Vlhová vedie po 1. jazde Svetového pohára GS nad Bassinom

AP

SESTRIERE, Taliansko (AP) – Petra Valhová viedla po úvodnej sobotňajšej jazde obrovskom slalome Svetového pohára a hľadala prvé víťazstvo v sezóne.

Slovenská lyžiarka mala len 0,07 náskok pred Taliankou Martou Pacino, ktorá odštartovala preteky v Cestrier za minútu 12,30 s. Tretia skončila Francúzka Tessa Worleyová, o 0,40 pomalšia ako Vlhová.

Na sekundu od Vlhovej boli štyri ďalšie lyžiarky – Mikaela Shiffrinová, Rocknhild Mowinkelová, Sarah Hectorová a Federica Brignoneová.

Vyhrala iba majsterka sveta Laura Good-Behrami Ostatné G.S Ôsma v sezóne Vlhová zaostala o 1,12.

Dvadsaťsedemročná Vlhová v minulej sezóne vyhrala slalomový titul – aj olympijské zlato – no v celkovom hodnotení skončila druhá za Shiffrinovou. Vlhová predvlani získala celkový titul.

Ľudia čítajú aj…

Shiffrinová vedie celkové poradie, keď obe vyhrala Úvodné slalomové preteky. Vlhová v oboch skončila tretia.

Ani jeden nezískal pódiové umiestnenie v slalome ani na GS v Killingtone vo Vermonte a obaja minulý víkend v kanadskom Lake Louise nemali rýchlostné preteky.

Copyright 2022 Associated Press. Všetky práva vyhradené. Tento obsah nesmie byť publikovaný, vysielaný, prepisovaný alebo redistribuovaný bez povolenia.

READ  Betik a Gorok: EÚ tu nie je na to, aby rozhodovala o tom, kto má pravdu alebo nie v otázkach týkajúcich sa histórie, jazyka alebo identity