Wimbledon 2022: Denné aktualizácie a výsledky

Heather Watson a Cam Norrie vedú britskú nádielku, keď po prvý raz postupujú do štvrtého kola.

Neil Skupski a Wesley Koolhoff postúpili do tretieho kola vo štvorhre, zatiaľ čo Mia Lumston & Naiktha Bainsová, Alicia Barnett & Olivia NicholsováRyan Beniston a Alastair Grey a Arthur Ferry & Felix Gill Odíďte zo súťaže. Inde, v zmiešanej štvorhre, Jamie Murray & Venus Williamsová remizovali s Jonnym O’Mara & Alicia Barnett a postúpili do druhého kola.

Watson Prvýkrát v kariére postúpil do štvrtého kola grandslamového turnaja výhrou 7:5, 6:2 nad svetovou 62-kou Caja Juanom.

Watsonová zaútočila na úvodný set suverénne, keď dosiahla 89 % bodov pri prvom podaní v porovnaní so 63 % súperky. Prvý ťah však urobila Slovenka, ktorá premenila prvý brejkbal zápasu vo svoj prospech.

Britton za sebou ťahal Juana čiaru za čiarou a ona reagovala okamžitým zlom. S ističom, ktorý rozhodol o ich osude, Watson získal tri body brejku, ale nedokázal pevne zavrieť dvere na scéne, keď sa Juan vrátil na úroveň. Pre svetovú 121-ku to však bolo štvrté šťastie, keďže dvojchyba Slováka mu priniesla tabuľkovú výhodu.

Aby Watsonová pokračovala v budovaní dynamiky v prvom sete, držala nohu pevne na plyne, keď našla druhý okamžitý trojitý break a ujala sa zdravého vedenia 5:0. Juven, odtlačená z okraja, opäť našla nohy, keď hľadala inšpiráciu, zlomila Watsona, keď na domáceho obľúbenca visel tlak. Keď napätie stúplo na historické maximum, Watson vybojoval štyri brejkové body, aby zápas uzavrel za hodinu a 57 minút.

Bývalý šampión Indian Wells Nori Watson sa po prvý raz v kariére dostal do štvrtého kola grandslamového turnaja, keď po majstrovskej triede poslal domov Američana Steva Johnsona 6:4, 6:1.

READ  Kraken si robí zásoby budúcnosti

Pri šiestom pýtaní sa Norrie uzavrel úvodný set víťazným brejkom. Britská jednička viedla v druhom zápase 3:0 a potvrdila svoju dominanciu na ihrisku, keď dvakrát brejkla, vyhrala set 6:1 a ujala sa vedenia 2:0 v zápase.

Norrie využil bojujúceho Johnsona, ktorý sa uvoľnil do brejku po piatykrát, čím zvýšil svoj náskok skutočne dominantným spôsobom. Keď ťahal Američana z rohu do rohu, Nori hladko poklepal, aby získal grandslamový bagel, čím sa zápas skončil o hodinu a 52 minút.

Norrie teraz vo štvrtom kole čelí Američanovi Tommymu Paulovi, ktorý chce predĺžiť svoju legendárnu víťaznú sériu.

Dvojičky

Skupský A partner Koolhoff prekonal Pedra Martineza a Johna Patricka Smitha 7-6(6), 6-2, 7-6(4), aby postúpil do tretieho kola.

Skupski a Koolhoff zareagovali dobre po strate podania v prvom zápase, vzali si tie-break 8-6 a vrátili sa na úroveň 1-1.

Ako zápas pokračoval, britsko-holandské duo zvýšilo svoju intenzitu, keď pridali ďalší set do výsledkovej tabuľky, čím sa dostali do dobrej pozície, aby videli rozhodujúci set.

Nezlomný set, tretí nasadený hráč získal štyri mečbaly po tom, čo vyhral dva minibrejky v tajbrejku zápasu a spečatili tak dohodu.

Medzitým divoké karty O’Mara A Ken Skupski Čilský pár zdolal Julia Peraltu a Alejandra Dapila 6:2, 6:3, 6:4 a postúpil do 2. kola.

Watsonovej Ona a partnerka Harriet vyhrali ako duo Dart Úvodný zápas ovládla výhrou 6:2, 6:4 nad Eminou Pektasovou a Kristínou Kukovou.

Ich okamžitá dvojitá prestávka v prvých troch hrách určila tón zápasu, keď pokračovali v určovaní podmienok zásnub. S piatimi prestávkami v dvoch setoch vyhrali Watson a Dart v priamych setoch a postúpili do druhého kola.

Beniston A Ash Prehral s Joranom Williganom a Jacksonom Withrowom 6:4, 3:6, 6:4, 6(7)-7, 6:4.

Po prehratí prvého setu 6-4 sa duo prebojovalo späť a potrebovalo len jednu prestávku, aby to bolo dva sety za kus.

READ  Joseph Rudolph Roura Jr | Nekrológ

Benston a Gray boli na zadnej nohe, keď si vo štvrtom zápase ušetrili dva brejkbaly, keď lopta zasiahla súperovo ihrisko, keď vyhrali tretí zápas. Keď sa však obloha otvorila, hra bola prerušená, čím sa zápas predĺžil o dva dni.

Keďže akcia pokračovala aj vo štvrtom sete, domáci favorit držali brejk, ktorý si vyžiadal záverečný rozstrel, no v piatom sete delil obe strany iba brejk.

Barnett A Nichols Nádeje do tretieho kola sa rozplynuli po prehre 3-6, 6-4, 7-6(5) s Nadia Kichenok a Raluka-Lona Olaru.

Dvojica začala senzačne, keď sa najskôr spamätala z výpadku a uzavrela set s pohodlným dvojnásobným náskokom na prestávku. Dvojica Ukrajinsko/Rumunsko si však nenechala ujsť ani druhú, ktorá opäť nabrala dynamiku na dva sety.

Po zotavení sa z prestávky na úroveň, Britská strana vyzvala na zápasový tajbrejk, ale ich súperi sa ukázali byť príliš silní, keďže vo finále dominovali na to, aby získali konečný set 7-6(5).

Lumston A Bains Prehrala 6–1, 6–4 s ôsmymi nasadenými Shuko Aoyama a Hao-Ching Chan.

Po rýchlej dvojitej prestávke od 35-násobných šampiónov na turnajovej úrovni vo štvorhre bol britský pár nútený odpovedať vo vysokom poradí, keď prehrali prvý set 6-1 a v druhom zaostávali. Napriek tomu, že prvú prestávku v zápase si zobrali neskoro v druhej, nestačilo to na to, aby zabránila dvojke Japonsko/Čínsky Taipei.

medzitým Trajekt A Gil V druhom kole prehral s Kevinom Kravitzom a Andreasom Meesom 7:6(5), 6:3, 6:4. Napriek odvážnemu prvému setu sa dominantný britský pár ocitol 3:0 od jedenástky.

Zmiešané dvojčatá

Murray Venus sa prvýkrát spojila s Williamsovou v zmiešanej štvorhre, keď sa v prvom kole stretla s Michelle Venus a Alijou Rosolskou. Po otvorení kampane 6-3, 6(3)-7, 6-3 sa Murray a Williams teraz stretnú s Britmi Jonnym O’Marom a Aliciou Barnettovou.

READ  Vyšetrovanie vraždy prebieha po tom, čo muža zastrelili v Hornsey

Medzitým ich súperi z druhého kola O’Mara A Barnett, spoločne dnes pristúpili k súdu už druhýkrát. Anglický pár zdolal Marcela Arevala a Gulianu Olmosovú 6:2, 3:6, 7:5 a postúpil do druhého kola.