Svet

Domoví konzervatívci strategizujú s Trumpom a Benzom výzvu Fidenovho víťazstva

Debata sa sústredila na Trumpa Nepodložené tvrdenia Sprisahanci a účastníci tvrdili, že mu voľby boli ukradnuté, a zákonodarcovia vyjadrili presvedčenie, že v snemovni a senáte bude skupina republikánov, ktorá sa pripojí k úsiliu o zahájenie maratónskej debaty 6. januára, ktorá sa rozšíri v januári.

Penceova účasť na stretnutí bola významná, pretože predsedal spoločnému kongresu, na ktorom by sa spočítali volebné hlasy v ten deň. Brooks uviedol, že Benz sa zúčastnil „rôznych častí stretnutia“.

„Verím, že máme veľa senátorov, ale otázka nie je koľko,“ uviedol Brooks a dodal, že to bolo niečo, čo porušilo želanie vedúcich predstaviteľov Senátu Republikánov. Chcú ísť Mohlo by to prinútiť senátorov, aby sa ich nezúčastnili, a prinútiť ich, aby hlasovali pre Trumpa politicky toxicky.

Brooks v pondelok večer pre CNN uviedol, že sa bude usilovať spochybniť voľby najmenej v šiestich vojnových štátoch a dodal, že bude koordinovať „viac ako 72“ päťminútových prejavov, ktoré v ten deň predniesli zákonodarcovia GOP. „Je to pozoruhodná úloha,“ povedal.

Pokus zlyhal, ale Senát vytvorí scenár, ktorému sa chcú vodcovia GOP vyhnúť. Ak sa člen rady a senátor postavia proti rozhodnutiam šiestich štátov, povedie to k minimálne 12 hodinám diskusie, navyše k hlasovaniu v každom hnutí, ktoré bude trvať až do nasledujúceho dňa.

Whip John Dune, väčšina republikánskeho senátu č. 2 v Južnej Dakote, uviedol, že konzervatívne úsilie fóra CNN je márne a vyzval republikánov senátu, aby sa k tomuto úsiliu nepripojili.

„To, čo si musia pamätať, je, že to nikam nevedie. Povedal som v Senáte, že to klesá ako zastrelený pes. Nemyslím si, že má zmysel, aby ste sa do toho všetci dostali. Zistite, aký bude konečný výsledok,“ uviedol.

Na novembrovom zasadaní Bieleho domu sa hovorilo o tom, „aké zlé sú voličské podvody a krádeže volieb“, a takéto tvrdenia volebné úradníci a súdy v celej krajine odmietli.

READ  Zvyšní stredoškoláci sa do školy vrátia 12. apríla

Na stretnutí sa zúčastnili „dvojciferní“ zákonodarcovia, nepovedal by však, či by boli súčasťou rokovania aj senátori. Brooks uviedol, že skupina sa stretla osobitne s Trumpovým právnikom Rudym Giulianim. Alabamský kongresman tiež uviedol, že videl Sydney Powella v Bielom dome, a že sprisahania o voľbách vyvolali Trumpov záujem. Ale povedal, že sa s ňou nikdy nestretli.

Ich prítomnosť na stretnutí potvrdili aj ďalší zákonodarcovia GOP vrátane arizonského predstaviteľa Paula Kosera, ktorý pre CNN povedal: „Hovorili sme o mnohých veciach.“

Na otázku, či Trump presvedčil Trumpovho obrancu, zástupcu Texasu Louisa Kohmerta, aby sa postavil proti výsledkom volieb na stretnutí, odpovedal: „Nič nenútil, nepotrebuje to, stavia sa proti všetkému, čo som si naplánoval.“

Republikánsky predstaviteľ Gruzínska Jody Highs, ktorý sa stretnutia zúčastnil, tweetol: „Budem namietať proti voličom Gruzínska 6. januára.“

Zdroje pre CNN povedali, že tam boli aj ďalší členovia, vrátane Jim Jordan, vyslanec z Ohia, ktorý bol kľúčovým spojencom prezidenta.

Aj keď je takmer nepravdepodobné, že by konzervatívci zvíťazili, mnohých republikánov to postaví do zlej situácie. Vodca väčšiny Senátu Mitch McConnell a jeho najvyšší poručíci vyzvali senátorov, aby sa nepripojili k Snemovni konzervatívcov, pretože sú nútení hlasovať medzi Trumpom a voličmi.

Mnoho senátorov sa ale k úsiliu neodmietlo zapojiť, vrátane Sense. Josh Howley z Missouri a Rand Paul z Kentucky. Trump dostal pochvalu za prichádzajúceho senátora Alabamy Tommyho Dovervilla.

Ďalším nastupujúcim senátorom, predstaviteľom Kansasu Rogerom Marshallom, nebude hovoriť, či sa pripojí k snahe Snemovne konzervatívcov kandidovať v štátnych voľbách. Marshall je signatár Zhrnutie Amigas od House GOP Texas podporil súdny spor zameraný na neplatnosť hlasov na niekoľkých bojiskách, ktorý začiatkom tohto mesiaca zamietol Najvyšší súd.
Trump chváli Tubervilla po tom, čo senátori GOP v Alabame otvorene namietali proti výsledkom volieb zo 6. januára

„Zdá sa, že 6. januára bude dlho,“ povedal Marshall pre CNN.

READ  Turecko tvrdí, že plynovodné spojenie s Izraelom nie je v krátkodobom horizonte možné

Na spoločnom zasadnutí môže ktorýkoľvek člen Kongresu namietať proti rozhodnutiam štátu. Stačí, keď vyzvete voličov štátu jedného člena rady a jedného senátora, a zámerne naplánujete v tejto otázke dve hodiny oddelene a odložíte spoločné zasadanie, aby sa hlasovalo o tom, či sa majú vylúčiť konkurenčné štátne rozhodnutia.

„Vo všeobecnom zmysle to vyzerá, že 6. januára budeme môcť podať správne námietky voči počtu štátov,“ uviedol Brooks. „7. januára, po uskutočnení všetkých prejavov a hlasovaní, budeme vedieť, aké budú príjmy volebnej vysokej školy.“

Brooks uviedol, že nikto vo vedení House GOP, vrátane vodcu menšiny House Kevina McCarthyho, ho k týmto krokom nepodnietil, a hoci bol McConnell, Biden ešte nebol formálne uznaný za zvoleného prezidenta. Na konferenčnom hovore GOP minulý týždeň bol McCarthy požiadaný o stretnutie 6. januára, ale vyhol sa otázke zamerania sa na pomocné rozhovory Govt-19, uviedli účastníci.

Zástupca Louisiany Steve Scholes, člen Snemovne reprezentantov, tiež tieto obvinenia odmietol. Televízia CNN sa pýtala, či by členovia parlamentu mali spochybniť výsledky volieb zo 6. januára, ale Scalis ich k tomu nepodnietil. Namiesto toho poukázal na úspechy Georga W. Busha a na to, ako boli vznesené námietky počas Trumpovho prezidenta v roku 2016.

Avšak v minulých pretekoch už porazení prezidentskí kandidáti pripustili – zatiaľ čo Trump sa aktívne snaží zmariť neúspešné voľby.

„Ak to urobili republikáni, je zrejmé, že to nie je prvýkrát,“ uviedol Scholis v pondelok. „Za posledné tri volebné obdobia boli demokrati proti každému republikánskemu prezidentovi.“

Príbeh bol v pondelok aktualizovaný citátom väčšinového senátu Whip Johna Dune.

K správe prispel Ali Main z CNN.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close