Hlavné správy

Maloobchodné tržby na Slovensku v júli klesli

Foto: Stokkete/Shutterstock.com

Maloobchodné tržby na Slovensku v júli medziročne klesli o 4,4 %, čo bol šiesty pokles v rade, no zmiernili sa z júnového poklesu o 5,1 %, informovali v stredu údaje Slovenského štatistického úradu (SÚSR) so sídlom v Bratislave.

Obchod v nešpecializovaných predajniach klesol o 4,3 % (-6 % v júni).

Predaj domácich spotrebičov klesol aj v špecializovaných predajniach (12,8 % vs. -13,9 %), potravinách, nápojoch a tabaku (-10,9 % vs. -11,4 %) a v stánkoch a na trhoch (-5 % vs. -15,7 %).

Na druhej strane výrazne klesli v obchodoch, stánkoch či trhoviskách (-2 % vs. -0,7 %) a špecializovaných predajniach (-6,9 % vs. -4,8 %).

Rast výnosov sa medzitým udržal v pohonných hmotách pre autá (33,1 % oproti 34,5 %), v špecializovaných predajniach IKT (15,6 % oproti 15,2 %) a kultúrnych a zábavných produktoch (4 % oproti 4,5 %).

Na medzimesačnej báze maloobchodné tržby vzrástli o 0,9 %, po 0,3 % náraste v júni.

Podporte Budapest Business Journal

Budovanie žurnalistického priemyslu hodného tohto mena je nákladná záležitosť. Vydavatelia, redaktori a reportéri Budapest Business Journal sa už 27 rokov snažia prinášať obchodné správy, ktoré fungujú, informácie, ktorým môžete dôverovať, pravdivé, presné a bez strachu a priazne.

Novinárske spoločnosti po celom svete sa snažili nájsť obchodný model, ktorý by im umožnil naďalej vynikať bez toho, aby ohrozili ich výkonnosť. Nedávno niektorí experimentovali s myšlienkou zapojiť svojich najdôležitejších zainteresovaných strán, svojich čitateľov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť aj našim čitateľom. Chceme vás pozvať, aby ste nám pomohli dodávať kvalitný obchodný časopis, ktorý potrebujete. Kliknite na naše tlačidlo Podpora BBJ a môžete si vybrať, koľko a ako často nám budete posielať svoje príspevky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close