Svet

Výkonný riaditeľ zdôrazňuje potrebu opatrení v oblasti čistej energie v reakcii na energetickú krízu na ministerskom stretnutí G20 v Indonézii – Správy

Výkonný riaditeľ IEA Fatih Birol dnes oslovil ministrov energetiky z najväčších svetových ekonomík na ministerskom stretnutí G20 o energetických prechodoch na Bali v Indonézii, kde ich vyzval, aby uprednostňovali opatrenia na zabezpečenie bezpečnej, dostupnej a udržateľnej energie v reakcii na krízu, v ktorej sa svet nachádza. v súčasnosti čelí. .

Ministerské stretnutie, ktorému predsedal indonézsky minister energetiky a nerastných zdrojov Arifin Tasrif počas indonézskeho predsedníctva G20, sa uskutočnilo na pozadí veľkých turbulencií na svetových energetických trhoch, ktoré vyvolala ruská invázia na Ukrajinu.

Dr. Birol vo svojich poznámkach zdôraznil vplyv rastúcich cien energií v rozvojových krajinách, kde ľudia strácajú schopnosť platiť za základnú elektrinu a služby čistého varenia. Zdôraznil, že najlepším východiskom z krízy je masívne zvýšenie investícií do čistej energie, najmä v rozvíjajúcich sa a rozvojových ekonomikách, a vyzval vyspelé ekonomiky, aby získali viac prostriedkov na podporu prechodu na čistú energiu v rozvojových krajinách.

„Pevne verím, že G20 – ako popredné globálne fórum na riešenie veľkých ekonomických výziev – má nielen príležitosť, ale aj zodpovednosť konať v tejto otázke,“ povedal.

IEA zohrala kľúčovú úlohu pri podpore programu energetických prechodov indonézskeho predsedníctva G20 v tomto roku, čo odráža hlbokú a dlhodobú spoluprácu medzi agentúrou a indonézskou vládou. Počas stretnutia ministrov G20 minister Tasrif a Dr Birol spustili novú IEA Plán energetického sektora na dosiahnutie čistých nulových emisií v Indonézii – spoločný projekt s indonézskym ministerstvom energetiky a nerastných zdrojov – pred publikom ministrov z celého sveta. Podpísali sa aj minister Dasrib a Dr. Birol Spoločná správa na vysokej úrovni Stanovuje spoločnú víziu indonézskej cesty k čistej nule, pričom vychádza zo spoločnej práce oboch spoločností.

Ďalším kľúčovým príspevkom IEA ministerskej rade G20 je nová správa o Zabezpečenie prechodov čistej energie Poskytuje odporúčania vládam, najmä tým v rámci G20, aby zachovali a zlepšili energetickú bezpečnosť a zároveň urýchlili prechod čistej energie smerom k čistej nule.

READ  Predseda vlády ukončil svoju oficiálnu návštevu Saudskej Arábie

Na ministerskej strane Dr. Broll usporiadal bilaterálne stretnutia a stretnutia s niekoľkými ministrami, vrátane austrálskeho ministra pre klimatické zmeny a ministra energetiky Chrisa Bowena; Raj Kumar Singh, minister energie a novej a obnoviteľnej energie Indie; Yasutoshi Nishimura, minister hospodárstva, obchodu a priemyslu Japonska; singapurský minister ľudských zdrojov a druhý minister obchodu a priemyslu Tan Chee Leng; a Kei Takagi, japonský parlamentný námestník ministra zahraničných vecí.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close