Hlavné správy

Česká republika, Maďarsko, Poľsko a Slovensko zdieľajú poznatky o čistej energii so Južnou Kóreou

Veľvyslanectvá Českej republiky, Maďarska, Poľska a Slovenska v Južnej Kórei Preskúmané Príležitosť na spoluprácu v oblasti čistej energie na verejnom diplomatickom podujatí 26. mája v Lotte Hotel Seoul.

Súčasťou podujatia boli aj kultúrne výmeny.

Uvedené krajiny strednej a východnej Európy patria do skupiny Wiskrat alebo aliancie s názvom V4.

Od júla 2021 do júna 2022 bola koalícia vo vlastníctve Maďarska a maďarské veľvyslanectvo v Kórei prevzalo vedenie pri organizovaní podujatia v Soule.

Podujatie otvoril maďarský veľvyslanec v Kórei Moses Sisoma, na ktorom sa konala konferencia o čistej energii, možnosť ochutnať drink a koncert, ktorý zdôraznil hlbokú spoluprácu medzi krajinami V4.

Podľa Gustava Slameku, veľvyslanca Českej republiky v Kórei, je zaujímavé sledovať, ako sa čistá energia dobre snúbi s melódiou a chuťou.

Slamecca dodal, že plne uznávajú, že Kórea je jedným zo svetových lídrov vo vedeckom výskume a vývoji a aplikovanej vede.

Veľvyslanec SR v Kórei John Kuderjavi dúfa, že podujatie prispeje k hlbokej vedeckej spolupráci medzi štyrmi krajinami: Visekratom a Kóreou.

Veľvyslanec tiež vysvetlil, ako môžu krajiny spolupracovať na dosiahnutí cieľa klimatickej neutrality do roku 2050.

V uvítacom odkaze, ktorý poslala poľská chargé d’affaires Arletta Brzozowska, je vedecká spolupráca veľmi dôležitou súčasťou nielen krajín V4, ale aj Kórey.

Min Won-ki, minister pre vedu, technológiu a inovácie kórejského ministerstva zahraničných vecí, zdôraznil, že Kórea rozširuje svoje investície do výskumu a vývoja v rôznych klimatických technológiách, aby urýchlila prenos čistej energie a svoju silu v aplikovanej vede. V základných vedách spolupráca medzi nimi vytvára veľkú synergiu.

READ  Rusovs Mansion - Bratislava, Slovensko

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close