šport

Zdeno Chára, PK Subban, Keith Yandle odchádzajú z NHL

PK Subban, predtým z Nashville Predators (Obrázok: Wikimedia Commons / Michael Miller)

Bol to rušný deň odchodu do dôchodku v National Hockey League, keď Steno Sarah, PK Subban a Keith Yandle odstúpili z hry.

Zdeno Chára odovzdal titul ako najstarší hráč prvoligového športu

Sarah opustil NHL s 1 680 zápasmi, 680 bodmi (209 gólov, 471 asistencií) a jednou Norrisovou trofejou. Je jedným z troch európskych hráčov, ktorí ako kapitán vyhrali Stanleyho pohár, pričom vrchol dosiahol v sezóne 2010-11 s Bostonom Bruins.

V medzinárodnom meradle získal so Slovenskom dve strieborné medaily na svetovom šampionáte IIHF a na MS v hokeji 2016 bol náhradným kapitánom tímu Európy.

Sarah Subban Yandle - Steno Sarah, Boston Bruins (Obrázok: Wikimedia Commons / Amanda)
Zdeno Chára, Boston Bruins (Obrázok: Wikimedia Commons / Amanda)

45-ročný hráč oznámil svoj odchod zo športu na InstagramePíšem: „Po 25 sezónach profesionálneho hokeja, 1 680 zápasoch základnej časti NHL, 200 zápasoch play-off Stanleyho pohára a stovkách medzinárodných zápasov som hrdý na to, že môžem oznámiť svoje rozhodnutie odísť z NHL.

„Som hrdý na to, že sa dnes vraciam do TD Garden, aby som podpísal jednodňovú zmluvu s Boston Bruins a oficiálne ukončil svoju kariéru v tíme, ktorý pre mňa a moju rodinu tak veľa znamená. Je veľa ľudí, ktorí prispeli k môjmu úspechu, vrátane vás všetkých, a teším sa, že sa dnes popoludní všetkým patrične poďakujem. Ďakujem, Big G.“

Okrem toho, že Sarah strávil svoje najlepšie roky v Bostone, reprezentoval aj New York Islanders, Ottawa Senators a Washington Capitals. Šesťnásobný slovenský hráč roka bol počas svojej kariéry elitným obrancom, ktorý využíval svoj 6’9” rám a defenzívnu inteligenciu na to, aby kompenzoval nedostatok rýchlosti chodidla.

Na oslavu svojho odchodu do dôchodku podpísal Sarah jednodňovú zmluvu s Bruins a vrátil sa do mesta, kde si upevnil povesť jedného z najlepších bluelinerov svojej generácie.

PK Subban: ‚Nikdy som sa nevidel ako ‚hokejista‘.

O Subbanovi sme nepočuli naposledy. Tento 33-ročný mladík prezradil „koniec tejto kapitoly“ svojej kariéry v príspevku na Instagrame, no všeobecne sa od neho očakáva, že bude hrať úlohu v hokejovom vysielaní.

READ  Agent: Inter ma zavolal do De Vrija, anglické kluby chcú Mereditha

„Pamätám si svoje sny hrať v NHL a vyhrať Stanleyho pohár“ Subban napísal. „Čierne oči, zlomené kosti a slzy radosti, ako chalani z rock’em sack’em kazety Dona Cherryho na konci každého bloku. Dodnes o tom stále snívam.“

„Nikdy som sa nevidel a necítil som sa byť ‚len hokejista.‘ Vždy som sa videl ako človek, ktorý hrá hokej.

„Táto perspektíva mi umožnila užiť si každú zmenu, akoby bola moja posledná, oslavovať každý gól s vášňou, hrať každý zápas tak, ako mi zaplatil niekto, kto ma nevidel hrať… NHL mi tiež dala platformu. Umožnilo mi to vrátiť [through] moja charita

„Veľká vďaka patrí mnohým hráčom, s ktorými som hral alebo s ktorými som súťažil a ktorí zo mňa vyniesli to najlepšie.“

Bývalá hviezda Montrealu Canadiens, Nashvillu Predators a New Jersey Devils odohrala v NHL 834 zápasov a zaznamenala 467 bodov (115 gólov, 352 asistencií). V rokoch 2012-13 vyhral Norrisovu trofej a na olympijských hrách v Soči v roku 2014 získal zlatú medailu s tímom Kanady.

„Teším sa na cestu pred nami a pred nami je veľa zaujímavých príležitostí,“ dodal Subban. „Som nadšený, že sa s vami môžem podeliť o to, čo sú, keď príde čas!“

Keith Yandle odchádza z hokeja po sérii ‚Iron Man‘

Yandle končí svoju kariéru po 16 rokoch na najvyššej úrovni.

„Odchádzam do hokejového dôchodku… beriem svoje schopnosti na South Beach a nerobím nič“ Povedal Spit’s Chicklets Internet. „Veľmi sa mi uľavilo a určite sa teším na ďalšiu kapitolu.“

Vložiť z Getty Images

Tridsaťšesťročný hráč nazbieral 619 bodov (103 gólov, 516 asistencií) v 1109 zápasoch za Arizona Coyotes, Florida Panthers, New York Rangers a Philadelphia Flyers.

READ  Bratislava Capitals nestačila na Viedeň a prehrala druhý zápas za sebou

Yandle drží rekord v počte vystúpení v NHL za sebou a užíva si neprerušenú sériu 989 zápasov odohraných v rokoch 2009 až 2022.

Američan bol začiatkom roka 2010 jedným z najlepších ofenzívnych obrancov zápasu, keď v sezóne 2010/11 zaznamenal rekordných 59 bodov (11 gólov, 48 asistencií) v 82 zápasoch za Coyotes.


Aká je vaša obľúbená spomienka na PK Subban, Keith Yandle a Steno Sarah? Tweetujte @BritIceHockey a pripojte sa ku konverzácii.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close