Zábava

9. ročník festivalu českého a slovenského folklóru vo Virgínii

PRINCE GEORGE — Čoskoro sa blíži 9. ročník česko-slovenského folklórneho festivalu vo Virginii. Podujatie, ktoré organizuje Regionálne centrum dedičstva Prince George’s County, sa koná za dažďa alebo za slnečného počasia.

Komunita je pozvaná na bezplatné podujatie, aby sa ponorila do sveta bohatej histórie a živej kultúry v Centre dedičstva v sobotu 21. októbra od 11:00 do 16:00.

Návštevníci môžu osláviť bohaté tradície, poľnohospodársku históriu, rodovú líniu a trvalý vplyv tejto komunity na región prostredníctvom stálej galérie česko-slovenského dedičstva v múzeu, ktorá ponúka autentickú hudbu, tanec, remeslá, kroje, jedlo a pútavé príbehy a fotografie z festivalu. .

Kúpiť si bude možné pivný guláš, kapustnicu, kielbasu a pečivo, v múzeu bude aj obchod s suvenírmi s českými a slovenskými kultúrnymi artefaktmi ako sú rodinné kuchárske knihy, vianočné ozdoby, historické knihy, aktivity pre deti, tričká, umenie a viac. OTVORENÉ.

Českí speváci vystúpia v októbri 2019 na 7. ročníku česko-slovenského folklórneho festivalu vo Virginii v regionálnom centre dedičstva Prince George's County.

Súčasťou festivalu budú ľudoví hudobníci, českí speváci, poľskí tanečníci Mikas a Chesterfield Concert Band. Súčasťou festivalu je aj výstava „Slávni Čecho- a slovensko-Američania“ zapožičaná z Národného českého a slovenského múzea a knižnice.

Podujatie vhodné pre rodiny zahŕňa hospodárske zvieratá, starožitné traktory a poľnohospodárske vybavenie, aktivity pre deti a maľovanie na tvár.

Rodiny sa tešia z historických traktorov na 7. ročníku česko-slovenského folklórneho festivalu v Prince George v októbri 2019.

Český a slovenský festival oslavuje kultúrne dedičstvo tisícov imigrantov z Českej republiky, Slovenska, Rumunska, Ukrajiny a ďalších krajín východnej Európy, ktorí si vybudovali život v grófstve princa Georga. Utiekli pred chudobou svojich domovských krajín a snažili sa zlepšiť svoju budúcnosť tým, že pomohli obnoviť agrárnu katastrofu na juhu po skončení občianskej vojny.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close