Technológie

GeForce Now, cloudová herná služba dostupná pre iPhone a iPad

GeForce Now je teraz k dispozícii na telefónoch iPhone a iPad. Aplikácia sa nedostala do App Store, ale momentálne funguje cez webový prehliadač Safari.

Už dlho sa hovorí, že NVIDIA pripravuje webového klienta GeForce Now, ktorý umožní hranie Fortnite, ktorý je momentálne nedostupný, na zariadeniach Apple. Tento krok umožnil spoločnosti Epic Games úplne obísť App Store, z ktorého bol odstránený Fortnite.
NVIDIA oznámila, že sa pripojí k ďalším poskytovateľom cloudových herných služieb, ako sú Microsoft a Amazon, a obíde obmedzenia App Store operáciou prostredníctvom internetového prehliadača. V tomto prípade sa zdá, že Apple nevyužíva schválenie aplikácií v App Store primárne na ochranu bezpečnosti používateľov ich zariadení, ale skôr ako výhodu v konkurencii.

Herná cloudová služba GeForce Now, ktorá je k dispozícii v beta verzii Safari, ponúka podporu pre herné ovládače a prístup k viac ako 750 počítačovým hrám, ktoré je možné streamovať do vášho zariadenia. NVIDIA tiež spolupracuje s platformou GOG na zahrnutí ešte väčšieho množstva hier. Spoločnosť uviedla službu pre Chromebooky v auguste tohto roku a po veľkom úspechu ju plánuje uviesť budúci rok pre webový prehliadač Chrome pre operačné systémy Linux, Mac, Windows a Android. Služba je tiež dostupná zadarmo, avšak s obmedzeniami – hranie maximálne hodiny a čakanie v rade medzi ostatnými používateľmi bez plateného prístupu. Mesačné predplatné je k dispozícii za 5,49 EUR a polročné 27,45 EUR s prednostným prístupom, dlhším hracím časom a podporou technológie RTX.

Zdroje: TechSpot, NVIDIA

READ  Mapy Google testujú najnovšie. Zatiaľ sa k nám nedostala

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close