Ženská superliga: Man Utd porazil Everton, Chelsea porazila Brighton a West Ham porazil Liverpool | Futbalové správy

Man Utd porazil Everton 5:0 a vrátil sa z Ligy majstrov; Nikita Parris a Rachel Williams skórovali každý dvakrát, kým Melvin Mallard skóroval za Marka Skinnera. Neskorý zásah Rica Yugiho priviedol West Ham k remíze 1:1 s Liverpoolom

Autor: Sky Sports Football

6:40, Spojené kráľovstvo, pondelok 23. októbra 2023

Champions Chelsea porazila Brighton 4-2, aby si zachovala svoj neporaziteľný štart a posunula sa na úroveň bodov s lídrom WSL Manchestrom City.

Po tom, čo Pauline Bremer poskytla Brightonu prekvapivé vedenie v priebehu 10 minút v Kingsmeadow, Sjoke Nusken skóroval dvakrát za Chelsea vo WSL.

Brighton naďalej frustroval Chelsea, až kým Nusken tesne pred prestávkou nehlavičkoval po centri Jessa Cartera s brankárkou hostí Sophie Bagheliovou. Po siedmich minútach druhého polčasu pridal Nuskan svoj druhý gól z protiútoku.

Obrázok:
Pauline Bremer skórovala pri porážke Brightonu na ihrisku Chelsea

Dvadsaťdvaročný stredopoliar Nemecka oslavoval hetrik po centri z pravej strany, no ako vlastný gól si ho uznal obranca Brightonu Gero Bergsvand.

Obrázok:
Hlavná trénerka Chelsea Women Emma Hayes oslavuje víťazstvo proti Brightonu s Eve Perissetovou

Striedajúca Aggie Beaver-Jonesová pridala štvrtý gól, pričom zostávalo osem minút na to, aby Chelsea prekonala skóre. Elizabeth Terlandová, najlepšia strelkyňa Brightonu vo WSL, mala akurát dosť času na to, aby sa jej štvrtá časť sezóny stiahla, ale už bolo neskoro.

Brighton je po prehre v treťom ligovom zápase v rade na deviatom mieste, zatiaľ čo Chelsea a Man City delí na čele tabuľky iba gólový rozdiel.

Man Utd porazil Everton

Najdôležitejšie momenty zápasu ženskej superligy medzi Evertonom a Manchestrom United.

Manchester United Výprask 5:0 bol dokonalou odpoveďou na zostup z Ligy majstrov Everton v parku Walton Hall.

READ  Djokovič v druhom sete porazil Filipa až do belehradského finále

V 14. minúte odštartoval Melvin Mallard po razantnom štarte zo strany Marka Skinnera. Ukázal svoje bystré inštinkty, keď zamieril domov z prikývnutia Mayy Le Tissier po tom, čo bola skoršia zákruta Katie Zelemovej vymazaná.

Obrázok:
Melvin Mallard skóroval za Manchester United proti Evertonu

To bol koniec prvého polčasu, keď Everton dobre zareagoval. Mary Earpsová poprela Hannah Bennison a Nicole Sorensen, zatiaľ čo Nikita Parris prešiel dvakrát na opačnom konci.

Ale 13 minút po prestávke našli víťazi Eura 2022 sieť, keď sa Everton v druhom polčase vzdal. Selem poslal krásny center do oblasti s Parisom na ceste, aby hlavičku prekonal končekmi prstov Courtney Brosnan.

V 76. minúte mohla mať aj druhý, no jej počiatočnú snahu zachránil Brosnan. Rachel Williamsová sa prikradla k brankárke a vyzvala, aby to prešlo za čiaru.

Uistila sa, že sa to počíta, keď zdvihla tretinu Man Utd nad brankára.

Obrázok:
Man Utd vyhral 5:0 po odchode z Ligy majstrov

O deväť minút neskôr, 11 minút po tom, čo nastúpil ako striedajúci hráč, Williams zavŕšil svoje dvojité storočie. Bolo to skvelé zakončenie od útočníka, pretože obrana Evertonu ju nedokázala efektívne označiť.

V tretej minúte štvrtej sa Parris pripojil k Williamsovi za dva góly za popoludňajšiu prácu. Irene Guerrero zdvihla krásnu loptu dopredu a dobre zabehla dozadu. Potom pochválila Brosnana, aby zavŕšila skvelý výkon.

West Ham udrel neskoro, aby poprel Liverpool

Najdôležitejšie momenty zápasu ženskej superligy medzi West Ham United a Liverpoolom.

West Ham Trvalo to gólom letnej posily Rica Uegiho v 95. minúte, aby zabezpečil remízu 1:1. Liverpool Hra s niekoľkými šancami vo Victoria Parku.

V hlavnom meste dominovali hostia, keďže kapitán West Hamu Mackenzie Arnold pred prestávkou zamestnal dvoch brankárov, hoci austrálsky reprezentant nemohol nič urobiť, keď Cheri Hollandová rozdrvila tyč nádhernou curlerkou. polčas

Obrázok:
Mary Hobinger (vpravo) je zablahoželaná po tom, čo sa Liverpool dostal pred West Ham

Obranca Liverpoolu Gemma Bonner trafil na začiatku druhého polčasu hlavičkou zblízka žrď aj z uhla, keď sa zvýšil tlak Liverpoolu.

READ  Veľký Halák viedol Boston k tomu, aby vyhral úvodný zápas druhého kola série

Domáci boli autormi vlastného pádu, no po krátkej chybe poslal loptu na hranici šestnástky Hollandovi a Marie Hobinger bez mihnutia oka našla ľavý roh. Sieť s presným, nízkym pohonom.

Keď však West Ham zvýšil ante v záverečných fázach, tím Matta Bearda bol nútený ísť ďalej pred bránku, keď sa ich japonský útočník vrhol dovnútra, aby využil sklamanie Liverpoolu a posledným kopom zápasu vyrovnal. Vyčistite kríž z pravej strany.