šport

Premárnené príležitosti | Philstar.com

Ruská tenisová federácia porazila Chorvátsko a vyhrala Davisov pohár 2021. Keďže Rusko je teraz medzinárodným športom v dôsledku svojej okupácie Ukrajiny, zmes tradičných mocností a rozvíjajúcich sa krajín tlačí na zvyšok ihriska. Prvý marcový týždeň sa niesol v masívnych vlnách play off a zápasov prvého kola.

V prvom kole play off I. svetovej skupiny väčšina domácich tímov vyviazla bez zranení. Ukrajina, Čile, India, Portugalsko, Nový Zéland, Pakistan, Peru a Švajčiarsko sa pohybovali pomerne ľahko, zatiaľ čo Uzbekistan prehral s Tureckom a Tunisko vyhnala Bosna a Hercegovina. V prvom kole kvalifikácie svetovej skupiny II vyhrali na domácej pôde Spojené štáty americké, Francúzsko, Španielsko, Holandsko, Austrália, Švédsko, Argentína a Južná Kórea. Ale Fínsko, Brazília, Slovensko a Nórsko porazili ich diváci.

Začiatkom 90. rokov vyvrcholili Filipíny silnou štruktúrou vedenou Felixom Periandosom a v roku 1991 sa dostali do play-off Svetovej skupiny. V tom istom roku na hrách juhovýchodnej Ázie v Manile získali Periandos tri zlaté medaily a jednu striebornú. Potom krajina už nikdy nedosiahla takú výšku. Po týchto slávnych dňoch ovplyvnilo Filipínsku tenisovú asociáciu (PHILTA) cestovanie, peniaze a politika. Skupina krajín II je v zátvorkách v regióne Ázia / Oceánia, ale nemôže súťažiť.

Medzinárodná tenisová federácia 25. novembra 2020 pozastavila činnosť PHILTA, pretože Svetová organizácia neuznala voľby do Národnej športovej asociácie v roku 2017, ktoré sa údajne konali bez riadneho procesu pod vedením Filipínskeho olympijského výboru. ITF začala konať dávno pred PHILTA a POC písomnými oznámeniami a uviedla, že PHILTA opakovane nedodržala termín na predloženie štandardných požiadaviek na podávanie správ, vrátane plánov na zmenu a doplnenie ústavy s cieľom zvýšiť počet členov.

„PHILTA momentálne nie je spôsobilá z dôvodu pozastavenia členstva v ITF;

Zúčastnite sa akéhokoľvek verejného zasadnutia ITF

Požiadajte o akúkoľvek formu sponzorstva ITF alebo grantových schém

READ  Stredajší dôstojník Caterwall: Otvorené fórum Florida Panthers

Požiadajte o akúkoľvek podporu technológie rozvoja ITF alebo programy rozvoja ITF

க்கும் Požiadajte o akúkoľvek národnú súťaž o vybudovanie časti okruhov ITF vrátane ITF World Tennis Tour (muži, ženy a juniori), ITF World Tour pre invalidov, ITF Beach Tennis Circuit a ITF Seniors Circuit.

„Účasť na všetkých oficiálnych tímových súťažiach ITF,“ povedal prezident ITF David Hogerti.

17. marca POC suspendoval PHILTU (a Filipínsku atletickú asociáciu) na 90 dní. Vo vietnamskom Hanoji sa v máji uskutočnia Hry juhovýchodnej Ázie. Bez akreditácie POC od thajskej asociácie nebudú môcť národní tenisti reprezentovať krajinu na žiadnych medzinárodných amatérskych turnajoch. Technicky sú v slepej uličke. Tenis sa ako šport dramaticky rozrástol na celom svete, len čiastočne ho obmedzili epidémie. Keďže naši športovci nie sú schopní súťažiť, ich zručnosti sa znížia, pretože už nemôžu súťažiť s najlepšími na každej úrovni, s výnimkou tých, ktorí súťažia profesionálne alebo si financujú svoje vlastné cestovanie a tréningy.

Vzhľadom na krátky život športovcov sa tieto stratené príležitosti už nikdy nedajú získať späť a táto generácia by mala začať odznova, ak dostane šancu. Treba niečo dať.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close