Forsberg zastrelil Švédsko, aby porazil Slovensko Canberra Times

Šport, Futbal

Emil Forsberg strelil prvý gól na európskom šampionáte z penalty, keď zvíťazil nad Slovenskom 1: 0 a zvýšil tak svoje kvalifikačné nádeje zo skupiny E. Keď v piatok v druhej polovici vysadil Robin Quiz, R.P. Lipský krídelník Forsberg sa nepomýlil, keď ho zbil z miesta. Švédsko je na čele tabuľky so štyrmi bodmi z dvoch zápasov, pred Slovenskom. Španielsko (jeden bod) sa v sobotu predstaví v Poľsku, v stredu sa budú konať zápasy záverečného kola – Švédsko proti Poľsku a Slovensko proti Španielsku. Oba tímy pohrozili gólmi zo štandardiek začiatkom prvého polčasu, ale boli videní cestovať vo svojich tituloch Slováci Juraj Kukka a Švéd Michael Lustik. Švédsko bolo perfektné vzadu, keď bolo proti Španielsku vo svojom bezgólovom úvodnom zápase, a stredný obranca Victor Lindelof práve začal útok dodávkou z vysokej obrannej línie, ktorá sa niekedy utáborila na polovici Slovenska. Slovensko prešlo na päťčlennú obranu, pričom poľahky zdolalo slovenské obranné vzdušné duely, čo frustrovalo Švédov, ktorí v záverečnej trojke nedokázali navliecť prihrávku. Slovensko nakoniec na konci prvého polčasu postúpilo na tretie miesto, keď sa Švédsko stiahlo, ale chýbala im kreativita, aby sa počítala aj finálna prihrávka, a prvých 45 minút brankár netestoval. Druhý polčas začali Švédsko prednou nohou, prvé dve minúty blokovali strely Alexander Isaac a Forsberg. Na druhom konci Ontrage Duda našiel miesto na stlačenie spúšte na okraji krabice, ale videl jeho strelu letieť cez palec. Hráč švédskeho tímu Ludwig Augustinson oživil celé hodiny, keď smeroval prudkou hlavičkou do brány, ale odmietol mu lepšie reflexívne zakončenie Dubrovka a ten zrazil. Ishaq potom vyskočil vysoko, aby získal titul, čo umožnilo jeho vlastnej polovici bežať osamote od posledných troch obrancov, aby znížil pokus vyčlenený jeho šikovnou stopou Dubrovkou. 21-ročný Isaac sa neskôr stal dodávateľom, keď bol prepustený náhradník Kvíz, ktorý v boxe vytiahol podvod od Dubrovky a umožnil Forsbergovi postúpiť k zmene trestu. Austrálska združená tlač