Ekonomika

Jaishankar rokuje o politickej, ekonomickej a bezpečnostnej spolupráci so slovenským premiérom Edwardom HegeromANI |
Aktualizované:
3. júna 2022 o 16:00 IST

Bratislava [Slovakia]3. júna (ANI): Minister zahraničných vecí S. Jaishankar uskutočnil oficiálnu návštevu Slovenska a stretol sa s premiérom Edwardom Heckerom, aby prediskutoval rozšírenie politickej, hospodárskej a bezpečnostnej spolupráce medzi oboma krajinami.
Počas operácie Ganga zablahoželal a podporil premiéra Narendru Modiho.
„Ďakujem predsedovi vlády Slovenskej republiky @eduardheger za to, že sa so mnou dnes ráno stretol. Zablahoželal predsedovi vlády Narendrovi Modimu a vyjadril naše uznanie za jeho podporu počas operácie Ganga. Diskutovali sme o rozšírení našej politickej, hospodárskej a bezpečnostnej spolupráce, “ S. Jaisankar tweetoval v piatok.
V rámci operácie Ganga sa uskutočnili záchranné operácie na záchranu všetkých Indov, ktorí uviazli na Ukrajine v dôsledku rusko-ukrajinskej vojny. Na Ukrajine uviazlo asi 20 000 Indov vrátane študentov.
Štyria ministri únie – Hardeep Singh Puri, Kiran Rijiju, Jyotiraditya Cynthia a generál VK Singh – cestovali do susednej Ukrajiny ako zvláštni vyslanci premiéra Narendru Modiho počas úsilia o zosadenie.

Jaishankarovo európske turné po Slovensku a Českej republike od 2. do 6. júna ešte viac urýchli bilaterálne vzťahy s oboma stredoeurópskymi krajinami.
Jaishankar bude počas návštevy Bratislavy od 2. do 4. júna bilaterálne rokovať s ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivanom Gorkokom.
Zúčastnil sa fóra GLOBSEC 2022 a hovoril na tému „Postup priateľstva na ďalšiu úroveň: Spojenci v indicko-pacifickom regióne“.
Počas návštevy Českej republiky od 4. do 6. júna bude Jaishankar rokovať s českým ministrom zahraničných vecí Johnom Lipovským.
Tieto diskusie poskytnú príležitosť na komplexnú štúdiu bilaterálnej spolupráce. Česká republika sa ujme vedenia Európskej únie od 1. júla 2022.
Jaisankar sa stretne nielen s politickým vedením oboch krajín, ale osloví aj prierez imigrantov vrátane indických študentov na Slovensku a v Českej republike.
„India má už tradične úzke a priateľské vzťahy so Slovenskom aj Českou republikou. Príchod EAM ešte viac urýchli bilaterálne vzťahy s oboma stredoeurópskymi krajinami,“ uvádza sa vo vyhlásení MEA. (ANI)

READ  Slovenská centrálna banka hovorí, že dodávka plynu je dôležitá na zníženie inflácie – EURACTIV.com

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close