šport

Bývalá 5. hráčka Coco Goffová je favoritkou vo finále WTA a má veľa spoločného so Serenou Williamsovou.


Daniel Hantuchová si vybrala Coco Goff ako svoju favoritku na víťazstvo vo finále WTA 2023 a verí, že má „veľa spoločného“ s tenisovou skvelou Serenou Williamsovou.

Bývalá svetová 5. hviezda opísala tínedžerskú hviezdu ako „obrovského bojovníka“ a verí, že jeho láska k hraniu na veľkej scéne a zručnosti na tvrdých kurtoch mu na koncoročných majstrovstvách poskytnú výhodu.

Koffová vyhrala svoje druhé veľké finále vo finále septembrových US Open 2023, keď zdolala svetovú jednotku Arynu Sabalenkovú 2:6, 6:3, 6:2.

Táto 19-ročná hráčka je najlepšie na svetovej trojke, keď vyhrala 22 z posledných 24 zápasov od prehry so Sofiou Keninovou v úvodnom kole na júlovom Wimbledone.

Začiatkom tohto mesiaca prehrala 2:6, 3:6 so svetovou dvojkou Igou Svidekovou v semifinále na podujatí WTA 1000 v Pekingu, čo je jej jediný zápas od US Open.

Budúci týždeň sa Goffová predstaví na finále WTA 2023 v mexickom Cancúne od 29. októbra do 5. novembra. Na turnaji, ktorý končí sezónu, sa predstaví už druhýkrát, keď pri svojom debute vystúpil zo skupinovej fázy z ročníka 2022.

Prečítajte si aj: Finále WTA: Päť rekordov a míľnikov, ktoré by mohli byť v Cancúne prekonané

Spolu so Sabalenkovou, Svitekovou a Goffovou sa na turnaj vo dvojhre kvalifikovali Elina Rybakina, Jessica Pegula, Ones Zabayur, Marketa Vondrusova a Maria Zakari. Zachariáš nahrádza Karolínu Muchovú, ktorá vypadla pre zranenie.

V rozhovore Dennis PortalHanduchová priznala, že bolo ťažké vybrať favoritku na víťazstvo vo finále WTA, vysvetlila však, prečo podporuje Goffa, a prirovnala ju k 23-násobnej grandslamovej víťazke dvojhry Williamsovej.

„Je to také nabité, ale ak mám vybrať jednu obľúbenú, tak je to Coco Goffová. Vyhrala posledný Grand Slam a tvrdo to miluje.“ [court] Navonok je to veľká bojovníčka a so Serenou má veľa spoločného. Miluje veľké javisko, keď sú všetky oči na nej, preto jej fandím,“ povedala Slovenka.

READ  Najlepší záujemca NHL sa zapísal do histórie s cenami CHL

Goughová sa zúčastní na turnaji dvojíc v Kakuone kvalifikáciou v ženskej štvorhre č. 1 s partnerkou Pegulou.

Handuchová sa dvakrát v kariére kvalifikovala na WTA Finals, pričom v roku 2002 prehrala v úvodnom vyraďovacom kole a v roku 2007 vypadla v kolébke.

Štyridsaťročná hráčka, ktorá ukončila tenisovú kariéru v roku 2017, vyhrala sedem titulov na okruhu WTA a v roku 2008 sa dostala do semifinále Australian Open.

Slovák teraz pracuje ako tenisový analytik a komentátor pre Amazon Prime Video UK.

Prečítajte si tiež: Hviezda WTA sa cíti „špeciálny“ Iga Sviatek je „skutočnou číslom 1“ pred Arinou Sabalenkovou

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close