Veda

Illinois COVID Updates Today: IL hlási 7 709 nových prípadov, 7 úmrtí; CDPH odporúča masky na verejných vnútorných miestach

CHICAGO (WLS) – Illinois hlásilo v piatok 7 709 nových prípadov COVID a 7 úmrtí, keďže CDC oznámilo, že 9 okresov v oblasti Chicaga dosiahlo „stredné“ riziko prenosu.

Do piatka bolo hlásených najmenej 3 169 315 celkových prípadov COVID, vrátane najmenej 33 660 súvisiacich úmrtí v štáte od začiatku pandémie.

K štvrtkovej noci bolo hlásených 808 pacientov v Illinois v nemocnici s COVID-19. Z toho 66 pacientov bolo na JIS a 24 pacientov bolo na COVID-19 ventilátoroch.

V Illinois bolo k štvrtku podaných celkovo 22 018 536 dávok vakcíny a 64,76 % obyvateľov tohto štátu je plne zaočkovaných. Sedemdňový kĺzavý priemer vakcín podávaných denne je 14 163.

Pred rušným víkendom osláv Dňa matiek úrady vyzývajú ľudí, aby nosili masky a vyhýbali sa zhromaždeniam, ak majú nejaké príznaky.

Chicago a niektoré predmestské okresy sú teraz na „umiernenej“ komunitnej úrovni, ktorú CDC definovalo ako viac ako 200 nových prípadov na 100 000 ľudí za posledných sedem dní.

„Bohužiaľ existuje mylná predstava, že sme z toho vonku, a preto si myslím, že ľudia nie sú takí ostražití ako predtým,“ povedal Dr., riaditeľ prevencie infekcií v UI Health. Povedala Susan Blasdale.

Predstavitelia mesta Chicago teraz dôrazne odporúčajú nosenie masiek vo vnútorných verejných priestoroch vrátane škôl CTA a CPS.

„Každý by mal nosiť masku,“ povedala doktorka Emily Landon, riaditeľka prevencie infekcií v UChicago Medicine. „Ak sa blíži udalosť, kvôli ktorej nechcete ochorieť, dovolenka, ktorú nechcete zmeškať, pretože ste doma s COVIDom, musíte mať neustále masku.“

Zatiaľ je to stále odporúčanie, nie požiadavka. Ale ak bude hospitalizácia pokračovať, môže to byť na obzore.

Prechod na médium prichádza pred rušným víkendom ku Dňu matiek, v ktorom sa stretne veľa rodinných plánov. Lekári upozorňujú, že rýchly test nemusí odhaliť COVID, ak sú vaše príznaky mierne.

READ  Pacient v Durhame spochybňuje pripravenosť Severnej Karolíny na vypuknutie opičích kiahní :: WRAL.com

„Chceš byť naozaj opatrný,“ povedal Blaisdale. „Ak idete navštíviť svoju mamu a je tu niekto, kto je zraniteľný, ak ju navštívite, môžete sa rozhodnúť nosiť masku, keď budete celý čas spolu.“

CDPH tiež uviedla, že obyvatelia Chicaga by sa tiež mali uistiť, že oni a všetci v ich sociálnych sieťach sú informovaní o vakcínach a posilňovačoch COVID-19, nechať sa otestovať pri akýchkoľvek potenciálnych príznakoch COVID-19 a pokračovať v dodržiavaní všetkej izolácie a karantény. požiadavky.

Komisárka CDPH Alison Arvadi však povedala, že prechod Chicaga na „umiernenú“ úroveň neznamená v súčasnosti mandát masiek pre celé mesto, zákaz verejných zhromaždení alebo obnovenie požiadaviek na očkovanie. Arvadi povedal, že CDPH zváži opatrenia, ak sa mesto presunie na „vyššiu“ komunitnú úroveň, „čomu sa v Chicagu ani zďaleka nepribližujeme.“

„Samozrejme tam nechceme ísť a ak teraz urobíme niekoľko ďalších opatrení, pomôže nám to udržať COVID v Chicagu pod kontrolou,“ povedal Arvadi.

Povedala, že prechod na „umiernenú“ úroveň nie je dôvodom na poplach.

Komisárka CDPH Alison Arvadi povedala: „Už nejaký čas očakávame, že dosiahneme miernu úroveň.“ „Toto nie je dôvod na poplach, pretože väčšina prípadov je v súčasnosti mierna a našťastie naše hospitalizácie a úmrtia na COVID-19 zostávajú v Chicagu na úrovni alebo takmer na úrovni celej pandémie. Je to však dôvod na väčšiu opatrnosť a maskovanie, pretože viac ľudia sú práve teraz infikovaní COVID v Chicagu. Pamätajte, že ľudia môžu šíriť COVID až dva dni, kým sa u nich prejavia príznaky, takže nosenie masky vo verejnom interiéri môže pomôcť chrániť naše mesto Existuje jednoduchý spôsob, ako to urobiť si tu na miernej úrovni COVID.“

Okresy Cook, Lake, McHenry, Kane, DuPage, Will, DeKalb, Kendall a Winnebago majú „mierne“ úrovne rizika COVID, Podľa CDC.

„Viete, najmä skupina 0 až 19, hlásia najviac prípadov každý deň,“ povedal Chris Hoff z ministerstva zdravotníctva okresu DuPage. „Ale vidíme rast v každej vekovej skupine v celej komunite.“

Cook County má týždenný počet prípadov COVID 259,31 infikovaných na 100 000 ľudí.

Lake County má týždenný počet prípadov COVID 331,64 infikovaných na 100 000 ľudí.

McHenry County má týždenný počet prípadov COVID 254,41 infikovaných na 100 000 ľudí.

Kane County má týždenný počet prípadov COVID 248,68 infikovaných na 100 000 ľudí.

Okres DuPage má týždenný počet prípadov COVID 365,69 infekcií na 100 000 ľudí.

Will County má týždenný počet prípadov COVID 239,6 nakazených na 100 000 ľudí.

Okres DeKalb má týždenný počet prípadov COVID 275,51 nakazených na 100 000 ľudí.

Kendall County má týždenný počet prípadov COVID 251,96 infikovaných na 100 000 ľudí.

V okrese Winnebago je týždenný počet prípadov COVID 218,35 nakazených na 100 000 ľudí.

Vyššie uvedené video hráča je z predchádzajúcej správy.

Copyright © 2022 WLS-TV. Všetky práva vyhradené.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close