Zábava

Henrik Lundqvist prichádza do MSG Sports a MSG Entertainment v novej úlohe

Madison Square Garden Sports Corp. (NYSE: MSGS) („MSG Sports“) a Madison Square Garden Entertainment Corp. (NYSE: MSGE) („MSG Entertainment“) dnes oznámila, že legenda New York Rangers Henrik Lundqvist sa pripojí k obom spoločnostiam. Jedinečná nová rola, ktorá pomáha každej organizácii podporovať obchodné operácie. V tejto pozícii bude Lundqvist zapojený do mnohých oblastí vrátane zastupovania MSG Sports a MSG Entertainment v rôznych partnerských a sponzorských iniciatívach, asistencie pri vývoji obsahu pre digitálne platformy v oboch spoločnostiach a rozvíjaní a upevňovaní vzťahov s absolventmi Rangers. Svoju podporu poskytuje aj nadácii Garden of Dreams Foundation. Okrem toho bude Lundqvist opäť hlavným štúdiovým analytikom v sieti MSG počas sezóny Rangers.

„V minulom roku od oznámenia môjho odchodu do dôchodku som si užil príležitosť preskúmať rôzne oblasti športového a zábavného priemyslu a teším sa na pokračovanie tejto cesty,“ povedal Lundqvist. „Zároveň som srdcom Ranger a Madison Square Garden je môj domov. Som nadšený, že môžem pokračovať vo svojom vzťahu s MSG a Rangers v tejto vzrušujúcej, rozšírenej úlohe.“

„Henrik Lundqvist bol príkladným zástupcom Rangers na ľade aj mimo neho,“ povedal James L. Dolan, výkonný predseda a generálny riaditeľ MSG Sports a MSG Entertainment. „V tejto novovytvorenej úlohe bude môcť využiť svoju vášeň pre šport a zábavu, ako aj podporovať podniky a partnerstvá mesta, ktoré tak miluje, MSG. Veríme, že bude mať obrovský vplyv na naše organizácie, naše značky a naša filantropia v celom New Yorku.“

Počas svojho pôsobenia v New Yorku sa Lundqvist etabloval ako jeden z najlepších hráčov v histórii Rangers, mimo ľadu aj mimo neho. Henrik a jeho manželka Therese mimo ľadu založili nadáciu Henrika Lundqvista (HLF) a pôsobil ako oficiálny hovorca nadácie Garden of Dreams Foundation (GDF). Prostredníctvom svojho fundraisingového úsilia a sociálnej filantropie sa HLF snaží pozitívne zmeniť životy detí a dospelých na celom svete prostredníctvom vzdelávania a zdravotníckych služieb. V roku 2012 získal ocenenie Garden of Dreams Hero Award, ktoré každoročne oceňuje jednotlivca alebo organizáciu, ktorá stelesňuje ducha a odhodlanie nadácie a pracuje s aktívnym a trvalým nasadením voči deťom, ktoré čelia prekážkam.

Švéd odohral 15 sezón za Rangers (2005–06 – 2019–20) a v čase odchodu do dôchodku držal viac ako 50 franšízových rekordov vrátane historických rekordov v počte víťazstiev (459), vystúpení brankára (887), odstávky (64), účasť v play-off (korčuliarom alebo brankárom – 130), víťazstvá v play-off (61) a vylúčenia v play-off (10). V rokoch 2011–2012 vyhral Lundqvist Vezina Trophy ako najlepší brankár NHL a bol finalistom tejto ceny v štyroch sezónach počas svojho pôsobenia v Rangers (2005–06, 2006–07, 2007–08, 2012–13). Päťnásobný hviezdny tím NHL (2009, 2011, 2012, 2018, 2019) Lundqvist bol menovaný do prvého tímu hviezd NHL v rokoch 2011–12 a do druhého tímu hviezd NHL v rokoch 2012–13. All-Rookie Team NHL v rokoch 2005-06.

Lundqvist počas svojej kariéry získal množstvo tímových ocenení a vyznamenaní. Bol vyhlásený za najužitočnejšieho hráča Rangers v deviatich rôznych sezónach, čo je viac ako ktorýkoľvek iný hráč v histórii franšízy. Okrem toho bol Lundqvist vymenovaný za dvojnásobného víťaza ceny Stevena McDonalda Extra Effort Award, ktorá sa každoročne udeľuje Rangerovi, ktorý podľa hlasovania fanúšikov „ide nad rámec povinnosti“. 28. januára 2022 bol Lundqvist ocenený najvyšším vyznamenaním, aké môže hráč Rangers dostať, keď jeho č. 30 dres MSG bol pozdvihnutý na maximum.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close