Liverpool 2-2 Wolves: Hwang Hee-chan, tím Julena Lopeteguiho sa kvalifikoval do tretieho kola FA Cupu | Futbalové správy

Liverpool prežil neskoré vystrašenie a má reprízu FA Cupu s Wolves po tom, čo Julen Lopetegui poprel Dottiho neskorého víťaza v remíze 2:2 na Anfielde po výzve VAR označenej ako „nemožné“.

Utíchlo to v 82. minúte, keď Dotti vypichol nízky center Hwanga Hee-sana, čo vyvolalo divoké oslavy na hosťujúcej strane, až napokon VAR rozhodol o ofsajde. ITV Video dôstojníkovi Mikeovi Deanovi bolo povedané, že údajný zločin nemá žiadny uhol kamery.

„Videli sme to, nebol tam žiadny ofsajd,“ povedal Lopetegui ITV Po stretnutí rozhodcu Andyho Madleyho s kapitánom Rubenom Nevesom. „To nie je možné, ale niekto mu povedal, že je to ofsajd, videli sme film a nie je.“

Ukázalo sa, že to bol posledný bod obratu v pamätnom zápase FA Cupu na Anfielde, kde Wolves viedli po 26 minútach, keď Alissonova strašne zle nasmerovaná prihrávka dala Goncalovi Guedesovi otvorený gól.

Naopak, vyrovnávajúci gól hostí bol tesne pred polčasom kvalitný. 40-yardová lopta cez ihrisko Trenta Alexandra-Arnolda padla presne k Darwinovi Nunezovi a ten zakončil dobre okolo Matiju Sarkica.

Liverpool po polčase otočil zápas na hlavu, keď Totti hlavičkoval po hlbokom centri otvárača Codyho Kakpa a bol kontroverzne vyhodnotený ako vedľajší hráč, ktorý mal šancu pochovať Mo Salaha úmyselným hraním lopty.

Výsledok ukázal ďalší bod sporu pre Lopeteguiho, ktorý povedal: „Druhý gól Liverpoolu bol rovnaký. Rovnaké pravidlo. Salah bol v ofsajde skôr, ako sa Totti dotkol lopty, samozrejme Totti. [reacts] k veci [Salah].“

Wolves si trochu oddýchli, keďže slabú zadnú líniu Liverpoolu opäť prelomil San, ktorý prihral domov svoj prvý klubový gól po 11 mesiacoch – a poprial tak Lopeteguimu najväčší moment svojej krátkej kariéry vo Wolves s Dottiho odvráteným víťazom.

Obe strany budú teraz hrať opäť v Molineux neskôr v tomto mesiaci uprostred už nabitého programu.

Hodnotenie hráčov

Liverpool: Alisson (5), Alexander-Arnold (7), Matip (5), Konade (6), Robertson (6), Thiago (5), Fabinho (6), Henderson (6), Salah (7), Nunez (7 ) ), ), Kakpo (6).

Spoločníci: Keita (6), Elliott (6), Oxlade-Chamberlain, Salah, Gomes (n/a).

Vlci:Krkic (6), Lembigisa (6), Collins (7), Totti (7), Castro (6), Adama (6), Neves (7), Hodge (7), Aide-Nouri (6), Jimenez (5 ) ) ), Guedes (7).

READ  Sen po pozitívnom teste na covid Manchin bol izolovaný apríla

Spoločníci: Hwang (7), Cunha (7), Nunes (6), Semedo (6), Bueno (6).

Muž zápasu: Goncalo Guedes.

Ako Wolves pokračovali vo svojom oživení, aby odopreli držiteľom pohára Liverpool

Jurgen Klopp vymenoval za Liverpool XI prvú voľbu, aby sa odrazila od pondelkovej prehry s Brentfordom proti niekoľkým svojim kolegom z Premier League, ale veľká časť prvého polčasu na Anfielde v ňom zanechala známe sklamanie.

Gakpo aj Salah sa tešili zo skorých šancí v dobrom úvode Liverpoolu, no ich neopatrnosť vzadu hrozila už vtedy.

Obrázok:
Liverpoolčan Mohamed Salah oslavuje strelenie druhého gólu svojho tímu počas futbalového zápasu anglického FA Cupu medzi Liverpoolom a Wolverhampton Wanderers na Anfielde v Liverpoole v Anglicku, sobota 7. januára 2023 (AP Photo/John Super)

Joel Matip zachytil Guedesa pri odchode z Liverpoolskej šestnástky a so šťastím vyviazol bez zranení.

