šport

Helvéti smútia. Lyžiarsky šampión podľahol ťažkej chorobe – Zimné športy – Šport
23.11.2020 11:44, aktualizované: 12:25

V sezóne 1982/83 zvíťazila v hodnotení zjazdov na svetovom pohári alpských lyžiarov a bola vyhlásená za najlepšiu športovkyňu roka vo Švajčiarsku. Cez víkend prišla z krajiny smutná správa. Doris De Agostini zomrela po krátkej a vážnej chorobe. Mala 62 rokov.

Podľa twitterového účtu švajčiarskeho lyžovania jedna z najväčších postáv v zjazdovom lyžovaní v krajine vyhrala počas svojej kariéry osem majstrovstiev sveta a v roku 1978 získala bronz na majstrovstvách sveta v Garmisch-Partenkirchene.

Rodáčka z kantónu Ticino reprezentovala Švajčiarsko o štyri roky neskôr na zimných olympijských hrách 1976 v Innsbrucku v Lake Placid.

“Doris bola najdôležitejšou osobou v mojej kariére. Bez nej by som nebol nikým,” cituje Blick dlhoročného trénera Fritza Zügera. “Oslávili sme jej narodeniny spolu v apríli. A teraz je mŕtva. Keďže mi jej sestra pred pár dňami povedala, že je ťažko chorá, nespal som ani jednu noc,” dodal.

Keď sa De Agostini dozvedela o krutej diagnóze, vyhlásila, že bude bojovať. „Toto sú najdôležitejšie rasy môjho života,“ uviedla. Cez víkend však tuhý boj prehrala.

S manželom, bývalým hokejistom Lucom Rossettim, mali dve deti. “Doris bola na svahu neskutočne odvážna, divoká. Doma však bola úplne iná. Jemná a milujúca,” spomína Züger. „Pozerám sa na jej staré fotografie a som smutná. Bude mi trvať dlho, kým sa z tohto šoku dostanem, “dodal.

READ  Slovensko sa teší z úspešného štartu na majstrovstvách sveta juniorov IIHF

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close