Everton ženy 1-4 Arsenal ženy: Zranenie Leah Valdyovej Výhra kanonierov udržiava nádej na titul ženskej Super League nažive | Futbalové správy

Arsenal si udržal svoje slabé šance na titul v ženskej Super League nažive po prvom polčase plnom náporu, keď porazil Everton 4:1, ktorý dohrával zápas s 10 mužmi.

Everton proti tímu Jonasa Edewalla držal pevne pol hodiny, ale Catelyn Forteová dvakrát skórovala a darovala Gunners štyri góly do prestávky, kým sa do akcie dostali aj Katie McCabe a Lotte Wubben-Moy. .

Ale víťazstvo Gunners, ktoré zvýšilo ich nádeje na kvalifikáciu Ligy majstrov, bolo pokazené hororovým zranením Leah Valdyovej, pričom Augie Beaver-Jones utrpel vysoký výron členka.

Leah Waldie opustila ihrisko na nosidlách po zákroku Agnes Beaver-Jones spojenej s jej členkom.

Beaver-Jones bol nakoniec poslaný na výzvu, po tom, čo bol zarezervovaný len na začiatku, ale Arsenal nedokázal využiť svojich hráčov. Skutočne, ich gólový rozdiel triumfoval, pretože Everton sa dočkal neskorej útechy, keď Katja Snoijsová našla horný roh z priameho kopu.

Obrázok:
Caitlin Forte oslavuje s Katie McCabe po strelení tretieho gólu Arsenalu

Edewal bude musieť poskladať svoj zranený tím na nedeľnú výzvu v Chelsea, zápas, ktorý rozhodne o tom, kde sa v tejto sezóne skončí ligový titul.

Toto je limitovaná verzia príbehu, takže tento obsah bohužiaľ nie je k dispozícii.

Otvorte plnú verziu

Ako sa Arsenal udržal v súboji o titul

Everton mal v skutočnosti väčšinu lopty počas svojej nočnej mory v prvom polčase, držal si ju v dobrých priestoroch, ale robil z toho len málo.

Na druhej strane išiel dvakrát tesne Stina Blakstenius, ale Arsenal tiež v úvodnej štvrtine hrozil len zriedka.

Skupinová správa

• Leah Waldie a Caitlin Forde sa vrátili do tímu Arsenalu, zatiaľ čo Jodie Taylor a Kathryn Kuhl klesli na lavičku.
  • Everton urobil tri zmeny zo strany porazenej 7:0 na ihrisku Chelsea. Courtney Brosnan vedie cestu pre Emily Ramsey v bránke, zatiaľ čo Rikke Seveke a Megan Finnigan vedú cestu pre Sarah Holmgaard a Aggie Beaver-Jones.
READ  V prípade núdze ho ženy milovali: Dámy, je stále dosť sexi ... Aha!

Pred pol hodinou sa však prelomila patová situácia. Blaxtenius si vynútil chybu od Evertonu, keď išiel nakrátko pri hlbokom vhadzovaní a lopta sa dostala k Valdymu.

Vracajúci sa stredopoliar Arsenalu nakŕmil Ford v šestnástke a tá s námahou prešla okolo Emily Ramseyovej.

Everton vyrovnal priamo z výkopu, keď Wuben-Moye lacno odovzdal loptu Snoijsovi. Anglický stredný obranca sa však dokázal vrátiť v čase, aby popieral útočníka Evertonu brilantnou výzvou z posledného zápasu.

Arsenal zdvojnásobil svoju výhodu o chvíľu neskôr, keď McCabe zasiahol z 30 yardov a prekonal Ramseyho do dolného rohu po tom, čo Everton opäť lacno rozdával držanie lopty na vlastnej polovici.

McCabe strelil druhý gól Arsenalu, keď Everton viedol pred polčasom 4:0.

Brankár Evertonu Ramsey potom predviedol dva rutinné zákroky od Forteho a Blaxtenia, no hostia nerozpoznali varovné signály.

Pri tretine Arsenalu Frida Mannová nakŕmila McCabea zľava a jej center sa stretol s Blaxteniusom, ktorý prinútil Ramseyho k dobrému zákroku. Odrazená lopta padla na Forda, ktorý zamieril domov po piatich minútach do konca polčasu.

Everton potreboval tri minúty na to, aby opäť inkasoval, pretože Plaxtenius získal priamy kop pri postrannej čiare a nechal centrovať Manoum Wuppen-Moye, ktorý zamieril bez označenia.

Obrázok:
Ford oslavoval po strelení gólu v úvodnom zápase Arsenalu

Pri hľadaní ďalších gólov urobil Edewall zmenu v polčase, keď Jodie Taylor nastúpila za obrancu Rafaela Sousu. Ale netrvalo dlho a Arsenal bol za nešťastných okolností nútený k ďalšej zmene.

Beaver-Jones tvrdo zasiahol v šestnástke a chytil Valdyho po členok, čo nahnevalo spoluhráčov stredopoliara.