Menej šťastia mal Alisson, keď pod miernym tlakom išiel priamo na Portugalčana a nechal sa pozerať, ako vystrelil do prázdnej brány.

Wolves neboli spokojní so skóre, no pohybom už minúty pred polčasom nemali šancu svoj náskok ukončiť.

Skupinová správa

• Jurgen Klopp pri svojom debute v Liverpoole zaradil do základnej zostavy novú posilu Codyho Kakpa.
  • Julen Lopetegui urobil vo svojom tíme Wolves osem zmien, vrátane ojedinelého štartu pre Tottiho a 19-ročného Dextera Lembigisu.

Rukavica Alexandra-Arnolda bola presná pre Nunesa, ktorého zakončenie bolo takmer také dobré ako Sarkic.

Ofsajdový chaos začal druhým gólom Liverpoolu po siedmich minútach druhého polčasu.

Salah chytil Tottiho chybnú hlavičku, o ktorú by sa nepokúsil, keby útočníka nevylúčili z ofsajdu, a daroval domácim gól, ktorý VAR po krátkej kontrole potvrdil.

Hee-Shan Hwang z Wolverhamptonu Wanderers oslavuje po strelení druhého gólu svojho tímu počas futbalového zápasu anglického FA Cupu medzi Liverpoolom a Wolverhampton Wanderers na Anfielde, v sobotu 7. januára 2023 v Liverpoole v Anglicku (AP Photo/John Super)
Obrázok:
Hwang Hee-chan z Wolverhamptonu Wanderers oslavuje druhý gól svojho tímu počas futbalového zápasu Anglického pohára FA Cup medzi Liverpoolom a Wolverhampton Wanderers na Anfielde v sobotu 7. januára 2023 v Liverpoole v Anglicku (AP Photo/John

Wolves premárnili skvelú šancu na vyrovnanie, keď Rayon Aid-Nouri vystrelil priamo na Alissona.

Ich pocit nespravodlivosti sa však dočasne zmiernil, keď náhradník Hwang, ktorý sa vracal z hlavnej úlohy s Južnou Kóreou na majstrovstvách sveta, vtrhol do oblasti Liverpoolu a po výmene prihrávok s Cunhom ​​dosiahol vyrovnanie.

Hostia, a najmä Lopetegui, však zúrili, keď bol Matheus Nunes vylúčený z ofsajdu v rozohrávke a Dottiho zjavný víťaz z rohu bol vylúčený zástavkou čiarového rozhodcu.

READ  Na Slovensku sa konalo referendum o vypísaní predčasných volieb

Po zdĺhavom zdržaní VAR prinútil Dean Wolves vyrovnať bez šance na preskúmanie rozhodnutia na ihrisku a oživil nádej Liverpoolu na udržanie trofeje.

Boli vysvetlené dva hlavné závery

Tréner Wolverhamptonu Wanderers Julen Lopetegui sa rozpráva s rozhodcom Andym Madleym po zápase anglického futbalového pohára FA Cup medzi Liverpoolom a Wolverhampton Wanderers na Anfielde v Liverpoole, Anglicko, v sobotu 7. januára 2023 (AP Photo/John Super)
Obrázok:
Wolves sklamali dva kľúčové incidenty pri remíze 2:2 s Liverpoolom

52. minúta: Salah má inkasovaný gól – Kakpo z Liverpoolu prihráva hlbokú loptu Salahovi, ktorý je v ofsajdovej pozícii.

Obranca Wolves Totti, ktorý si v tejto chvíli nebol istý, či je Salah v ofsajde alebo nie, zachytil prihrávku a jeho hlavičku zle nasmeroval do Salahovej dráhy.

S týmto dotykom považovaným za úmyselný je Salah teraz vnútri podľa pravidiel. Liverpool sa ujal vedenia 2:1 a na ihrisko nastúpil egyptský tím.

Ide o veľmi subjektívnu a kontroverznú časť ofsajdu. Či už to mnohí cítia úmyselne alebo nie, obranca by sa nesnažil dostať blízko k lopte, keby s istotou vedel, že útočník je v ofsajde. Mnohí by súhlasili s tým, že obranca to nemôže s istotou vedieť a inštinktom je vždy zachytiť prihrávku.

Je tiež diskutabilné, či je čin „úmyselný“; Keď sa Dotti pokúsi zachytiť loptu vo vzduchu, malo by sa uvažovať, že má nad loptou menšiu kontrolu, ale v tomto prípade bol tento krok stále považovaný za úmyselný.

