Veda

Chobotnica mení farbu pri plávaní, internet hovorí „skutočný mystik“

Zdá sa, že chobotnica mení farbu podľa svojho okolia.

Zvieracia ríša je plná prekvapení. Mnohé druhy majú jedinečné a mimoriadne schopnosti, ktoré im nielen pomáhajú bojovať proti predátorom, ale tiež ich udržujú v bezpečí v nepriaznivých podmienkach. Medzi týmito zvieratami sú hlbokomorské chobotnice.

Video, ktoré sa šíri na sociálnych sieťach, ukazuje neuveriteľnú schopnosť chobotnice meniť farbu podľa okolia.

23-sekundové video, ktoré zverejnil na Twitteri Wonder of Science, ukazuje, ako sa hlavonožec pohybuje po dne oceánu a mení farbu pokožky podľa okolitých tvorov.

Kamera sleduje mäkkýša, až kým sa neusadí na zemi a nezmení svoj vzhľad na látku podobnú mušliam.

Video má na svedomí Nick Ruberg a nazbieralo viac ako 1,5 milióna videní. v podstate . pridané Viralhog v roku 2016Video sa opäť stáva virálnym.

Používatelia Twitteru boli do chobotnice zamilovaní a so svojimi reakciami sa dostali na sociálne siete.

„Takže mení nielen farbu, ale aj štruktúru dužiny? Ako?“ spýtal sa používateľ. „Úžasné! Toto je skutočná Mystique,“ povedal ďalší a zverejnil fotografiu obľúbenej postavy z komiksov X-Men.

„Viete, že chobotnice majú v skutočnosti vlastnosti odrážajúce svetlo, ako napríklad chameleóny majú kryštály odrážajúce svetlo na maskovanie, a keby som mal silu krevety mantis, bol by som neporaziteľný. Pretože premieňa vodu na plazmu vytváraním perforačných a kavitačných bublín. Nasadenie užívateľa.

Chobotnice vždy prekvapovali majiteľov pôdy svojimi veľkými hlavami a chápadlami. Pred pár rokmi uchvátilo internet video dúhovej „dekovej chobotnice“.

Morské zviera bolo natočené v noci v indonézskom prielive Lembeh. Video ukazuje, ako prikrývka chobotnice pláva vo vode a vytvára dúhovú siluetu podobnú prikrývke, ktorá má v skutočnosti odstrašiť útočníkov.

kliknite pre viac trendové novinky

READ  Pri hľadaní fosílií dinosaurov vedci objavili skrytý poklad

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close