La Reunion a Mayotte.

Waleská ministerka zdravotníctva Elonet Morganová obvinila britskú vládu, že vopred nekonzultovala zmeny s vládami delegovanými na vládu.

Pán Drakeford povedal: „Minulý týždeň som si myslel, že je to na úrovni Spojeného kráľovstva veľmi zlé – pokúsil som sa nájsť rozumnú odpoveď na rozumnú otázku, ako veľmi sú ľudia postihnutí, akými krajinami sú postihnutí, ako systém funguje v budúcnosti, bolo veľmi ťažké to urobiť a zdalo sa, že sa to každým dňom mení.

„Mali by sme iný, jednoduchší systém, ktorému by ľudia mohli ľahko porozumieť.“

„Úprimne si nemyslím, že by ste mohli povedať, že semaforový systém poskytuje tieto druhy kritérií.“

Cestovné spoločnosti uviedli, že zmeny sú „pozitívnym“ zlepšením, ale premiér Boris Johnson vyzval na odstránenie rýchlych a nákladných testovacích metód, najmä v Európe.

Pán Johnson vysielateľom povedal, že ľudia chcú ísť na dovolenku, zatiaľ čo britský minister dopravy Grant Shops vyzval na „neustálu pohotovosť“.

Predseda vlády povedal: „Chceme, aby ľudia cestovali, chceme, aby sa cestovný ruch vrátil, chceme, aby sa turisti vracali do našej krajiny – najdôležitejšej časti nášho hospodárstva -, ale musíte to vyvážiť proti musí nás chrániť pred epidémiou. „

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close