Ekonomika

Ekonomická dôvera Slovenska vo februári klesá

Región dnes

utorok 1. marca 2022, 12:00

Foto Zerbor / Shutterstock.com

Podľa údajov Slovenského štatistického úradu (SÚSR) so sídlom v Bratislave sa ekonomická nálada Slovenska vo februári oslabila.

Index ekonomického sentimentu klesol vo februári na 94,9 z januárových 98,2. Z komponentov klesol index dôvery v priemysle vo februári na -8 z -4,3 v predchádzajúcom mesiaci.

Index dôvery pre stavebný sektor vzrástol na -8,5 a index pre maloobchod na 21.

Index dôvery v službách klesol vo februári na 9 z 15,7 v predchádzajúcom mesiaci.

Index spotrebiteľskej dôvery vzrástol vo februári na -22,3 z -21,4 v predchádzajúcom mesiaci.

Podporte Budapest Business Journal

Vytvorenie renomovaného novinárskeho priemyslu je nákladná záležitosť. Business news, spolupráca s vydavateľmi, redaktormi a reportérmi Budapest Business Journal, vám už 27 rokov poskytovali spoľahlivé informácie, pravdivé, presné a bez strachu či priazne.

Novinárske spoločnosti po celom svete sa snažili nájsť obchodný model, ktorý by im umožnil naďalej vynikať bez kompromisov v ich výkonnosti. Nedávno niektorí experimentovali s myšlienkou zapojiť svojich najdôležitejších partnerov, svojich čitateľov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť aj našim čitateľom. Pozývame vás, aby ste nám pomohli dodať kvalitný obchodný časopis, ktorý potrebujete. Stlačte naše tlačidlo podpory BBJ a môžete si vybrať, ako často a ako často nám budete posielať svoje príspevky.

READ  Sloboda: Odlúčenie nemusí byť vždy horké

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close