Rozhodca najskôr zablokoval Beavera-Jonesa, ale po konzultácii so svojím asistentom pri postrannej čiare to povýšil na priame vylúčenie. Valdyho medzitým odniesli na nosidlách po údere Arsenalu a tímu Švajčiarska na majstrovstvách sveta.

READ  Rok 2020 je v slovenských pokladniach rokom eštebákov

Arsenal vyzeral šokovane a nedokázal naplno využiť výhody svojich hráčov. Taylor hlavičkoval z tesnej blízkosti po tom, čo našiel McCabeho center niekoľko metrov od brány, zatiaľ čo Gio Queiroz trafil žrď neskoro.

Ramsey musel vyrovnať nízke úsilie Taylora a náhradnej kolegyne Catherine Kuhlovej.

Ťažký polčas pre Everton, nakoniec museli 10 minút kričať.

Gunners si nemôžu dovoliť taký nevýrazný výkon, keď sa ich cez víkend ujme Chelsea Emma Hayes.

Eidevall: Valdy sa neúprosne vyrovnáva so zranením, dúfajme, že sa dostane na MS

Jonas Edewall považuje výzvu Agnes Beaver-Jones proti Leah Valdyovej za nezodpovednú a verí, že má právo hrať na majstrovstvách sveta.

Manažér Arsenalu Jonas Edewall prostredníctvom Sky Sports:

„Everton je náročný tím, proti ktorému sa hrá, a ak nemáte správne detaily, v prvom polčase sme urobili dosť na to, aby sme dosiahli výsledok. Bol by som rád, keby sme odohrali celých 90 minút.“

„Všetci vidíme, že to bola neuvážená výzva a veľmi zle zasiahol nášho hráča. Samozrejme, že nás veľmi mrzí, že sme stratili Leah, možno na nejaký čas. Určite to musíme posúdiť. Myslíme aj na ňu, myslí tým svet. Trofej, ktorú budeme hrať v lete. Je tu veľa emócií a myšlienok, a potom musíme pokračovať ako tím. Vyrovnali sme sa s výzvami a nepriazňou osudu ako tím. Pretože viem, že hráč Evertonu nulový úmysel, niekedy je to neuvážené a niekedy idete príliš rýchlo.

„Nemôžete si myslieť, že je to kruté, myslíte si, že veci sa dejú z nejakého dôvodu. Ja nie. Tieto zranenia sa líšia od akýchkoľvek iných zranení, ktoré máme.“

„Aggie bola naozaj smutná, nechcela to urobiť. Taký je niekedy futbal, snaží sa získať loptu späť. Nebola tam žiadna zdvihnutá noha alebo niečo podobné, takže neviem, prečo to rozhodca videl. Ale potom hovoril s ostatnými a usúdil, že je to červená. Bola veľmi rozrušená. Prišla silná, môžete namietať, že je červená, nemôžete sa na to sťažovať. Ale držte sa toho, čo vidíte, namiesto toho, aby ste to menili.“

READ  Steve: Svetelná šou ako polárna žiara vám môže pomôcť pri výskume

Sorensen: Bol som nahnevaný na HT a nechcel som skončiť s projektom

Brian Sorensen hovorí, že Everton nezmení svoju hru založenú na držaní lopty napriek prehre 4:1 s Arsenalom, namiesto toho trvá na tom, že musia byť ostrí na oboch koncoch ihriska.

Tréner Evertonu Brian Sorensen pre Sky Sports:

„Nedržíme sa na 100 percent toho, čo chceme robiť. Pred gólmi sme boli opäť v pohode, keď sme ich hrali. Potom sme však vypli a boli to jedny z najjemnejších gólov, aké som za dlhú dobu videl.“ , tie v Chelsea minulý týždeň boli kvalitné.

„V polčase proti Chelsea som bol pokojný, tentoraz som nebol pokojný, pretože to nebolo dosť dobré. V druhom polčase sme videli reakciu. Bolo to ťažké, keď sme dostali červenú kartu, ale aspoň sme ukázali odvahu.“ a húževnatosť. Stáva sa tvrdým.

„Musíme sa naučiť zmeniť v momente prechodu. Stále však cítim budovanie tejto energie a štýlu hry. Je to proces. Arsenal je takmer vo finále Ligy majstrov a my sme ho hrali. V defenzíve musíme byť ostrejší ako v posledné dva zápasy a to je to, čo sme urobili.“ Niečo, čo sa dá nacvičiť. Ale nikdy nejdem na dlhé lopty, pretože desaťkrát z desiatich určite prehráme.

„Oba konce musia byť dobré, a keď sa to podarí, budeme s nimi súťažiť.“

Čo bude ďalej?

Everton V nedeľu 21. mája, keď hostí Brighton, sú opäť doma. Začiatok o 13:00 hod. Dokončia sezónu Mesto Manchester Sobota 27. mája od 14:30 hod.

Arsenal Budúcu nedeľu o 12:30 ich čaká veľký zápas proti titulovému rivalovi Chelsea, kým dohrajú finálový deň doma. Aston Villa.