Londýn | WTA Roundup – Boulder postaví Bencic v Tallinne ako Sakary v Parme

Tallinn | WTA 250 Tallinn Open

Britská číslo 6 Katie Boulder sa kvalifikovala do hlavného kola a postúpila do druhého kola pondelňajšou výhrou 6-3 6-1 nad Rumunkou Jacqueline Christianovou v tenisovom centre Forres.

Počas môjho dnešného zápasu ma v 3. sete za stavu 4:4 bodla včela, čo nebol príjemný zážitok. Neodporúčam. Sloane Stephensová

Boulder, momentálne na 145. mieste, si pripravil súboj so švajčiarskou druhou nasadenou Belindou Bencic, ktorá porazila estónsku divokú kartu Elinu Malikinu 6-0 6-2 za hodinu a 16 minút.

Pencicová si v prvom sete udržala čisté konto, hoci proti Estónke musela získať 2 brejkbaly, no v druhom sete ju Maliginová zlomila, keďže Švajčiarka prekonala 5 skorších šancí, no bol to posledný zápas domácej divočiny. -Attai Bencic odohral 3 zápasy v rade, aby turnaj skončil.

Bencicová vystrelila 5 es, ale vykašlala sa aj na 5 dvojchýb, zatiaľ čo Maligina podávala 1 a 3 a Švajčiarka zachránila 7 z 10 brejkbalov a 9 z 11, ktorým v zápase čelila.

Švajčiarka Viktorija Golubićová zvíťazila nad Američankou Madison Keysovou 6:3, 6:2, zatiaľ čo siedma nasadená Češka Barbora Krejčíková postúpila v úvodnom dni 6:1. Porazila Austrálčanku Ajlu Domljanovičovú 7:6 (3).

Domljanovičová mala na konci zápasu 8 dvojchýb, aby druhý set získala 6:5, no Krejčíková sa z ťažkej situácie vymanila a v rýchlom záverečnom tajbrejku zápas vyhrala.

Keysová bola finalistkou US Open 2017 a dvakrát sa dostala do austrálskeho semifinále vrátane tohto roku, ako aj na French Open v roku 2018, zatiaľ čo Golubic bol prekvapivým semifinalistom na minuloročných majstrovstvách Wimbledonu.

Napriek tomu, že Golubicovú zlomila na začiatku zápasu, v každom sete sa prelomila dvakrát a v zápase, ktorý trval hodinu a 17 minút, získala Švajčiarka 56 percent bodov pri druhom podaní v porovnaní s 30 percentami Američanky.

READ  Futbalové prestupy: PSG podpísalo 5-ročnú zmluvu so slovenským obrancom Milanom Škriniarom

Ďalšími víťazkami úvodného dňa na tvrdom kurte boli Ukrajinka Marta Kostyuk, ktorá zdolala ďalšiu Američanku Bernardu Peraovú 6-4 4-6 6-3, či Češky Karolína Muchová a Linda Nosková.

Muchová poslala francúzsku kvalifikantku Jessicu Poncetovú 6-0 6-2 a v 2. kole bude hrať s Kolubicovou, zatiaľ čo 17-ročná Nosková musela prísť spoza ďalšej francúzskej hráčky Diane Barryovej 2-6 6-3 6-. 4, ďalej si dohodli stretnutie s krajankou Krejčíkovou.

Svetová štvorka Annette Kontaveedová, ktorá tu začína v utorok vo veku 37 rokov a stále trénuje s legendou na tejto pôde po boku Estónky Kaia Kanepiovej, je stále silná na turné a je na 32. mieste vo svete. Na Tallinn Open bol nenasadený.

Kontaveitová čelí 58. svetovému číslu Wang Xiu z Číny, zatiaľ čo Kanebi bol remízovaný proti 19. renkingu Jelene Ostapenkovej, lotyšskej šampiónke French Open z roku 2017.

Ostapenková si však v nedeľu vo finále Korea Open privodila zranenie nohy, čo by mohlo viesť k jej odstúpeniu z tohto turnaja.

V takom prípade dostane šťastný porazený z kvalifikácie druhú šancu čeliť Kanebimu.

Najlepšie nasadená Maria Zakari prehrala s Katerinou Bindal v prvom kole tenisového turnaja Barma Ladies Open v pondelok.

© Van Ridley/Getty Images

Barma | WTA 250 Parma Ladies Open

Grécka hráčka Maria Zacharyová zdolala v pondelok v 1. kole tenisovej série Parma Ladies Open Ukrajinku Katerynu Bindelovú 6:7(2) 6:2 6:3.

Zaccari trafil 7 es s 8 dvojchybami, ale podarilo sa mu zachrániť 6 z 9 brejkbalov v 2-hodinovom a 45-minútovom zápase na červenej talianskej antuke.

Bývalá šampiónka US Open Sloane Stephensová, štvrtá nasadená hráčka USA, zvíťazila zozadu 3-6 6-3 6-4 proti Poľke Magdalene Frechovej, čím prekonala včelie bodnutie a ťažkú ​​súperku vo svojom otváracom zápase v Parme.

Neskoro v treťom sete dostala Stephensovú bodnutie, čo spôsobilo určité nepohodlie, no nezabránilo jej to dohrať zápas a vyhrať.

READ  Prečo sedel Milan Škriniar na lavičke?

„Počas môjho dnešného zápasu za stavu 4:4 v 3. sete ma poštípala včela, nie je to príjemný zážitok,“ napísala neskôr Stephensová na Twitteri. „Nenavrhujte.“

Frech vyvinul skorý tlak na podanie Stephensovej, ale Američanka si v 2. hre zachránila brejkbal, aby sa vyhla predčasnému brejku, ale ďalší už nedokázal zachrániť a Frech si udržal vedenie 4:2. Pre jeho podanie na víťazstvo v úvode.

Stephensová otvorila druhý set brejkmi back-to-back, aby sa ujala vedenia 4:0, a hoci sa Frechová vrátila na 4:1, 4. nasadená hráčka získala svoj 3. brejk a dostala sa do vedenia 5:1.

Frech odmietol prestať a dotiahol si prestávku, aby znížil manko na 5:3, ale Stephens bol odhodlaný prinútiť rozhodnutie.

Prvý brejk tretieho setu prišiel v 7. hre, keď Stephensová prelomila Frechovú na vedenie 4:3.

Stephens sa sústredil a v ďalšom geme opäť brejkol Frecha pred podaním na zápas.

Medzitým 6. nasadená Rumunka Ana Bogdanová porazila Lauru Picozzi z Brazílie 6-1, 6-2, Lauren Davisová z USA zdolala Sarah Erraniovú z Talianska 7-5, 7-5 a Slovenka Anna Karolína Schmidlová porazila Maďarku Reku. Luca Jani, 6-2 6-4.