VAR po krátkom preskúmaní gól potvrdil, ale bolo nepravdepodobné, že by rozhodnutie zvrátil, keďže asistent rozhodcu pôvodne nenahlásil ofsajd.

V tomto prípade išli všetky okrajové či subjektívne výzvy proti Vlkom.

V roku 2021 sme videli podobný významný incident s Tyronom Mingsom a Bernardom Silvom.

81. min: gól Tottiho neuznaný – Nunesov roh napokon zlikvidoval mimo šestnástky útočník Wolves Hwang.

Nunes vzal loptu späť doľava, doručil a Dotti si myslel, že má neskorého víťaza, ktorý zvýšil Wolves na 3:2. V rozostavení nie je zjavný ofsajd, ale vlajka asistenta rozhodcu ide hore.

Hoci hlavička Hwanga ide späť, asistent posúdi Nunesa ako ofsajd, čo znamená, že je v ofsajde, keď opäť dostane loptu.

Ak bol Nunes skutočne v ofsajde pri Hwangovom dotyku, výsledok bol správny – Hráči môžu byť v ofsajde, aj keď je lopta zahraná dozadu – ale Lopetegui povedal, že klub mal taktickú kameru, ktorá dokázala, že Nunes bol jasne vnútri.

READ  Tu sú nádherné miesta, kde sa natáčal film Toon

Dôležité je, že kalibrované uhly kamery, ktoré ukazujú polohu mníšok, keď sa Hwang dotkne lopty, a signalizácia asistenta už znamenajú, že VAR nemôže zrušiť rozhodnutie o ofsajde.

Tento problém rieši poloautomatický ofsajd, pretože každý hráč je monitorovaný.

Klopp: Chápem sklamanie Wolves

Prístupnejší prehrávač videa získate pomocou prehliadača Chrome

Jurgen Klopp hovorí, že hoci sa v rozhodovacom procese VAR nepoužívajú všetky uhly kamier, dokáže si len predstaviť, že frustrácie zo strany Wolves po dosiahnutí jedného z ich cieľov nie sú povolené.

Tréner Liverpoolu Jurgen Klopp:

„Na ihrisku som to nevidel. Podľa mňa to bol gól. Hráč v ľavom rohu mohol byť v ofsajde, v šatni sme videli uhol. Ofsajd, ale nebudem nadávať.“ .

„Tento uhol, ak mám pravdu povedať, nebol tam žiadny VAR. Mali sme podobnú situáciu v zápase Arsenalu, bol tam uhol a všetci si mysleli, že je to ofsajd, ale nedokázali sme to.“

„Neviem, ako sa tieto veci dejú, ale stali sa. Takže chápem frustráciu Vlkov, v týchto chvíľach chcete správny koniec ako my.“

Lopetegui: Obe rozhodnutia VAR boli nesprávne

Hlavný tréner Wolves Julen Lopetegui bol sklamaný z rozhodnutia odoprieť svojmu tímu tretí gól v baráži FA Cupu proti Liverpoolu.

Manažér Wolves Julen Lopetegui povedal ITV o tom, že išiel do rozhodcovskej miestnosti po plnom úväzku:

Hovorí sa len o dvoch cieľoch. Hľadali sme ofsajd pre náš gól a nebolo. Je to nemožné, ale niekto to povedal [the referee] To je ofsajd. Videli sme obrázok a nebol tam.

„Druhý gól Liverpoolu bol jeden. Je to rovnaké pravidlo. Veľa sme sa s rozhodcami rozprávali o takejto situácii, keď hráč využil svoju pozíciu predtým, ako sa Dotti dotkol lopty. Samozrejme, v reakcii na Dottiho pozíciu.“ [Salah].

„Rozhodca bol veľmi zdvorilý a pomohol nám, ale teraz sa to stalo a musíme to akceptovať. Je to škoda, pretože sme si zaslúžili vyhrať proti fantastickému tímu, akým je Liverpool a musíme sa zotaviť a ísť znova o štyri dni proti Nottinghamu Forest.“ .“

Čo bude ďalej?

z Liverpoolu Ďalšia hra Brighton Sobota 14. januára v Premier League – výkop o 15:00.

VlciĎalší výlet ich uvidí cestovať Nottinghamský les Štvrťfinále Carabao Cupu v stredu – výkop o 19:45.

V tíme Julena Lopeteguiho sú potom hostia zápasníkov z Premier League West Ham Rozhodujúci súboj najvyššej súťaže v sobotu 14. januára – výkop o 15:00.