šport

TeSlaa hrá DI futbal a je vďačný za čas strávený v Hillsdale

Isaac Tesla je teraz širokým prijímačom na Arkansasskej univerzite. S láskavým dovolením | Hannah Connellyová

Bývalý futbalový hráč Hillsdale Charger Isaac Tesla vo svojej prvej sezóne ako wide receiver pre University of Arkansas má 25 recepcií na 248 yardov a touchdown ako go-to slot receiver Razorbacks.

Pred prestupom do tímu Division I minulú jar, Teslaa predviedol svoj talent v dvoch sezónach s Chargers: TeSlaa bol G-MAC Player of the Year 2022, zachytil 68 prihrávok na 1325 yardov a 13 touchdownov.

„Prechod z Hillsdale do Arkansasu bol skvelý,“ povedal Tesla. „Samozrejme, veľa vecí je iných, keď porovnávame Hillsdale a Arkansas z atletického a akademického hľadiska.“

TeSlaa povedal, že Hillsdale je jedinečná škola vo svojom dôraze na akademikov.

„Zatiaľ čo iné školy zdôrazňujú dôležitosť akademikov, nie je to vo vás zakorenené ako v Hillsdale,“ povedal Tesla. „V Arkansase je akademická stránka študentského športovca oveľa menej zdôrazňovaná ako v Hillsdale.“

TeSlaa povedal, že atletika na University of Arkansas je prísnejšia ako to, čo zažil v Hillsdale. Povedal však, že mu budú chýbať akademici z Hillsdale, komunita a osobné vzťahy medzi študentmi a ich profesormi či trénermi.

„Niekedy mi chýba vzdelanie ponúkané v Hillsdale,“ povedal Tesla. „Štandard, na ktorom sa zaobchádza so študentmi a športovcami v Hillsdale, je veľmi vysoký. S hrdosťou môžem povedať, že som tam absolvoval prvé tri roky školy.“

Okrem akademických výhod jeho rokov v Hilldale Tesla povedal, že atletické oddelenie Hillsdale College mu pomohlo v mnohých smeroch.

„Bol to veľmi vzrušujúci hráč na sledovanie,“ povedal športový riaditeľ John Tharp.Isaac je neskutočne pracant a som rád, že tu mohol začať. Verím, že Hillsdale položil základy úspechu v Arkansase a po ukončení štúdia.

READ  World Juniors 2021: Senátori Tim Stutsall strelili dva góly z víťazstva Nemecka v predĺžení

Druháčka Josie Tesla, Teslova mladšia sestra a volejbalová hráčka Hillsdale, povedala, že Hillsdale položila základ pre svojho brata športovo.

Myslím si, že Hillsdale odviedol skvelú prácu pri vývoji Isaaca ako wide receivera,“ povedal Josey. „Isaac po skončení strednej školy prešiel z pozície quarterbacka na pozíciu wide receivera.“

Josey povedal, že Tesla tvrdo pracovala na prechode z quarterbacka na wide receiver.

„Hillsdale využil šancu Isaaca a pomohol mu vypracovať sa na lepšieho hráča,“ povedal Josey. „Jeho šialená atletika určite pomáha, ale veľká zásluha patrí aj trénerom v Hillsdale za to, že v neho verili a pomohli mu dostať sa tam, kde je dnes. Viem, že tréneri Hillsdale sú veľmi vďační za príležitosť, ktorú mu dali, aby nastúpil.“ .“

Atletické oddelenie Hillsdale College je známe tým, že je rovnako prísne ako akademici Hillsdale. Tharp hovorí, že tvrdá kondícia študentov športovcov neodrádza. A ďalej ich rozvíja ako lídrov na poli aj mimo neho.

„Program TeSlaa je príkladom toho, ako môže školenie priniesť študentom úžitok,“ povedal Tharp. „Pravdou je, že ak ste dosť dobrý, aj keď idete niekam inam, objavia vás profesionálni športovci. Ľudia stále prichádzajú do veľkých líg cez programy, ktoré máme.

Tharp povedal, že študenti zo všetkých rôznych atletických programov v Hillsdale začali hrať profesionálne športy.

Zach VanValkenburg ’19, ktorý hrá profesionálny futbal za Los Angeles Rams, a Peter Calthoff ’23, ktorý hrá profesionálny basketbal na Slovensku, sú dôkazom schopnosti atletického programu Hillsdale produkovať úspešných študentov a športovcov, povedal Tharp.

TeSlaa povedal, že je vďačný Hillsdale za prísnosť a rast, ktorý zažil počas svojho štúdia v Hillsdale.

„Hillsdale ma určite vyzval v spôsoboch, ktoré ma prenesú životom ako lepšieho študenta a lepšieho človeka,“ povedal TeSlaa.

READ  Tu je to, čo očakávam od Golden Knights v zápase nováčikov v roku 2023

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close